fbpx

אימון אישי לילדים ונוער

אימון אישי לילדים ונוער

בין אם אנחנו רוצים לבנות שרירים, לשפר את הציון בחשבון או ללמוד לנגן על גיטרה, ברור לנו שהמפתח הוא אימון. אבל מה עושים כשרוצים לבנות את הביטחון העצמי של הילד/ה או של הנער/ה, לשפר את יעילות הלמידה שלהם ולעזור להם לקבל החלטות בצורה חכמה? גם כאן אימון אישי לילדים ונוער הוא מילת המפתח.

האימון האישי המכונה גם קואצ'ינג תופס תאוצה ואנשים רבים בוחרים לפנות לקואצ'ר כאשר הם נמצאים בפרשת דרכים בחייהם או כשהם מחפשים דרך לעשות שינוי ולעמוד במטרות שהציבו לעצמם.

 

מה זה אומר אימון אישי לילדים ונוער?

אימון אישי עשוי לסייע במגוון תחומים, ניהול ותיכנון זמן, התמודדות עם מצבי לחץ, ארגון משימות וגם ביחסים בין אישיים.

האימון יתבצע לרוב על ידי שימוש באסטרטגיות שונות, חלקן לקוחות מעולם הפסיכולוגיה, מהעולם הרוחני או מטכניקות ארגוניות, וזאת כדי להעניק כלים, לעורר מודעות עצמית ושינוי מחשבתי ולתת מגוון גישות יצירתי לפתרון בעיות.

תהליך אימון לילדים ונוער יתחיל לרוב בתכנית העצמה וחיזוק של אותו ילד או נער. על מנת לעזור לו להבין במה הוא טוב, במה הוא חזק ולאפשר לו להרגיש תחושת מסוגלות. לאחר מכן התהליך ממשיך בהצבת יעדים וגישוש עצמי אחר חלומות, הזהות העצמית וערכים מנחים. כמו כן הבנה של המחסומים האישיים ובניית תוכנית פעולה להשגת יעדים.

כיצד האימון האישי מתבצע עם גלאים צעירים?

באיזה גיל נתחיל לעבוד על עצמנו? תחום האימון האישי בקרב ילדים ובני הנוער יתרכז לרוב בהעצמה, בניית יסודות טובים לפיתוח עצמי וחיזוק ההערכה והמודעות העצמית.

לפעמים מרגיש שילדים ובני נוער חיים בעולם של ניצחונות וכישלונות, של ציונים וגביעים, התחושה הזאת עוטפת אותם במסגרות בהם הם נמצאים. אימון אישי יכול לעזור לילדים להפריד בין ההתרגשות או החרדה אשר מתלווים לחוויה הזאת לבין החשיבות של הדרך וההתמדה.

בנוסף, בכל הנוגע לילדים ובני נוער אימון אישי יכול ללמוד שהרגשות והחוויות הם שני דברים נפרדים. ילדים נוטים לעבור רכבת הרים של רגשות כמעט בכל יום, אם הם מרגישים עייפים או רעבים אפילו אם האפונה נגעה בטעות בפירה. אימון יכול לעזור לחקור למה הרגשות האלה עולים ולהפריד אותם מהחווה של היום.
אימון יכול לעזור להבין רגשות של עצב שנובעים לדוגמה מניסיון שלא צלח כמצופה, להבין שזה בסדר ושהחוויה הזאת לא מגדירה את מי שהם.

זה לא מוקדם מידי?

כשמדובר באימון ילדים ובני נוער המצב רגיש ומורכב הרבה יותר ועולה השאלה האם ילדים יכולים בכלל להכיל את התהליך. ובכן הגיל הצעיר הוא שמאפשר קרקע פורייה לצמיחה של מיומנויות והרגלים בריאים, השימוש בכלים שמספק האימון בגיל צעיר עשוי לעזור להם להתנהל יותר טוב בחייהם.

אימון אישי הוא תחום חדש יחסית ולמרות שישנם גופים רבים שעוסקים בהכשרת מאמנים אין בישראל פיקוח או הסדרה של התחום. לכן, במיוחד כשמדובר בנפשות צעירות, כדאי למצוא מאמן בעל ניסיון שמתמחה באימון ילדים ונוער.

אפשרות נוספת היא אימון להורים, כשזה נוגע לילדים ובני נוער לפעמים המאמנים הטובים ביותר הם דווקא ההורים. חלק מתפקידו של ההורה הוא לחשוף את התשוקות והיעדים של הילד ולעזור להם למצוא את הדרכים להצלחה. ליווי של מאמן אישי ולמידה של הכישורים והטכניקה הנכונה יכולים להיות כלי נהדר להורים בעזרתו יוכלו להעניק אימון יעיל לילדים שלהם.

מאיזה גיל ניתן לבצע אימון אישי?

ישנו גיל מינימלי לאימון אישי שעומד על כיתות ג'-ד' (גילאי 8+). לפני כן, הילדים כנראה לא יהיו בשלים עדיין קוגנטיבית לתהליך שמתרחש בזמן האימון.

 

מחיר אימון אישי לילדים ונוער

 

אימון אישי לילדים – מחיר

סוג האימוןטווח מחיריםהערות
אימון אישי לילדים250 – 400 ש"חהאימון מתבצע לרוב בבית הילד, על מנת לאפשר לו סביבה בטוחה ונעימה. בנוסף, בגיל זה חשוב להיות בסביבה שנמצאת "בחיים האמיתים" של הילד.
אימון אישי לילדים עם בעיות קשב וריכוז250 – 400 ש"חהאימון מתבצע לרוב בבית הילד. האימון מתמקד בעבודת העצמה של הילד, ונתינת כלים שיסייעו לילד לשפר את יכולת הריכוז והלמידה שלו.
אימון אישי לילדים עם מוגבלות250 – 400 ש"חהאימון מתבצע לרוב בבית הילד. פעמים רבות, המאמן האישי מגיע עם ניסיון ספציפי בתחום (פסיכולוגיה/סוציולוגיה/חינוך). גם כאן, נעשת עבודת העצמה, והתאמה של האימון ליכולות הילד.

הערות:

  1. טווח הגילאים לאימון ילדים הינו 8 – 14.
  2. תהליך האימון יכול להתפרש על מפגש אחד ועד 18 מפגשים (ובמצבים מסוימים יימשך יותר).

 

אימון אישי לנוער – מחיר

סוג האימוןטווח מחיריםהערות
אימון אישי לנוער250 – 400 ש"חהאימון מתבצע לרוב באימוניה (משרד המאמן).

שכן בגיל הזה הנער בשל להיות בסביבה חדשה, ויכול קוגנטיבית לקחת את מה שנלמד במפגש האימון לחייו האמיתיים.

אימון אישי לנוער עם בעיות קשב וריכוז250 – 400 ש"חהאימון מתבצע לרוב באימוניה.

תהליך האימון יתחיל עם עבודת העצמה של הנער, לאחר מכן, לזהות דפוסים שמקשים על הנער בתפקוד ובחייו וכן לימוד ותרגול מיומנויות וכלים שיסייעו לו להתמודד עם אתגרים ולשפר את הישגיו בכל התחומים.

אימון אישי לנוער עם מוגבלות250 – 400 ש"חהאימון מתבצע לרוב בבית הנער. פעמים רבות, המאמן האישי מגיע עם ניסיון ספציפי בתחום (פסיכולוגיה/סוציולוגיה/חינוך).

גם כאן, נעשת עבודת העצמה, והתאמה של האימון ליכולות הנער.

הערות:

  1. טווח הגילאים לאימון ינוער הינו 13-24 (תלוי בהתפתחות הקוגנטיבית של הנער/ה)
  2. תהליך האימון יכול להתפרש על מפגש אחד ועד 18 מפגשים (ובמצבים מסוימים יימשך יותר).

טיפים חשובים לבחירת מאמן אישי לילדים ונוער

טיפ #1  – ניסיון ספציפי עם טווח הגילאים של הילד/ה || הנער/ה שלכם.

חשוב מאוד בעת בחירת מאמן או מאמנת, לבדוק האם יש להם ניסיון קודם עם טווח הגילאים שבו נמצא הילד שלכם. בגילאים אלו, יש הבדל גדול בתהליך האימון ולכן מאמן אישי למבוגרים ללא הכשרה לאימון ילדים ונוער, יכול שלא להוביל לתוצאות וסיוע. בנוסף, מאמן שמוכשר לאימון נערים, לאו דווקא יהיה מקצועי ואיכותי מספיק לאימון ילדים.

טיפ #2 – הקסם האישי של המאמן / המאמנת

ברור לנו כמבוגרים שרמת החיבור שלנו לאדם תשפיע על התקשורת שלנו ועל הביצועים שלנו. אצל ילדים ונוער – זה חשוב כפליים. וודאו שמדובר במאמנ/ת שיש להם יחסי אנוש מעולים, סבלניים ואיכפתיים. אתם רוצים שהילד או הנער שלכם יפתח תחושת מסוגלות, ולא יחטוף צעקות והאשמות מפי אדם נוסף.

טיפ #3 – שיטת האימון

אסכולת האימון האישי התפתחה מאוד בשנים האחרונות ועל כן תוכלו למצוא מגוון שיטות אימון. החל מאימון שדומה יותר לטיפול, דרך אימון בעזרת מיינדפולנס ועד לאימון שממוקד נטו תוצאות.

הגישה המומלתת שלנו? אימון משולב – אימון המשלב הן אימון פנימי (זיהוי חוזקות, ערכים, העצמה) והן אימון לשם יצירת התקדמות (למידת כלים ומיומנויות ללמידה, ניהול זמן, קבלת החלטות, הצבת מטרות ועוד).

טיפ #4 – הרקע של המאמנ/ת

נקודה חשובה נוספת ואחרונה היא לבדוק מה הרקע שממנו מגיע המאמנ/ת. במילים אחרות – מה סל הכלים, המיומנויות, הידע והניסיון שהם מביאים איתם?

האם הם למדו פסיכולוגיה, NLP, מיינדפולנס, מדיטציה, דמיון מודרך וכדומה? בנוסף, יתרון משמעותי, הוא לדעת כי המאמנ/ת אכן מיישמים גם בחייהם את הכלים והעקרונות עליהם הם מדברים. האם הם בעצמם הגיעו להשגים משמעותיים? האם מאחורי המילים שלהם יש גם מעשים ותוצאות?

 

אימון אישי לילדים ונוער  – חשוב יותר מאי פעם

ולסיום, בעידן שבו אנו מוצפים בטכנולוגיה, גירויים ופרסומות מדי יום, ככל שהילדים והנוער שלנו יידע מוקדם יותר להבין את הצרכים שלנו, לנהל את עצמו ולדעת מה באמת חשוב לו – כך בעתיד נוכל לדעת שהוא יודע להיות אחראי לחייו, להוביל ולהשפיע לטובה על עצמו ועל אחרים.

הרצאת קבלת החלטות

הרצאת קבלת החלטות

במסגרת הרצאת קבלת החלטות נדון, נתרגל ונלמד שלב אחר שלב את התהליך לקבלת החלטות. במסגרת ההרצאה נדון על טעויות נפוצות בקבלת החלטות, על המנגנונים הקוגנטיביים

קרא עוד »
סדנת קבלת החלטות

סדנת קבלת החלטות

במסגרת סדנת קבלת החלטות נפצח שלב אחר שלב את התהליך המלא לקבלת החלטות. במסגרת הסדנה נדון על טעויות נפוצות בקבלת החלטות, על המנגנונים הקוגנטיביים (מוחיים)

קרא עוד »
איך להתמודד עם ביישנות

איך להתמודד עם ביישנות

בעוד שאנשים רבים יכולים להיזכר במקרים שבהם חוו תחושת ביישנות, החלת התווית "אני ביישן" על עצמך יכולה להיות מעכבת ביותר. אנשים הרואים עצמם ביישנים מאמינים

קרא עוד »
אסרטיביות

אסרטיביות

אסרטיביות היא סוג של התנהגות המשמשת לביטוי צרכיו של אדם באופן בריא וחברתי. להיות אסרטיבי יכול להועיל במגוון מצבים חברתיים, אם כי יכולות להיות לכך

קרא עוד »
פתיחת עוסק פטור

פתיחת עוסק פטור

מזל טוב! מעוניינים בפתיחת עוסק פטור? הגעתם למקום הנכון. במדריך שלפניכם תמצאו את המידע החשוב ביותר, רגע לפני שאתם הולכים לצאת לדרך עצמאית. נשמח לסייע

קרא עוד »
קורס יזמות

קורס יזמות חינם

קורס יזמות חינם הינו קורס שיקח אתכם החל מהצעדים הראשונים בעולם היזמות ועד לשלבים של עסק, אמיתי, חי והכי חשוב – שלכם. הגיע הזמן לדעת כל

קרא עוד »
דימוי עצמי

מה זה דימוי עצמי

דימוי עצמי הוא חלק מקונספט "העצמי" אשר חיוני להבנת התפיסה של "פסיכולוגיה חיובית". "זה לא מה שאתה אומר בקול בעזרת הפה שלך שקובע את חייך,

קרא עוד »
ספרים על זוגיות ואהה

ספרים על זוגיות ואהבה

כפי שכתב ויליאם שייקספיר פעם: "דרכה של אהבת אמת מעולם לא הייתה קלה".אין ספק כי מדובר בתובנה אשר נוגעת בנקודה רגישה אצל רבים מאיתנו, ועם

קרא עוד »
טיפים למוטיבציה

טיפים למוטיבציה

רוצים להתמלא באנרגיה רגע לפני אירוע חשוב? מנסים להבין איך להתגבר על דחיינות וקושי? רוצים להבין מה מניע אתכם? שלום לכולם, הכירו את מילת המפתח

קרא עוד »
פחד במה - איך להתמודד

איך להתמודד עם פחד במה

כל אחד מאיתנו נדרש לעמוד לפני קהל – בני-משפחה, חברים, חברים לעבודה, כיתת לימוד, ישיבת צוות, ישיבת הנהלה וכדומה. לא תמיד זה קל. פחד במה

קרא עוד »
קורס מנהיגות

קורס מנהיגות

קורס מנהיגותתוכן ענייניםמה זה אומר אימון אישי לילדים ונוער?כיצד האימון האישי מתבצע עם גלאים צעירים?זה לא מוקדם מידי?מאיזה גיל ניתן לבצע אימון אישי?אימון אישי לילדים

קרא עוד »
איך להתמודד עם כישלון

איך להתמודד עם כישלון

לא פעם עצרנו את עצמנו מלעשות דבר רק בגלל שפחדנו מהתוצאה, זה קורה לכולנו, הפחד מכישלון גובר על ההתלהבות מהצלחה בהרבה מהמקרים ואנו עוצרים עצמנו

קרא עוד »
ראפור

ראפור – מה זה ראפור

ראפור זה היכולת לייצר תקשורת המאפשרת פתיחות, אמון ותחושת כימיה. מדובר ביכולת שלכולנו יש אותה במידה זו או אחרת, אך לא תמיד קל לנו ליישם

קרא עוד »
מתח נפשי תסמינים

מתח נפשי – תסמינים

לאורך שנות חייו, מתמודד האדם עם סיטואציות מורכבות ואירועים מלחיצים שמביאים למתח נפשי. אצל כל אדם, מתבטא המתח הנפשי בצורה אחרת וחשוב להדגיש כי אין

קרא עוד »
חשיבה חיובית

חשיבה חיובית

״תחשוב טוב יהיה טוב״ חשיבה חיובית היא גישה שאומצה בשנים האחרונות על ידי פסיכולוגים, פסיכיאטרים ומטפלים שבבסיסה עומדת התובנה כי חשיבה חיובית עוזרת להגיע להצלחה, התמדה

קרא עוד »
אימון עסקי

אימון עסקי

ניתן לראות כי כל סביבת עבודה עסקית כיום הינה תחרותית במיוחד, דורשנית ודינאמית אשר מחייבת בראש ובראשונה פיתוח שוטף של חשיבה יצירתית, יכולות, וכמובן הצבת

קרא עוד »
קבלת החלטות

קבלת החלטות

לגור במרכז או בפריפריה? להתחתן על פי ההלכה או בחתונה אזרחית? ללמוד באוניברסיטה או דרך קורסים אונליין? להתחיל לנגן בגיטרה או בחלילית? הנושא של קבלת

קרא עוד »
כאב כרוני - התמודדות עם כאב

כאב כרוני – איך לטפל בכאב

מה זה כאב כרוני, האם יש טיפולים שיכולים לעזור, מה המחקר מראה על כאב? מאמר שנכתב על ידי מרצ'לה, מנהלת מכון פיזתורפיה שתוציא אתכם עם גישה חדשה ואופטימית לכאב.

קרא עוד »
הערכה עצמית

הערכה עצמית

כולנו יודעים כי הערכה עצמית היא חלק חשוב בסיפוק ובהצלחה האישית שלנו. במדריך הבא נסביר מה זה הערכת עצמית, מה מחקרים מראים וכיצד ניתן לשפר את ההערכה העצמית שלנו.

קרא עוד »
מאמן NLP - אימון NLP

מאמן NLP – אימון אישי NLP

אימון אישי בשיטת NLP הינו אימון שיכול לסייע בכל תחום בחיים: קריירה, זוגיות, תחביבים, יצירת הרגלים, כסף, משפחה והתפתחות אישית. ערן שני מאמן NLP כאן עבורכם.

קרא עוד »
השפעת הסביבה

השפעת הסביבה

לסביבה יש כח אדיר על החיים שלנו – לפעמים הרבה יותר ממה שאנחנו חושבים. אז מה השפעת הסביבה? ואיך ניתן לשפר את החיים שלנו בעזרת שינוי סביבה? כל המידע.

קרא עוד »
תקשורת בין אישית

תקשורת בין אישית

ממה מורכבת תקשורת בין אישית וכיצד ניתן לשפר אותה בחיינו? נחשוף את 6 היסודות שקיימים בכל תקשורת שאנו מבצעים וכן 6 עקרונות שכדאי ליישם על מנת לשפר את היחסים שלכם.

קרא עוד »
הגשמת חלומות - 10 הצעדים

הגשמת חלומות

תהליך הגשמת חלומות יכול לשנות לכם את החיים. אם אתם מרגישים שאתם חיים את החיים של מישהו אחר, חוסר סיפוק מהעבודה, שיש בכם כח ופוטנציאל לא ממומש – המדריך עבורכם.

קרא עוד »
מנהיגות - מה זה מנהיג

מנהיגות

מנהיגות: אפשר ללמוד את זה או שפשוט נולדים עם זה? האם יש תכניות לפיתוח מנהיגות שבאמת עובדות? מה זה מנהיגות? אילו סוגי מנהיגים קיימים? כל המידע.

קרא עוד »
איך לעשות שינוי בחיים

איך לעשות שינוי בחיים

אתם חוזרים בכל יום יותר ויותר עייפים מהעבודה או מהלימודים – ופשוט נמאס לכם. 4 צעדים פשוטים לאיך לעשות שינוי בחיים ב 2020 יסייעו לכם לשנות את המצב.

קרא עוד »
התמודדות עם לחץ

התמודדות עם לחץ

התמודדות עם לחץ הינה יכולת קריטית בחיים. במדריך הבא תכירו טיפים מעולים שנכתבו על ידי קואצ'ר. אורח חיים בריא, תכנית 4A, מדיטציה, ניהול זמן – הם רק חלק מהטיפים.

קרא עוד »
שנות העשרים

שנות העשרים

8 מתוך 10 הרגעים הכי חשובים בחיים מתרחשים עד גיל 35. 66% מהעלייה בשכר מתרחשת ב10 השנים הראשונות בעבודה. כל המידע שחובה לדעת על שנות העשרים ולמה הן כה חשובות

קרא עוד »
קואצינג - אימון אישי

קואצ'ינג

אם בעבר פסיכולוג היווה כאופציה היחידה כאשר אדם חש תקיעות או בלבול. כיום, קואצ'ינג ובעברית: אימון אישי, מהווה אלטרנטיבה מצוינת לשינוי אמיתי בחיים ולהשגת מטרות.

קרא עוד »
רשימת רגשות

רשימת רגשות

עצב, שמחה, אושר, ייאוש, אכזבה, ציפייה, חמלה ואהבה – הן רק חלק קטן מרשימת הרגשות שלנו. כנסו וקבלו את הרשימה המלאה מחולקת בצורה מסודרת, יפה, צבעונית וברורה.

קרא עוד »
50 משפטי מוטיבציה

משפטי מוטיבציה

מוכנים להתמלא באנרגיה בעזרת משפטי מוטיבציה? "ההצלחה אינה סתם מוצאת אותך, עלייך לצאת החוצה ולקחת אותה בעצמך". 50 משפטים בעברית ובאנגלית הכי טובים שתראו!

קרא עוד »
קואצ'ר - מאמן אישי

קואצ'ר

אם המטרה לא ברורה, אם הדרך לא סלולה, ואם אתם מרגישים תקיעות והדרדרות – קואצ'ר יכול לסייע לכם בדרך החדשה. עם עשרות לקוחות קודמים, ביחד נפעל, נתרגש, נלמד ונצליח.

קרא עוד »
הרגלים של אנשים בריאים

הרגלים של אנשים בריאים

לכולנו יש אדם קרוב או רחוק, שאנחנו נדהמים לראות כיצד הוא שומר על הגוף והנפש שלנו. אז איך הוא ואחרים עושים זאת? נחשוף את ההרגלים של אנשים בריאים.

קרא עוד »
סדנאות התפתחות אישית

התפתחות אישית

התפתחות אישית – צמד מילים מפוצץ, שרבים מנסים לפצח את המשמעות שלו. בסטרונגר, נעשה לכם סדר: בעזרת כלים, הסברים וליווי, תקבלו את הידע והמיומנויות שיסייעו לכם בדרך.

קרא עוד »
שינה

שינה

יש סיבה טובה שאנחנו מבלים שליש מחיינו בשינה. המדריך המלא על חשיבות השינה, המחלות האפלות שצפויות לאדם שסובל מחוסר שינה, וטיפים פרקטים לשינה טובה יותר.

קרא עוד »
מנטור - אדם ללמוד ממנו

מנטור

מנטור הוא אדם שיכול ללוות אותנו בדרך שאנו עושים כיוון שהוא כבר השיג את מה שאנחנו רוצים להשיג. קיראו עוד על החשיבות של מנטור ומדוע הוא חשוב בהתפתחות שלנו.

קרא עוד »
הלמה שלנו פסיכולוגי

קאיזן

כולנו רוצים להיות בריאים, חכמים, ומאושרים יותר. אז למה כל כך קשה לנו לעשת את השינוי שאנחנו יודעים שאנחנו אמורים לעשות? דרך הקאיזן נותנת לנו את הפיתרון

קרא עוד »
הצבת מטרות - גילוי הלמה

למצוא את ה"למה"

למה כשאנשים במצבי קיצון, ההתנהגות משתנה בחדות, ולמה קל לי יותר ללמוד חומר שמעניין אותי מאשר כשמכריחים אותי. איך להציב מטרה ולהשיג אותה באמצעות הלמה שלי

קרא עוד »