fbpx

התפתחות אישית

סדנאות התפתחות אישית

"כל המשאבים להיות מי שאני חולם להיות נמצאים בתוכי".

להיות אדם עם ביטחון עצמי גבוה, עם מטרות ויעדים, עם שמחת חיים, עם תקשורת חיובית ופתוחה עם אנשים לא מצריך כישרון טבעי או מולד אלא מדובר בסט כלים שניתן לרכוש.

מה זה התפתחות אישית

התפתחות אישית מתבטאת בתהליך עצמי שאנחנו עוברים ויש לה אינספור ביטויים:

אחד רוצה להתפתח בקריירה, השני בטיפוח הגוף, השלישי בזוגיות וכן הלאה.

כשמנסים להגדיר מה זה התפתחות אישית, משתמשים הרבה פעמים בדימוי של תינוק.

בהתחלה הוא מודע אך ורק לדברים בסיסיים וביולוגיים כמו הצורך באוכל, שינה וצרכים.

אך עם הזמן הוא מתפתח ומרחיב את התודעה, מבין ומתוודע לדברים רבים בעולם.

אצל רובנו ההתפתחות הזו מפסיקה בשלב מסוים ומפנה מקום לטובת השגרה היומית והעיסוקים השונים. וכך בזמן שהעולם ממשיך לנוע קדימה, ההתפתחות שלנו מפתחת ריגרסיה:

אנחנו מדחיקים בעיות במקום לטפל בהן, מתעסקים בתפל ולא בעיקר, מתמקדים בפיתויים נהנתניים יותר מאשר דואגים לאיכות חיינו וכך למעשה מרחיקים עוד ועוד את התהליך האישי מלהגיע לסיום.

על מנת להחזיר לשגרת החיים את תחום ההתפחות האישית ניתן להעזר באנשי מקצוע – קואצ'ר ומאמן כושר אישי וכן בקורסים כגון: קורס מדיטציה, קורס מיינדפולנס וקורס NLP.

התפתחות אישית זו לא הישגיות. גם לא מצוינות.

אנשים בעלי חזון ומעוף אמיתיים, יבינו שהתפתחות היא דבר שלעולם לא יכול להגיע לקצה, מפני שלא מדובר בציון, הישג או רכישה וניתן להרחיב אותו עוד ועוד, כמה שאנחנו מוכנים ורוצים.

זוהי הגישה שלי בכל תחום בו נבחר להסתכל בין אם בתחום הכושר והבריאות, בין אם בעבודה אישית, ובין אם בחיי המשפחה והזוגיות.

אנשים מסתכלים על החיים במונחים של פסגה ותחתית והם מניחים בדרך כלל שכולם נמצאים במקום טוב באמצע – לא לגמרי נמצאים בתוחלת חיים נמוכה אך לא מסוגלים להעפיל אל הפסגה.

המסע שלנו עובר דרך מספר הרים ופסגות ולא רק הר אחד. אנשים שנחשבים לפלאים אנושיים כמו וולט דיסני, סטיב ג'ובס או מארק צוקרברג, תמיד מחפשים לראות את הדבר הבא, את הדרך החדשה שאליה הם ממשיכים לאחר שהשיגו את היעד הנוכחי, וזאת משום שרק הם אלו שיכולים לקבוע אותו.

איך מנהלים תהליך התפתחות אישית?

כמו בכל תהליך, עובדים לאט ובשלבים.

מכיוון שלא מדובר בצעד אחד, ענק ומשמעותי, אלא בצעדים קטנטנים, עדינים שלבסוף יוצרים תהליך, יש לכם את כל הזמן שבעולם לביצוע, לתכנון, לתיקון וללמידה.

בשלב הראשון – מודעות והכרה

 למדו על החוזקות והחולשות שלכם והכירו את עצמכם היטב. מה חשוב לכם? מה מפריע לכם? מה תרצו להשיג? כיצד תעשו זאת? אם קשה לכם לזכור מה שכבר תהיתם לגביו, פשוט תכתבו אותו.

בשלב השני – לגבש אסטרטגיה

השוואה. מה הפתרונות הקיימים עבורי? איך אחרים עברו את תהליך ההתפתחות שלהם וכיצד השלימו אותו? אין בושה בללמוד מאחרים ובמקרים רבים תוכלו להיעזר בסדנת התפתחות אישית או מנטור שכבר רכשו את מה שנחוץ לכם וצלחו את חבלי הלידה הראשונים בתהליך.

בשלב השלישי –להתחיל בקטן ולגדול

קחו את כל האמצעים העומדים בפניכם והתחילו בשינוי. למדו איך לשלוט ביכולות שיעזרו לכם להגשים, להצליח, לפתור או להתגבר, שכללו את הידע וההשראה שקיבלתם, צאו מאזור הנוחות, תעיזו ובעיקר היו פתוחים לנסות רעיונות ופרקטיקות חדשים.

בשלב הרביעי – מסירות

תטפחו רגשות חיוביים לגבי התהליך, עודדו אותו ותנו לאנשים קרובים לעודד אתכם גם. תכננו את המשך השלבים על ידי ביצוע מטרות (טווח קצר) ויעדים (טווח ארוך) בסדר הגיוני ועשו לכם חגיגה קטנה ומתגמלת על כל הגשמת מטרה או יעד.

בשלב החמישי והאחרון – לתת ערך לאדם אחר

מהרגע שהגעתם למטרה שלכם, מתחיל המסלול החדש שבו אתם לוקחים את החזון והרעיונות צעד קדימה: חולקים מהידע, הופכים למנטורים, ממשיכים במסלול ההתפתחות למחוזות חדשים ולא מוותרים מול מכשולים על ידי אמונה בעצמנו וביכולות שלנו.

איך ניתן להכנס לתהליך התפתחות אישית

ספרים

ישנם ספרים טובים רבים ומעולים בתחום ההתפתחות אישית. היתרון בספר הוא שהוא נגיש לנו בבית ואנחנו יכולים לקרוא אותו שוב ושוב. יתרון נוסף הוא שהוא זול לפעמים משמעותית מסדנאות וקורסים בתחום. ספרים עבור התפתחות אישית יכולים להיות : כוחו של התת מודע, ספרי מדיטציה , ספרי מיינדפולנס, למצוא את הלמה, דרך גבר (לגברים), דברים שהלוואי וידעתי בשנות ה 20 (לבוגרים בשנות ה20) ועוד.

סדנאות

סדנאות חד פעמיות בנות יום עד שבוע יכולות להיות עוצמתיות וחזקות.  לצד הסדנאות שאנו בסטרונגר מפתחים ומובילים תוכלו למצוא סדנאות מעולות נוספות כדוגמת סדנת מהות.

קורסים

ישנם קורסים מעולים אשר יכולים להביא לכם להתהליך התפתחות אישית משמעותי ובניהם: קורס NLP, קורס כתיבה יוצרת, קורס דמיון מודרך, קורס מדיטציה, קורס מיינדפולנס, קורס עסקים ועוד.

למדו משהו חדש

התפתחות אישית היא תהליך שלא נגמר אשר מתרחש בכל מקום ובכל זמן. עשו לכם הרגל ללמוד בכל שנה משהו חדש שלא ידעתם קודם. בין אם סדנאות בישול, נגינה, פילוסופיה, היסטוריה, ספורט חדש ועוד. דרך התחביבים החדשים שתצרו אתם תלמדו עוד על עצמכם בדרך שונה מעניינית ומהנה. כתבנו על כך עוד במדריך על יצירת הרגלים.

לקבלת פרטים נוספים בנוגע לסדנאות, הרצאות ושיעורים על התפתחות אישית, השאירו פרטים בטופס הבא.

לקבלת פרטים נוספים וייעוץ ראשוני

בלוג בנושא התפתחות אישית

הרצאת קבלת החלטות

הרצאת קבלת החלטות

במסגרת הרצאת קבלת החלטות נדון, נתרגל ונלמד שלב אחר שלב את התהליך לקבלת החלטות. במסגרת ההרצאה נדון על טעויות נפוצות בקבלת החלטות, על המנגנונים הקוגנטיביים

קרא עוד »
סדנת קבלת החלטות

סדנת קבלת החלטות

במסגרת סדנת קבלת החלטות נפצח שלב אחר שלב את התהליך המלא לקבלת החלטות. במסגרת הסדנה נדון על טעויות נפוצות בקבלת החלטות, על המנגנונים הקוגנטיביים (מוחיים)

קרא עוד »
איך להתמודד עם ביישנות

איך להתמודד עם ביישנות

בעוד שאנשים רבים יכולים להיזכר במקרים שבהם חוו תחושת ביישנות, החלת התווית "אני ביישן" על עצמך יכולה להיות מעכבת ביותר. אנשים הרואים עצמם ביישנים מאמינים

קרא עוד »
אסרטיביות

אסרטיביות

אסרטיביות היא סוג של התנהגות המשמשת לביטוי צרכיו של אדם באופן בריא וחברתי. להיות אסרטיבי יכול להועיל במגוון מצבים חברתיים, אם כי יכולות להיות לכך

קרא עוד »
פתיחת עוסק פטור

פתיחת עוסק פטור

מזל טוב! מעוניינים בפתיחת עוסק פטור? הגעתם למקום הנכון. במדריך שלפניכם תמצאו את המידע החשוב ביותר, רגע לפני שאתם הולכים לצאת לדרך עצמאית. נשמח לסייע

קרא עוד »
קורס יזמות

קורס יזמות חינם

קורס יזמות חינם הינו קורס שיקח אתכם החל מהצעדים הראשונים בעולם היזמות ועד לשלבים של עסק, אמיתי, חי והכי חשוב – שלכם. הגיע הזמן לדעת כל

קרא עוד »
דימוי עצמי

מה זה דימוי עצמי

דימוי עצמי הוא חלק מקונספט "העצמי" אשר חיוני להבנת התפיסה של "פסיכולוגיה חיובית". "זה לא מה שאתה אומר בקול בעזרת הפה שלך שקובע את חייך,

קרא עוד »
ספרים על זוגיות ואהה

ספרים על זוגיות ואהבה

כפי שכתב ויליאם שייקספיר פעם: "דרכה של אהבת אמת מעולם לא הייתה קלה".אין ספק כי מדובר בתובנה אשר נוגעת בנקודה רגישה אצל רבים מאיתנו, ועם

קרא עוד »
טיפים למוטיבציה

טיפים למוטיבציה

רוצים להתמלא באנרגיה רגע לפני אירוע חשוב? מנסים להבין איך להתגבר על דחיינות וקושי? רוצים להבין מה מניע אתכם? שלום לכולם, הכירו את מילת המפתח

קרא עוד »
פחד במה - איך להתמודד

איך להתמודד עם פחד במה

כל אחד מאיתנו נדרש לעמוד לפני קהל – בני-משפחה, חברים, חברים לעבודה, כיתת לימוד, ישיבת צוות, ישיבת הנהלה וכדומה. לא תמיד זה קל. פחד במה

קרא עוד »
קורס מנהיגות

קורס מנהיגות

קורס מנהיגותתוכן ענייניםהתפתחות אישיתמה זה התפתחות אישיתהתפתחות אישית זו לא הישגיות. גם לא מצוינות.איך מנהלים תהליך התפתחות אישית?בשלב הראשון – מודעות והכרהבשלב השני – לגבש

קרא עוד »
איך להתמודד עם כישלון

איך להתמודד עם כישלון

לא פעם עצרנו את עצמנו מלעשות דבר רק בגלל שפחדנו מהתוצאה, זה קורה לכולנו, הפחד מכישלון גובר על ההתלהבות מהצלחה בהרבה מהמקרים ואנו עוצרים עצמנו

קרא עוד »
ראפור

ראפור – מה זה ראפור

ראפור זה היכולת לייצר תקשורת המאפשרת פתיחות, אמון ותחושת כימיה. מדובר ביכולת שלכולנו יש אותה במידה זו או אחרת, אך לא תמיד קל לנו ליישם

קרא עוד »
מתח נפשי תסמינים

מתח נפשי – תסמינים

לאורך שנות חייו, מתמודד האדם עם סיטואציות מורכבות ואירועים מלחיצים שמביאים למתח נפשי. אצל כל אדם, מתבטא המתח הנפשי בצורה אחרת וחשוב להדגיש כי אין

קרא עוד »
חשיבה חיובית

חשיבה חיובית

״תחשוב טוב יהיה טוב״ חשיבה חיובית היא גישה שאומצה בשנים האחרונות על ידי פסיכולוגים, פסיכיאטרים ומטפלים שבבסיסה עומדת התובנה כי חשיבה חיובית עוזרת להגיע להצלחה, התמדה

קרא עוד »
התנהלות כלכלית נכונה

התנהלות כלכלית נכונה

בימינו הכל נדמה לפעמים כי הכל סובב סביב כסף – מדי בוקר כולנו קמים לעבודה על מנת לקבל משכורת ב10 לחודש ולעבור עוד חודש של

קרא עוד »
אימון עסקי

אימון עסקי

ניתן לראות כי כל סביבת עבודה עסקית כיום הינה תחרותית במיוחד, דורשנית ודינאמית אשר מחייבת בראש ובראשונה פיתוח שוטף של חשיבה יצירתית, יכולות, וכמובן הצבת

קרא עוד »
קבלת החלטות

קבלת החלטות

לגור במרכז או בפריפריה? להתחתן על פי ההלכה או בחתונה אזרחית? ללמוד באוניברסיטה או דרך קורסים אונליין? להתחיל לנגן בגיטרה או בחלילית? הנושא של קבלת

קרא עוד »
אימון אישי לילדים ונוער

אימון אישי לילדים ונוער

בין אם אנחנו רוצים לבנות שרירים, לשפר את הציון בחשבון או ללמוד לנגן על גיטרה, ברור לנו שהמפתח הוא אימון. אבל מה עושים כשרוצים לבנות

קרא עוד »
כאב כרוני - התמודדות עם כאב

כאב כרוני – איך לטפל בכאב

מה זה כאב כרוני, האם יש טיפולים שיכולים לעזור, מה המחקר מראה על כאב? מאמר שנכתב על ידי מרצ'לה, מנהלת מכון פיזתורפיה שתוציא אתכם עם גישה חדשה ואופטימית לכאב.

קרא עוד »
הערכה עצמית

הערכה עצמית

כולנו יודעים כי הערכה עצמית היא חלק חשוב בסיפוק ובהצלחה האישית שלנו. במדריך הבא נסביר מה זה הערכת עצמית, מה מחקרים מראים וכיצד ניתן לשפר את ההערכה העצמית שלנו.

קרא עוד »
מאמן NLP - אימון NLP

מאמן NLP – אימון אישי NLP

אימון אישי בשיטת NLP הינו אימון שיכול לסייע בכל תחום בחיים: קריירה, זוגיות, תחביבים, יצירת הרגלים, כסף, משפחה והתפתחות אישית. ערן שני מאמן NLP כאן עבורכם.

קרא עוד »
השפעת הסביבה

השפעת הסביבה

לסביבה יש כח אדיר על החיים שלנו – לפעמים הרבה יותר ממה שאנחנו חושבים. אז מה השפעת הסביבה? ואיך ניתן לשפר את החיים שלנו בעזרת שינוי סביבה? כל המידע.

קרא עוד »
אימון אישי

אימון אישי – אימון אישי לחיים

רגע לפני שאתם צוללים לתוך התהליך המדהים הזה שנקרא אימון אישי, חשוב לנו להסביר לכם את כל המידע בנושא. מה זה אימון אישי, ההבדל בינו לבן טיפול והאם הוא מתאים לכם.

קרא עוד »
תקשורת בין אישית

תקשורת בין אישית

ממה מורכבת תקשורת בין אישית וכיצד ניתן לשפר אותה בחיינו? נחשוף את 6 היסודות שקיימים בכל תקשורת שאנו מבצעים וכן 6 עקרונות שכדאי ליישם על מנת לשפר את היחסים שלכם.

קרא עוד »
הגשמת חלומות - 10 הצעדים

הגשמת חלומות

תהליך הגשמת חלומות יכול לשנות לכם את החיים. אם אתם מרגישים שאתם חיים את החיים של מישהו אחר, חוסר סיפוק מהעבודה, שיש בכם כח ופוטנציאל לא ממומש – המדריך עבורכם.

קרא עוד »
מנהיגות - מה זה מנהיג

מנהיגות

מנהיגות: אפשר ללמוד את זה או שפשוט נולדים עם זה? האם יש תכניות לפיתוח מנהיגות שבאמת עובדות? מה זה מנהיגות? אילו סוגי מנהיגים קיימים? כל המידע.

קרא עוד »
איך לעשות שינוי בחיים

איך לעשות שינוי בחיים

אתם חוזרים בכל יום יותר ויותר עייפים מהעבודה או מהלימודים – ופשוט נמאס לכם. 4 צעדים פשוטים לאיך לעשות שינוי בחיים ב 2020 יסייעו לכם לשנות את המצב.

קרא עוד »
התמודדות עם לחץ

התמודדות עם לחץ

התמודדות עם לחץ הינה יכולת קריטית בחיים. במדריך הבא תכירו טיפים מעולים שנכתבו על ידי קואצ'ר. אורח חיים בריא, תכנית 4A, מדיטציה, ניהול זמן – הם רק חלק מהטיפים.

קרא עוד »
שנות העשרים

שנות העשרים

8 מתוך 10 הרגעים הכי חשובים בחיים מתרחשים עד גיל 35. 66% מהעלייה בשכר מתרחשת ב10 השנים הראשונות בעבודה. כל המידע שחובה לדעת על שנות העשרים ולמה הן כה חשובות

קרא עוד »
קואצינג - אימון אישי

קואצ'ינג

אם בעבר פסיכולוג היווה כאופציה היחידה כאשר אדם חש תקיעות או בלבול. כיום, קואצ'ינג ובעברית: אימון אישי, מהווה אלטרנטיבה מצוינת לשינוי אמיתי בחיים ולהשגת מטרות.

קרא עוד »
רשימת רגשות

רשימת רגשות

עצב, שמחה, אושר, ייאוש, אכזבה, ציפייה, חמלה ואהבה – הן רק חלק קטן מרשימת הרגשות שלנו. כנסו וקבלו את הרשימה המלאה מחולקת בצורה מסודרת, יפה, צבעונית וברורה.

קרא עוד »
3 פסיכולוגים מפורסמים בהיסטוריה

3 פסיכולוגים מפורסמים בהיסטוריה

זיגמונד פרויד, מלאני קליין, אריק אריקסון הינם 3 פסיכולוגים מפורסמים בהיסטוריה אשר לכל אחד יש תרומה משמעותית לפסיכולוגיה ואף לאנושות כולה. כל הפרטים עליהם – כאן.

קרא עוד »
50 משפטי מוטיבציה

משפטי מוטיבציה

מוכנים להתמלא באנרגיה בעזרת משפטי מוטיבציה? "ההצלחה אינה סתם מוצאת אותך, עלייך לצאת החוצה ולקחת אותה בעצמך". 50 משפטים בעברית ובאנגלית הכי טובים שתראו!

קרא עוד »
קואצ'ר - מאמן אישי

קואצ'ר

אם המטרה לא ברורה, אם הדרך לא סלולה, ואם אתם מרגישים תקיעות והדרדרות – קואצ'ר יכול לסייע לכם בדרך החדשה. עם עשרות לקוחות קודמים, ביחד נפעל, נתרגש, נלמד ונצליח.

קרא עוד »
הרגלים של אנשים בריאים

הרגלים של אנשים בריאים

לכולנו יש אדם קרוב או רחוק, שאנחנו נדהמים לראות כיצד הוא שומר על הגוף והנפש שלנו. אז איך הוא ואחרים עושים זאת? נחשוף את ההרגלים של אנשים בריאים.

קרא עוד »
סדנאות התפתחות אישית

התפתחות אישית

התפתחות אישית – צמד מילים מפוצץ, שרבים מנסים לפצח את המשמעות שלו. בסטרונגר, נעשה לכם סדר: בעזרת כלים, הסברים וליווי, תקבלו את הידע והמיומנויות שיסייעו לכם בדרך.

קרא עוד »
שינה

שינה

יש סיבה טובה שאנחנו מבלים שליש מחיינו בשינה. המדריך המלא על חשיבות השינה, המחלות האפלות שצפויות לאדם שסובל מחוסר שינה, וטיפים פרקטים לשינה טובה יותר.

קרא עוד »
מנטור - אדם ללמוד ממנו

מנטור

מנטור הוא אדם שיכול ללוות אותנו בדרך שאנו עושים כיוון שהוא כבר השיג את מה שאנחנו רוצים להשיג. קיראו עוד על החשיבות של מנטור ומדוע הוא חשוב בהתפתחות שלנו.

קרא עוד »
הלמה שלנו פסיכולוגי

קאיזן

כולנו רוצים להיות בריאים, חכמים, ומאושרים יותר. אז למה כל כך קשה לנו לעשת את השינוי שאנחנו יודעים שאנחנו אמורים לעשות? דרך הקאיזן נותנת לנו את הפיתרון

קרא עוד »
הצבת מטרות - גילוי הלמה

למצוא את ה"למה"

למה כשאנשים במצבי קיצון, ההתנהגות משתנה בחדות, ולמה קל לי יותר ללמוד חומר שמעניין אותי מאשר כשמכריחים אותי. איך להציב מטרה ולהשיג אותה באמצעות הלמה שלי

קרא עוד »