fbpx

הגשמת חלומות

הגשמת חלומות - 10 הצעדים

אם אתם מרגישים שאתם חיים את החיים של מישהו אחר, אם אתם מרגישים חוסר סיפוק מהעבודה, אם אתם מרגישים שיש בכם כח ופוטנציאל לא ממומש, אין ספק שתהליך הגשמת חלומות יכול להיות משמעותי ומשנה חיים עבורכם.

במדריך הבא נענה על מספר שאלות משמעותיות עבור הגשמת חלומות:

 • איך אני יודע מה החלום שלי?
 • איך אני יודע איך להגשים אותו?
 • איך אני יודע מה הצעד הראשון?
 • איך מתגברים על הפחד?
 • ועוד

בתור קואצ'ר, אני פוגש לא מעט אנשים שמגיעים אלי בדיוק מהסיבה הזו – הם מבולבלים, עייפים מהשגרה ומעל הכל – רוצים שינוי.

במסגרת המדריך הזה, אני אשתף אתכם ב 10 צעדים משמעותיים, שעזרו לי, למתאמנים שלי ולאלפי אנשים רבים לצעוד לעבר הגשמת חלומות.

המדריך הזה בחינם לגמרי, ועם זאת, יש לו ערך שלא יסולא בפז. אל תראו במדריך הזה כעוד מאמר לקריאה, אלא עברו שלב שלב, ישמו ומהר מאוד תראו איך הרצון להגשמת חלומות הופך מחלום למציאות.

10 הצעדים כדי להפוך חלום למציאות

צעד ראשון – מה החלום שלכם

מדובר בצעד הראשון והמשמעותי ביותר בדרך להגשמת החלום, ועם זאת עבור רבים זהו שלב טריקי במיוחד. אנחנו נוטים להסתבך ואף להרים ידיים כשאנו שואלים את עצמנו את השאלה "מה המשמעות שלי בחיים האלו?".

אז איך יודעים מה החלום?

1. תתחילו עם תשובות לשאלות קלות יותר – מה עושה לכם טוב? ממה אתם נהנים במהלך היום-יום? אתם לא חייבים לדעת במדויק ומיד מה החלום שלכם.

אם תתחילו לאסוף רעיונות אודות דברים שעושים לכם טוב, לאט לאט אתם תתחילו לקבל מושג, איך הייתם רוצים שהחיים שלכם יראו וממה הייתם רוצים שהם יהיו מורכבים.

כתבו על דף את כל הדברים שעושים לכם טוב, מרגשים אתכם ומעוררים אתכם.

2. כדי להגשים חלום חשוב קודם לדמיין אותו – לאחר שכתבתם מספר דברים שגורמים לכם לסיפוק והנאה. הגיע הזמן, להתחיל וליצור תמונה של החלום שלכם. דמיינו את עצמכם, מתעוררים בוקר אחד בעוד כ – 10 שנים, ומגלים שכל החלומות שלכם התגשמו. זה הזמן לאפשר לדמיון להראות לכם את הדרך:

 • איפה אתם נמצאים?
 • עם מי אתם נמצאים?
 • איך היום שלכם נראה?
 • איך אתם מרגישים?
 • איזה ידע יש לכם?
 • במה אתם עוסקים

סטיבן קובי אומר בספרו הידוע "7 הרגלים של אנשים אפקטיבים במיוחד" כי "קל לנו לעשות משהו בפעם השנייה. בזכות הדמיון, אנחנו יכולים לעשות משהו בפעם הראשונה, כך שהמציאות תהיה כבר הפעם השנייה".

צעד שני – האמינו והתחייבו לחלום

לכולם יש חלומות מדהימים ומיוחדים, ועם זאת, מאוד קל לנו ליפול למקום של "למה לא" ו"למה זה לא יעבוד". מדובר בחלק הביקורתי שלנו, שהרבה פעמים משתלט על כל העניין.

אמנם יש לו מקום בשלב מאוחר יותר אך לא כרגע.

הצעד השני זה לשלב החלטה עם אמונה. שילוב זה יוצר את הדבר החשוב מכל – מחויבות.

החליטו כי אתם רוצים שהחלום יתגשם. האמינו בכך.

"בין אם אתם חושבים שאתם יכולים ובין אם אתם חושבים שאתם לא יכולים – אתם צודקים" הנרי פורד.

אחת הדרכים הטובות ביותר ליצור את ההחלטה והאמונה היא למצוא את הלמה שלכם. במילים אחרות, חשבו וכתבו:

 • למה אתם רוצים שהחלום יתגשם? איך תרגישו? מה תרוויחו מזה?
 • מה יקרה אם החלום לא יתגשם? מה יקרה עם תמשיכו לחיות את החיים בצורה הנוכחית?

צעד שלישי – עשו פעולה

חלום הופך למציאות, לא בעזרת צעד ענק ומטורף, אלא דרך צעדים קטנים שלאט לאט יוצרים שינוי אמיתי. בין אם החלום זה לרדת משמעותית במשקל, בין אם זה ליצור עסק חדש, בין אם להכיר אהבה חדשה, הפתרון שיביא אתכם לשינוי הוא כנראה שיטת קאיזן.

מה הצעד הכי קטן שאתם יכולים לעשות ממש עכשיו ומקסימום מחר בבוקר, שיוכל לקדם אתכם לעבר המטרה? 

הינה דוגמאות:

אם יש לכם חלום לרדת במשקל – החליטו למשל על אימון של 4 דקות מדי יום.

אם יש לכם חלום ליצור עסק חדש – החליטו למשל על לפגוש יועץ עסקי / רואה חשבון.

אם יש לכם חלום להכיר אהבה חדשה – החליטו על להצטרף לאפליקציית הכרויות.

זכרו, הצעד הקטן הזה, מייצר לכם מומנטום – וזה כל הסוד.

הצעד הראשון, והבאים אחריו לא צריכים להיות מטורפים ומשני חיים, אלא להתחיל רצף של עשייה, שעם הזמן הופך להיות זורם ומקדם יותר.

צעד רביעי – יצרו סביבה מתאימה

לסביבה יש השפעה אדירה על החיים שלנו. האנשים שנמצאים סביבנו משפיעים על רמת האנרגיה, הביצועים וההצלחות שלנו. המקום בו אנחנו גרים, עובדים וחיים משפיע עלינו לא פחות.

רוצים להגשים חלום? הקיפו את עצמכם באנשים נכונים.

הרבה יותר קל להגשים חלום כאשר אתם נמצאים סביב אנשים שגם רוצים לעשות זאת ואף סביב אנשים שכבר עשו זאת! מנטור למשל, יכול לתת לכם דחיפה משמעותית להצלחה.

כך למשל, הגיע אלי מתאמן שניסה ללא הצלחה לרדת במשקל, למרות כל הניסיונות שלו לעשות דיאטות. לאחר מספר שאלות, הסתבר שגם בתקופת הדיאטה, הוא המשיך להחזיק ארון שלם של חטיפים ושוקולדים.

האם יש סיכוי לאדם לעשות שינוי בתזונה שלו כאשר יש לו בבית חטיפים? לא ממש.

הכח של קבוצה להגמשת חלומות

צעד חמישי – העניקו זמן לעצמכם

מאוד קל ללכת לאיבוד ולשכוח את החלומות במהלך השגרה היומית. לכן חשוב מאוד, לפנות זמן אשר יוקדש לפיתוח אישי, לאהבה עצמית ולמנוחה.

כך למשל הקדשת זמן קבוע לתרגול מדיטציה, יכול להוות חלק משמעותי בהצלחה שלכם.

החליטו על זמן מסוים ביום אשר יוקדש לעצמכם – בין אם בבוקר, במהלך היום או בערב. בזכות הזמן הזה תוכלו לפתח מודעות עצמית גבוה יותר, לשים לב לתחושות ולרגשות שלכם ולסדר את התכניות והמחשבות שלכם בצורה שתשאיר אתכם קרובים להגשמת החלומות.

צעד שישי – קחו דוגמה מאחרים

אחת הטכניקות המובילות בעולם ה NLP הינה – מידול. בעזרת מידול, ניתן ללמוד כיצד אדם מצליח פועל, וליישם זאת בחיינו.

במקום לראות אחרים שמצליחים (בין אם בקריירה, כסף, זוגיות וכדומה) ולקנא, למדו לפרגן ולקחת מהם אנרגיה "איזה תותח! גם אני רוצה לעשות זאת! ואני הולך ללמוד איך!".

אם אנחנו רוצים שדברים טובים יקרו לנו, חשוב להפסיק לשפוט אחרים על ההצלחות שלהם.

עקבו במדיה החברתית אחרי אנשים שהצליחו במה שאתם רוצים, הצטרפו לקורסים ולסדנאות של אנשים שיכולים ללמד אתכם, ומצאו אנשים שתוכלו לפגוש פנים אל פנים.

צעד שביעי – ראו טעויות בתור למידה ולא בתור כישלון

זה קורה לכולנו – אנחנו מנסים ללמוד משהו חדש, לא מצליחים ומכריזים בפה מלא "אני לא טוב בזה" "אני כישלון". האמירות האלו פוגעות חזק בזהות שלנו וביכולת שלנו להרים את הראש ולנסות שוב.

במקום זאת, הפרידו בין העשייה שלכם לבין התוצאה. בכל פעם שלקחתם צעד, לא משנה מה התוצאה, פרגנו לעצמכם, וחגגו זאת. עצם העשייה מחזקת אתכם.

לאחר מכן, הסתכלו על התוצאה. אם השגתם את התוצאה שרציתם – מעולה, המשיכו כך. אם לא השגתם את התוצאה? לא נורא, למדתם, וחשבו כיצד תוכלו להשתפר לפעם הבאה.

"כולם עושים טעויות, ואנשים שהשיגו את החלומות שלהם עשו יותר טעויות מכולם".

תחגגו ניצחונות קטנים
תחגגו ניצחונות קטנים

צעד שמיני – תחגגו ניצחונות קטנים

כדי לעשות תהליך משמעותי ודרך אל עברת הגשמת החלומות, חשוב לדעת להנות ולחגוג את הדרך. על כל צעד שאתם עושים אל עבר החלום, חגגו והעלו חיוך. החגיגות הקטנות הן אלה שיובילו לחלום הגדול.

כל פעולה קטנה, חשובה!

החגיגות הקטנות יוצרות את ההרגלים שלנו. וההרגלים שלנו, הם אלו שקובעים מי אנחנו.

על הרגלים יצרנו מדריך מיוחד – איך ליצור הרגל.

צעד תשיעי – הפטרו מהרגלים שליליים

על מנת להגשים חלומות, עלינו לרוב להוציא הרגלים, אנשים ודברים שמונעים מאיתנו להתקדם לשלב הבא. מאוד קל להאשים את החיים שלנו על המצב שלנו. ועם זאת, שעות מול הטלוויזיה, עבודה שאנחנו לא סובלים, גלילה בלתי מפסקת בפייסבוק, הם הגורמים האמיתיים שמשפיעים עלינו.

אם אתם מעבירים את רוב הזמן על "מבזבזי זמן", אין פלא שאתם מרגישים שאין לכם זמן להגשים את החלומות שלכם.

הצעד התשיעי מדבר על ניהול זמןניהול זמן נכון לא רק יפנה לכם זמן יקר ערך לחלומות שלכם, אלא גם ישיב לחיים שלכם לא מעט אנרגיה טובה שבוזבזה על הדברים הלא נכונים.

עזרו לאדם אחר להגשים חלום
בפסגת הר פוטוסי, בבוליביה, 6088 מטר גובה

צעד עשירי – עזרו למישהו אחר להגשים חלום

אחד הדברים המדהימים, שאני מגיע אליהם עם מתאמנים שלי, הוא ההבנה שנתינה לאחר, תורמת בצורה מדהימה לחיים האישיים שלנו.

רוצים להגשים חלום? קחו החלטה לתת ולעזור לאחרים, להגשים את החלומות שלהם.

תרומה לעמותה, התנדבות במקום מעניין, יתנו לכם חיוך ואנרגיה שאתם לא יכולים לתאר. לא רק זאת, אתם תקבלו כלים ופרספקטיבה אשר יאפשרו לכם להגשים גם את החלומות שלכם.

 

 

הרצאת קבלת החלטות

הרצאת קבלת החלטות

במסגרת הרצאת קבלת החלטות נדון, נתרגל ונלמד שלב אחר שלב את התהליך לקבלת החלטות. במסגרת ההרצאה נדון על טעויות נפוצות בקבלת החלטות, על המנגנונים הקוגנטיביים

קרא עוד »
סדנת קבלת החלטות

סדנת קבלת החלטות

במסגרת סדנת קבלת החלטות נפצח שלב אחר שלב את התהליך המלא לקבלת החלטות. במסגרת הסדנה נדון על טעויות נפוצות בקבלת החלטות, על המנגנונים הקוגנטיביים (מוחיים)

קרא עוד »
איך להתמודד עם ביישנות

איך להתמודד עם ביישנות

בעוד שאנשים רבים יכולים להיזכר במקרים שבהם חוו תחושת ביישנות, החלת התווית "אני ביישן" על עצמך יכולה להיות מעכבת ביותר. אנשים הרואים עצמם ביישנים מאמינים

קרא עוד »
אסרטיביות

אסרטיביות

אסרטיביות היא סוג של התנהגות המשמשת לביטוי צרכיו של אדם באופן בריא וחברתי. להיות אסרטיבי יכול להועיל במגוון מצבים חברתיים, אם כי יכולות להיות לכך

קרא עוד »
פתיחת עוסק פטור

פתיחת עוסק פטור

מזל טוב! מעוניינים בפתיחת עוסק פטור? הגעתם למקום הנכון. במדריך שלפניכם תמצאו את המידע החשוב ביותר, רגע לפני שאתם הולכים לצאת לדרך עצמאית. נשמח לסייע

קרא עוד »
קורס יזמות

קורס יזמות חינם

קורס יזמות חינם הינו קורס שיקח אתכם החל מהצעדים הראשונים בעולם היזמות ועד לשלבים של עסק, אמיתי, חי והכי חשוב – שלכם. הגיע הזמן לדעת כל

קרא עוד »
דימוי עצמי

מה זה דימוי עצמי

דימוי עצמי הוא חלק מקונספט "העצמי" אשר חיוני להבנת התפיסה של "פסיכולוגיה חיובית". "זה לא מה שאתה אומר בקול בעזרת הפה שלך שקובע את חייך,

קרא עוד »
ספרים על זוגיות ואהה

ספרים על זוגיות ואהבה

כפי שכתב ויליאם שייקספיר פעם: "דרכה של אהבת אמת מעולם לא הייתה קלה".אין ספק כי מדובר בתובנה אשר נוגעת בנקודה רגישה אצל רבים מאיתנו, ועם

קרא עוד »
טיפים למוטיבציה

טיפים למוטיבציה

רוצים להתמלא באנרגיה רגע לפני אירוע חשוב? מנסים להבין איך להתגבר על דחיינות וקושי? רוצים להבין מה מניע אתכם? שלום לכולם, הכירו את מילת המפתח

קרא עוד »
פחד במה - איך להתמודד

איך להתמודד עם פחד במה

כל אחד מאיתנו נדרש לעמוד לפני קהל – בני-משפחה, חברים, חברים לעבודה, כיתת לימוד, ישיבת צוות, ישיבת הנהלה וכדומה. לא תמיד זה קל. פחד במה

קרא עוד »
קורס מנהיגות

קורס מנהיגות

קורס מנהיגותתוכן עניינים10 הצעדים כדי להפוך חלום למציאותצעד ראשון – מה החלום שלכםצעד שני – האמינו והתחייבו לחלוםצעד שלישי – עשו פעולהצעד רביעי – יצרו

קרא עוד »
איך להתמודד עם כישלון

איך להתמודד עם כישלון

לא פעם עצרנו את עצמנו מלעשות דבר רק בגלל שפחדנו מהתוצאה, זה קורה לכולנו, הפחד מכישלון גובר על ההתלהבות מהצלחה בהרבה מהמקרים ואנו עוצרים עצמנו

קרא עוד »
ראפור

ראפור – מה זה ראפור

ראפור זה היכולת לייצר תקשורת המאפשרת פתיחות, אמון ותחושת כימיה. מדובר ביכולת שלכולנו יש אותה במידה זו או אחרת, אך לא תמיד קל לנו ליישם

קרא עוד »
מתח נפשי תסמינים

מתח נפשי – תסמינים

לאורך שנות חייו, מתמודד האדם עם סיטואציות מורכבות ואירועים מלחיצים שמביאים למתח נפשי. אצל כל אדם, מתבטא המתח הנפשי בצורה אחרת וחשוב להדגיש כי אין

קרא עוד »
חשיבה חיובית

חשיבה חיובית

״תחשוב טוב יהיה טוב״ חשיבה חיובית היא גישה שאומצה בשנים האחרונות על ידי פסיכולוגים, פסיכיאטרים ומטפלים שבבסיסה עומדת התובנה כי חשיבה חיובית עוזרת להגיע להצלחה, התמדה

קרא עוד »
אימון עסקי

אימון עסקי

ניתן לראות כי כל סביבת עבודה עסקית כיום הינה תחרותית במיוחד, דורשנית ודינאמית אשר מחייבת בראש ובראשונה פיתוח שוטף של חשיבה יצירתית, יכולות, וכמובן הצבת

קרא עוד »
קבלת החלטות

קבלת החלטות

לגור במרכז או בפריפריה? להתחתן על פי ההלכה או בחתונה אזרחית? ללמוד באוניברסיטה או דרך קורסים אונליין? להתחיל לנגן בגיטרה או בחלילית? הנושא של קבלת

קרא עוד »
כאב כרוני - התמודדות עם כאב

כאב כרוני – איך לטפל בכאב

מה זה כאב כרוני, האם יש טיפולים שיכולים לעזור, מה המחקר מראה על כאב? מאמר שנכתב על ידי מרצ'לה, מנהלת מכון פיזתורפיה שתוציא אתכם עם גישה חדשה ואופטימית לכאב.

קרא עוד »
הערכה עצמית

הערכה עצמית

כולנו יודעים כי הערכה עצמית היא חלק חשוב בסיפוק ובהצלחה האישית שלנו. במדריך הבא נסביר מה זה הערכת עצמית, מה מחקרים מראים וכיצד ניתן לשפר את ההערכה העצמית שלנו.

קרא עוד »
מאמן NLP - אימון NLP

מאמן NLP – אימון אישי NLP

אימון אישי בשיטת NLP הינו אימון שיכול לסייע בכל תחום בחיים: קריירה, זוגיות, תחביבים, יצירת הרגלים, כסף, משפחה והתפתחות אישית. ערן שני מאמן NLP כאן עבורכם.

קרא עוד »
השפעת הסביבה

השפעת הסביבה

לסביבה יש כח אדיר על החיים שלנו – לפעמים הרבה יותר ממה שאנחנו חושבים. אז מה השפעת הסביבה? ואיך ניתן לשפר את החיים שלנו בעזרת שינוי סביבה? כל המידע.

קרא עוד »
תקשורת בין אישית

תקשורת בין אישית

ממה מורכבת תקשורת בין אישית וכיצד ניתן לשפר אותה בחיינו? נחשוף את 6 היסודות שקיימים בכל תקשורת שאנו מבצעים וכן 6 עקרונות שכדאי ליישם על מנת לשפר את היחסים שלכם.

קרא עוד »
מנהיגות - מה זה מנהיג

מנהיגות

מנהיגות: אפשר ללמוד את זה או שפשוט נולדים עם זה? האם יש תכניות לפיתוח מנהיגות שבאמת עובדות? מה זה מנהיגות? אילו סוגי מנהיגים קיימים? כל המידע.

קרא עוד »
איך לעשות שינוי בחיים

איך לעשות שינוי בחיים

אתם חוזרים בכל יום יותר ויותר עייפים מהעבודה או מהלימודים – ופשוט נמאס לכם. 4 צעדים פשוטים לאיך לעשות שינוי בחיים ב 2020 יסייעו לכם לשנות את המצב.

קרא עוד »
התמודדות עם לחץ

התמודדות עם לחץ

התמודדות עם לחץ הינה יכולת קריטית בחיים. במדריך הבא תכירו טיפים מעולים שנכתבו על ידי קואצ'ר. אורח חיים בריא, תכנית 4A, מדיטציה, ניהול זמן – הם רק חלק מהטיפים.

קרא עוד »
שנות העשרים

שנות העשרים

8 מתוך 10 הרגעים הכי חשובים בחיים מתרחשים עד גיל 35. 66% מהעלייה בשכר מתרחשת ב10 השנים הראשונות בעבודה. כל המידע שחובה לדעת על שנות העשרים ולמה הן כה חשובות

קרא עוד »
קואצינג - אימון אישי

קואצ'ינג

אם בעבר פסיכולוג היווה כאופציה היחידה כאשר אדם חש תקיעות או בלבול. כיום, קואצ'ינג ובעברית: אימון אישי, מהווה אלטרנטיבה מצוינת לשינוי אמיתי בחיים ולהשגת מטרות.

קרא עוד »
רשימת רגשות

רשימת רגשות

עצב, שמחה, אושר, ייאוש, אכזבה, ציפייה, חמלה ואהבה – הן רק חלק קטן מרשימת הרגשות שלנו. כנסו וקבלו את הרשימה המלאה מחולקת בצורה מסודרת, יפה, צבעונית וברורה.

קרא עוד »
50 משפטי מוטיבציה

משפטי מוטיבציה

מוכנים להתמלא באנרגיה בעזרת משפטי מוטיבציה? "ההצלחה אינה סתם מוצאת אותך, עלייך לצאת החוצה ולקחת אותה בעצמך". 50 משפטים בעברית ובאנגלית הכי טובים שתראו!

קרא עוד »
קואצ'ר - מאמן אישי

קואצ'ר

אם המטרה לא ברורה, אם הדרך לא סלולה, ואם אתם מרגישים תקיעות והדרדרות – קואצ'ר יכול לסייע לכם בדרך החדשה. עם עשרות לקוחות קודמים, ביחד נפעל, נתרגש, נלמד ונצליח.

קרא עוד »
הרגלים של אנשים בריאים

הרגלים של אנשים בריאים

לכולנו יש אדם קרוב או רחוק, שאנחנו נדהמים לראות כיצד הוא שומר על הגוף והנפש שלנו. אז איך הוא ואחרים עושים זאת? נחשוף את ההרגלים של אנשים בריאים.

קרא עוד »
סדנאות התפתחות אישית

התפתחות אישית

התפתחות אישית – צמד מילים מפוצץ, שרבים מנסים לפצח את המשמעות שלו. בסטרונגר, נעשה לכם סדר: בעזרת כלים, הסברים וליווי, תקבלו את הידע והמיומנויות שיסייעו לכם בדרך.

קרא עוד »
שינה

שינה

יש סיבה טובה שאנחנו מבלים שליש מחיינו בשינה. המדריך המלא על חשיבות השינה, המחלות האפלות שצפויות לאדם שסובל מחוסר שינה, וטיפים פרקטים לשינה טובה יותר.

קרא עוד »
מנטור - אדם ללמוד ממנו

מנטור

מנטור הוא אדם שיכול ללוות אותנו בדרך שאנו עושים כיוון שהוא כבר השיג את מה שאנחנו רוצים להשיג. קיראו עוד על החשיבות של מנטור ומדוע הוא חשוב בהתפתחות שלנו.

קרא עוד »
הלמה שלנו פסיכולוגי

קאיזן

כולנו רוצים להיות בריאים, חכמים, ומאושרים יותר. אז למה כל כך קשה לנו לעשת את השינוי שאנחנו יודעים שאנחנו אמורים לעשות? דרך הקאיזן נותנת לנו את הפיתרון

קרא עוד »
הצבת מטרות - גילוי הלמה

למצוא את ה"למה"

למה כשאנשים במצבי קיצון, ההתנהגות משתנה בחדות, ולמה קל לי יותר ללמוד חומר שמעניין אותי מאשר כשמכריחים אותי. איך להציב מטרה ולהשיג אותה באמצעות הלמה שלי

קרא עוד »