fbpx

ספרים על זוגיות ואהבה

ספרים על זוגיות ואהה

כפי שכתב ויליאם שייקספיר פעם: “דרכה של אהבת אמת מעולם לא הייתה קלה”.אין ספק כי מדובר בתובנה אשר נוגעת בנקודה רגישה אצל רבים מאיתנו, ועם זאת, אולי עלינו להיות אסירי תודה על כך שתחום האהבה מספק לנו אתגרים כה רבים. אחרת, איך עוד היינו זוכים בהזדמנות לקרוא ספרים נפלאים כל כך על המסלולים הרבים שהאהבה יכולה לעבור?
במאמר שלפניכם תמצאו 5 המלצות לספרים נהדרים העוסקים בנושא של אהבה,זוגיות ומערכות יחסים, שכל אדם השואף ליצור ולשמר זוגיות אוהבת, מעצימה ומספקת, פשוט חייב לקרוא.

זוגיות: מדריך למשתמש – דרכים חדשות לשיפור הזוגיות / דריה מעוז ודבש ניב

מחקרים רבים כבר הוכיחו כי בכוחה של זוגיות יציבה ובריאה לסייע לביסוס חוסנו הנפשי והגופני של הפרט, לשפר את הדימוי העצמי, למוסס את החרדות שלנו, ואף לתרום להארכת תוחלת החיים.

למרבה הצער, זוגיות עשויה גם לגרום ל”תופעות לוואי” פחות רצויות, כגון כעס, קנאה, תסכול, שנאה, עצב, כאב וחרדת נטישה. על מנת שהזוגיות שלנו תוכל לספק לנו את כל התועלות שהיא מציעה ללא החסרונות שמנינו לעיל, היא צריכה להיות מאוזנת וחיובית. נשאלת השאלה כיצד ניתן לבנות זוגיות שכזאת.

 

הספר “זוגיות: מדריך למשתמש”, שנכתב על בסיס של כ – 300 ראיונות שנערכו מול נשים וגברים במדינת ישראל של שנות ה – 2000, ונשען על מחקר עדכני בתחומי הפסיכולוגיה, הסוציולוגיה, חקר המוח והתרבות, סוקר מגוון כלים שימושיים וקלים ליישום לשיפור הזוגיות, לטיפוחה, לשימורה ולהפיכתה לחזקה, יציבה וטובה יותר, מבלי שבני הזוג ישובו ויפלו לאותן “מלכודות” במערכת הזוגית שנפלו לתוכן בעבר. במקביל מספק הספר שיקוף עדכני של הנורמות בתחום הרומנטי והזוגי במדינת ישראל של ימינו ומציג תמונת מצב ברורה של הערכים, הסטנדרטיים ההתנהגותיים וכללי המשחק המקובלים בארץ כיום בהקשר של יחסים רומנטיים.

 

ספר זה בא לסייע לכל אדם לשפר את הקשר הזוגי שלו באופן שיתרום לאושרו, לסיפוק ולהנאה שלו. יתרה מכך, הספר מציע גם למי שאינו נמצא במערכת יחסים זוגית לגשת לזוגיות הבאה שלו ממקום קצת אחר, מצויד בפרספקטיבה והכלים שיסייעו לו לבסס מערכת יחסים עמידה ומוצלחת יותר.

להתאהב מחדש: המסלול המהיר לזוגיות מנצחת / ד”ר אורית ארבל

הספר “להתאהב מחדש: המסלול המהיר לזוגיות מנצחת” נכתב עבור כל מי שמרגישים שבזוגיות שלהם ישנו פער גדול בין הרצוי למצוי. לדידה של מחברת הספר – ד”ר אורית ארבל, המגיעה עם ניסיון עשיר בתחום הייעוץ הזוגי, מערכות יחסים רומנטיות שמגיעות למצב של תקיעות ולא זוכות לטיפול המתאים, דומות להר געש המצוי על סף התפרצות תמידית ומאיים להמיט חורבן והרס על כל סביבתו, בדמות רגשות שליליים וריבים קשים שמהווים פגיעה קשה גם בקרובי המשפחה. הספר בא להציע דרך התמודדות חלופית ובריאה לכל מי שנואשו מהקשר הזוגי שלהם ושוקלים “לפרק את החבילה”, בדמות כלים מעשיים לשיפור הזוגיות. במסגרת ששת פרקיו, סוקרת המחברת 6 נושאים מהותיים שעולים במערכות יחסים רומנטיות ותרגילים שונים שנועדו לייצר מכניזם יעיל ומעצים להתמודדות עצמאית עם הסוגיות הללו.

 

אהבה, תשוקה, זוגיות: הדיאלקטיקה של האהבה / אושרת קוטלר

הספר “אהבה תשוקה זוגיות” שנכתב על ידי העיתונאית והסופרת אושרת קוטלר, עוסק בסוגיה: כיצד ניתן לשמור על הגחלת הרומנטית, התשוקה והריגוש במערכות יחסים זוגיות לאורך זמן.
במסגרת תהליך ההכנה לכתיבת ספר זה, ראיינה קוטלר במשך כשנתיים, גברים ונשים רבים – חלקם כזוגות ואחרים כפרטים, לצד מומחים מתחומים שונים, על מנת לנסות ולמצוא מענה לסוגיה זו, לא רק בהקשר הרומנטי והמיני אלא באופן כללי. כלומר, איך ניתן לחיות ממקום של תשוקה לחיים גם בתוך הקשר הזוגי. בעזרת הראיונות הללו, ובאמצעות שיחות מול אנשי מקצוע מתחום הפסיכולוגיה האבולוציונית, הפילוסופיה והפסיכואנליזה, מנסה קוטלר להציג נוסחה הקושרת בין שני מרכיבים שעל פניו אין אפשרות אמיתית לגשר ביניהם: אהבה רומנטית ונישואין.

סודות היקום למציאת אהבה / ד”ר רותם מרום

ד”ר רותם מרום היא מרצה ומאמנת בתחום הטיפול הזוגי. במסגרת עבודתה מציעה מרום ליווי וסיוע עבור נשים שמעוניינות ללמוד לאהוב את עצמן ולזמן אל חייהן את הקשר הזוגי המושלם עבורן. במסגרת ארגז הכלים שלה, עושה מרום שימוש במגוון טכניקות טיפוליות, לרבות: ייעוץ זוגי, NLP, אימונים אישיים, הליכי גישור, וכן הלאה. ספר זה נכתב בעקבות שנים רבות של עבודה מחקרית שביצעה הכותבת בתחום הכימיה – עבודה שבמסגרתה, היא גילתה כי ישנו קשר שאי אפשר להתעלם ממנו, בין חוקי הזוגיות ובין חוקי הכימיה. כאשר מרום שילבה בין התובנה הזו לבין טכניקות טיפוליות מעולם ה – NLP, לצד כלים טיפוליים נוספים, היא חשפה דפוס פעולה שאיפשר לנשים רבות מרחבי העולם לעשות שימוש בחוקי היקום לטובת מציאת אהבה בחייהן – עצמית וזוגית כאחד.

 

“סודות היקום למציאת אהבה” הוא הספר הראשון מביו סדרה של ספרים המתמקדים בנושא הכימיה הזוגית. במסגרתו, חושפת המחברת את חוקי היקום והדרך לרתום אותם למציאת אהבה רומנטית.
הספר מפרט בצורה ברורה וסדורה את התהליך למציאת האהבה הנכונה לכל אישה, שראשיתו בביסוס מערכת יחסים אוהבת וכנה עם עצמך. הספר מציג טכניקות מועילות וישימות לשיפור הביטחון העצמי ותחושת הערך העצמי, שמהווים נדבך הכרחי ביכולת שלנו להיפתח כלפי אנשים אחרים ולהיות מי שאנחנו באמת. ד”ר מרום מאמינה באמת ובתמים כי רק כאשר אישה מגלה מה מייחד אותה ולומדת לאהוב את עצמה – מצויים ברשותה הכלים לזהות את בן הזוג המתאים ביותר והמדויק ביותר עבורה.

תקשורת זוגית / ד”ר פאול קולמן

בכל קשר זוגי, לצד השוני שבין נשים וגברים, ישנם גם הבדלים באישיות של שני הצדדים.
אולם מחקרים רבים הוכיחו לא זה מכבר, כי בני זוג שידעו לתקשר זה עם זה בצורה נכונה, ידעו גם כיצד לגשר על הפערים ביניהם הנובעים משוני באישיות של כל אחד מאיתנו כאינדיבידואלים.
תקשורת בריאה שכזו בין בני זוג, זוהתה כתורמת להפחתה של 50 אחוזים בשיעור מקרי הגירושין. פירוש הדבר הוא, כי ישנה סבירות גבוהה לכך שניתן להפוך גם את הזוגיות שלכם למערכת יחסים נעימה, מתגמלת ומספקת יותר, מבלי שתידרשו להשקיע בכך את אותה כמות המאמץ שנדרשתם להשקיע עד כה. כל זה מתאפשר באמצעות למידה ואימוץ של מיומנויות תקשורת מועילות שיחסכו מכם את הצורך לנסות שוב ושוב את אותם הפתרונות שלא עבדו עבורכם בעבר. יתרה מכך, למידת סודות התקשורת הזוגית, נועדה לסייע לכם להמנע גם מאי הבנות עתידיות ולפתור מחלוקות בצורה מכבדת ובונה יותר.

 

בספרו “תקשורת זוגית”, ד”ר קולמן, פסיכולוג קליני בעל שם מארה”ב – מפרט מהן הדרכים להתמודד בצורה בריאה עם הפערים בין המינים הבאים לידי ביטוי ביתר שאת במערכות יחסים זוגיות, לזהות מהו הגורם הנסתר להתנהגויות שונות של כל אחד מבני הזוג, למנוע את הצורך בוויכוחים, ולהימנע מעימותים בעזרת תקשורת אפקטיבית.

 

בספר מוצגות שלל דוגמאות לנושאי מחלוקות שכיחים בין בני זוג, כדוגמת: מחלוקות בנושאים כספיים, בנושאי קריירה, הורות, בנושא מין, אי אמון, קונפליקטים בהקשר לקשר המשפחתי עם החמים והחמות, וכן הלאה. במסגרת הספר, קולמן מנתח על אחד מן הנושאים הללו לעומקם באופן ברור ונהיר, ולצידם מציג כללי “עשה” ו”אל תעשה” ברורים, שמתווים דרך להתמודדות בריאה ומועילה עם קונפליקטים מכל זה.

 

 

 

אסרטיביות

אסרטיביות

אסרטיביות היא סוג של התנהגות המשמשת לביטוי צרכיו של אדם באופן בריא וחברתי. להיות אסרטיבי יכול להועיל במגוון מצבים חברתיים, אם כי יכולות להיות לכך

קרא עוד »
פתיחת עוסק פטור

פתיחת עוסק פטור

מזל טוב! מעוניינים בפתיחת עוסק פטור? הגעתם למקום הנכון. במדריך שלפניכם תמצאו את המידע החשוב ביותר, רגע לפני שאתם הולכים לצאת לדרך עצמאית. נשמח לסייע

קרא עוד »
קורס יזמות

קורס יזמות חינם

קורס יזמות חינם הינו קורס שיקח אתכם החל מהצעדים הראשונים בעולם היזמות ועד לשלבים של עסק, אמיתי, חי והכי חשוב – שלכם. הגיע הזמן לדעת כל

קרא עוד »
דימוי עצמי

מה זה דימוי עצמי

דימוי עצמי הוא חלק מקונספט “העצמי” אשר חיוני להבנת התפיסה של “פסיכולוגיה חיובית”. “זה לא מה שאתה אומר בקול בעזרת הפה שלך שקובע את חייך,

קרא עוד »
טיפים למוטיבציה

טיפים למוטיבציה

רוצים להתמלא באנרגיה רגע לפני אירוע חשוב? מנסים להבין איך להתגבר על דחיינות וקושי? רוצים להבין מה מניע אתכם? שלום לכולם, הכירו את מילת המפתח

קרא עוד »
פחד במה - איך להתמודד

איך להתמודד עם פחד במה

כל אחד מאיתנו נדרש לעמוד לפני קהל – בני-משפחה, חברים, חברים לעבודה, כיתת לימוד, ישיבת צוות, ישיבת הנהלה וכדומה. לא תמיד זה קל. פחד במה

קרא עוד »
קורס מנהיגות

קורס מנהיגות

קורס מנהיגותתוכן ענייניםזוגיות: מדריך למשתמש – דרכים חדשות לשיפור הזוגיות / דריה מעוז ודבש ניבלהתאהב מחדש: המסלול המהיר לזוגיות מנצחת / ד”ר אורית ארבלאהבה, תשוקה,

קרא עוד »
איך להתמודד עם כישלון

איך להתמודד עם כישלון

לא פעם עצרנו את עצמנו מלעשות דבר רק בגלל שפחדנו מהתוצאה, זה קורה לכולנו, הפחד מכישלון גובר על ההתלהבות מהצלחה בהרבה מהמקרים ואנו עוצרים עצמנו

קרא עוד »
ראפור

ראפור – מה זה ראפור

ראפור זה היכולת לייצר תקשורת המאפשרת פתיחות, אמון ותחושת כימיה. מדובר ביכולת שלכולנו יש אותה במידה זו או אחרת, אך לא תמיד קל לנו ליישם

קרא עוד »
מתח נפשי תסמינים

מתח נפשי – תסמינים

לאורך שנות חייו, מתמודד האדם עם סיטואציות מורכבות ואירועים מלחיצים שמביאים למתח נפשי. אצל כל אדם, מתבטא המתח הנפשי בצורה אחרת וחשוב להדגיש כי אין

קרא עוד »
חשיבה חיובית

חשיבה חיובית

״תחשוב טוב יהיה טוב״ חשיבה חיובית היא גישה שאומצה בשנים האחרונות על ידי פסיכולוגים, פסיכיאטרים ומטפלים שבבסיסה עומדת התובנה כי חשיבה חיובית עוזרת להגיע להצלחה, התמדה

קרא עוד »
אימון עסקי

אימון עסקי

ניתן לראות כי כל סביבת עבודה עסקית כיום הינה תחרותית במיוחד, דורשנית ודינאמית אשר מחייבת בראש ובראשונה פיתוח שוטף של חשיבה יצירתית, יכולות, וכמובן הצבת

קרא עוד »
קבלת החלטות

קבלת החלטות

לגור במרכז או בפריפריה? להתחתן על פי ההלכה או בחתונה אזרחית? ללמוד באוניברסיטה או דרך קורסים אונליין? להתחיל לנגן בגיטרה או בחלילית? הנושא של קבלת

קרא עוד »
כאב כרוני - התמודדות עם כאב

כאב כרוני – איך לטפל בכאב

מה זה כאב כרוני, האם יש טיפולים שיכולים לעזור, מה המחקר מראה על כאב? מאמר שנכתב על ידי מרצ’לה, מנהלת מכון פיזתורפיה שתוציא אתכם עם גישה חדשה ואופטימית לכאב.

קרא עוד »
הערכה עצמית

הערכה עצמית

כולנו יודעים כי הערכה עצמית היא חלק חשוב בסיפוק ובהצלחה האישית שלנו. במדריך הבא נסביר מה זה הערכת עצמית, מה מחקרים מראים וכיצד ניתן לשפר את ההערכה העצמית שלנו.

קרא עוד »
מאמן NLP - אימון NLP

מאמן NLP – אימון אישי NLP

אימון אישי בשיטת NLP הינו אימון שיכול לסייע בכל תחום בחיים: קריירה, זוגיות, תחביבים, יצירת הרגלים, כסף, משפחה והתפתחות אישית. ערן שני מאמן NLP כאן עבורכם.

קרא עוד »
השפעת הסביבה

השפעת הסביבה

לסביבה יש כח אדיר על החיים שלנו – לפעמים הרבה יותר ממה שאנחנו חושבים. אז מה השפעת הסביבה? ואיך ניתן לשפר את החיים שלנו בעזרת שינוי סביבה? כל המידע.

קרא עוד »
תקשורת בין אישית

תקשורת בין אישית

ממה מורכבת תקשורת בין אישית וכיצד ניתן לשפר אותה בחיינו? נחשוף את 6 היסודות שקיימים בכל תקשורת שאנו מבצעים וכן 6 עקרונות שכדאי ליישם על מנת לשפר את היחסים שלכם.

קרא עוד »
הגשמת חלומות - 10 הצעדים

הגשמת חלומות

תהליך הגשמת חלומות יכול לשנות לכם את החיים. אם אתם מרגישים שאתם חיים את החיים של מישהו אחר, חוסר סיפוק מהעבודה, שיש בכם כח ופוטנציאל לא ממומש – המדריך עבורכם.

קרא עוד »
מנהיגות - מה זה מנהיג

מנהיגות

מנהיגות: אפשר ללמוד את זה או שפשוט נולדים עם זה? האם יש תכניות לפיתוח מנהיגות שבאמת עובדות? מה זה מנהיגות? אילו סוגי מנהיגים קיימים? כל המידע.

קרא עוד »
איך לעשות שינוי בחיים

איך לעשות שינוי בחיים

אתם חוזרים בכל יום יותר ויותר עייפים מהעבודה או מהלימודים – ופשוט נמאס לכם. 4 צעדים פשוטים לאיך לעשות שינוי בחיים ב 2020 יסייעו לכם לשנות את המצב.

קרא עוד »
התמודדות עם לחץ

התמודדות עם לחץ

התמודדות עם לחץ הינה יכולת קריטית בחיים. במדריך הבא תכירו טיפים מעולים שנכתבו על ידי קואצ’ר. אורח חיים בריא, תכנית 4A, מדיטציה, ניהול זמן – הם רק חלק מהטיפים.

קרא עוד »
שנות העשרים

שנות העשרים

8 מתוך 10 הרגעים הכי חשובים בחיים מתרחשים עד גיל 35. 66% מהעלייה בשכר מתרחשת ב10 השנים הראשונות בעבודה. כל המידע שחובה לדעת על שנות העשרים ולמה הן כה חשובות

קרא עוד »
קואצינג - אימון אישי

קואצ’ינג

אם בעבר פסיכולוג היווה כאופציה היחידה כאשר אדם חש תקיעות או בלבול. כיום, קואצ’ינג ובעברית: אימון אישי, מהווה אלטרנטיבה מצוינת לשינוי אמיתי בחיים ולהשגת מטרות.

קרא עוד »
רשימת רגשות

רשימת רגשות

עצב, שמחה, אושר, ייאוש, אכזבה, ציפייה, חמלה ואהבה – הן רק חלק קטן מרשימת הרגשות שלנו. כנסו וקבלו את הרשימה המלאה מחולקת בצורה מסודרת, יפה, צבעונית וברורה.

קרא עוד »
50 משפטי מוטיבציה

משפטי מוטיבציה

מוכנים להתמלא באנרגיה בעזרת משפטי מוטיבציה? “ההצלחה אינה סתם מוצאת אותך, עלייך לצאת החוצה ולקחת אותה בעצמך”. 50 משפטים בעברית ובאנגלית הכי טובים שתראו!

קרא עוד »
קואצ'ר - מאמן אישי

קואצ’ר

אם המטרה לא ברורה, אם הדרך לא סלולה, ואם אתם מרגישים תקיעות והדרדרות – קואצ’ר יכול לסייע לכם בדרך החדשה. עם עשרות לקוחות קודמים, ביחד נפעל, נתרגש, נלמד ונצליח.

קרא עוד »
הרגלים של אנשים בריאים

הרגלים של אנשים בריאים

לכולנו יש אדם קרוב או רחוק, שאנחנו נדהמים לראות כיצד הוא שומר על הגוף והנפש שלנו. אז איך הוא ואחרים עושים זאת? נחשוף את ההרגלים של אנשים בריאים.

קרא עוד »
סדנאות התפתחות אישית

התפתחות אישית

התפתחות אישית – צמד מילים מפוצץ, שרבים מנסים לפצח את המשמעות שלו. בסטרונגר, נעשה לכם סדר: בעזרת כלים, הסברים וליווי, תקבלו את הידע והמיומנויות שיסייעו לכם בדרך.

קרא עוד »
שינה

שינה

יש סיבה טובה שאנחנו מבלים שליש מחיינו בשינה. המדריך המלא על חשיבות השינה, המחלות האפלות שצפויות לאדם שסובל מחוסר שינה, וטיפים פרקטים לשינה טובה יותר.

קרא עוד »
מנטור - אדם ללמוד ממנו

מנטור

מנטור הוא אדם שיכול ללוות אותנו בדרך שאנו עושים כיוון שהוא כבר השיג את מה שאנחנו רוצים להשיג. קיראו עוד על החשיבות של מנטור ומדוע הוא חשוב בהתפתחות שלנו.

קרא עוד »
הלמה שלנו פסיכולוגי

קאיזן

כולנו רוצים להיות בריאים, חכמים, ומאושרים יותר. אז למה כל כך קשה לנו לעשת את השינוי שאנחנו יודעים שאנחנו אמורים לעשות? דרך הקאיזן נותנת לנו את הפיתרון

קרא עוד »
הצבת מטרות - גילוי הלמה

למצוא את ה”למה”

למה כשאנשים במצבי קיצון, ההתנהגות משתנה בחדות, ולמה קל לי יותר ללמוד חומר שמעניין אותי מאשר כשמכריחים אותי. איך להציב מטרה ולהשיג אותה באמצעות הלמה שלי

קרא עוד »