fbpx

מאמן NLP – אימון אישי NLP

מאמן NLP - אימון NLP
"לחקור, לגלות, להתרגש ולהגיע למטרות"' ערן שני מאמן NLP

אימון NLP משלב בתוכו שני מישורים:

 1. מישור העשייה – כלים ומיומנויות פרקטיות על: בניית אסטרטגיה, הצבת מטרות, ניהול זמן אפקטיבי, אסרטיביות וקבלת החלטות.
 2. מישור ההוויה  – עבודה על העולם הרגשי, חסמים, אמונות מגבילות, מצב רגשי, ביטחון עצמי, דמיון מודרך ועוד.

 

למי מתאים אימון NLP

אימון אישי בשיטת NLP הינו אימון שיכול לסייע בכל תחום בחיים: קריירה, זוגיות, תחביבים, יצירת הרגלים, כסף, משפחה והתפתחות אישית.

להלן מספר משפטים אשר נפוצים בקרב אנשים אשר מגיעים למאמן NLP:

 • אני מרגיש תקיעות בתחום מסוים. אני כבר תקופה מנסה לשנות זאת, אבל לא מצליח.
 • אני מתלבט/ת האם לבצע שינוי בחיי, אני נמצא בצומת דרכים וצריכ/ה לקבל החלטה.
 • אני רוצה להתקדם יותר בתחום הקריירה, ולהגיע לפריצת דרך משמעותית.
 • ניסיתי להטמיע הרגל חדש בחיים, אבל משהו לא עובד שם.
 • אני מחפש/ת  אימון שמצד אחד יתן לי כלים פרקטיים לעבודה ומצד שני גם יעשה עבודה רגשית.

 

מה זה אימון בשיטת NLP

בתור קואצ’ר אשר משתמש בגישת אימון ה NLP, אני יכול לומר באופן אישי (וסובייקטיבי) כי מדובר בגישה מופלאה אשר מאפשרת לעשות התאמה לצרכי המתאמן:

 • ישנם מתאמנים אשר זקוקים לעבודה בעיקר על הפן הרגשי – אמונות מגבילות, העלאת הביטחון העצמי, אסרטיביות, שינוי המצב הרגשי, התמודדות עם כשלונות ופחדים מהעבר ועוד.
 • ישנם מתאמנים אשר זקוקים לעבודה פרקטית – משימות שבועיות, בניית אסטרטגיה וחזון, מודלים לקבל החלטות, לקיחת אחריות ועוד.
 • ישנם מתאמנים (הרוב) אשר זקוקים לשילוב בין השניים – עבודה הן על הפן הרגשי והן על הפן הפרקטי.

מאמן NLP מאפשר למתאמן לחוות את כל המכלול הזה, ויודע לעשות התאמה לצרכי המתאמן.

משך המפגשים: בין 4 – 16 מפגשים כאשר מספר הזהב הינו 12 מפגשים. הגישה של אימון NLP טוענת כי יש לספק למתאמן כלים, מיומנויות ודפוסי חשיבה אשר יאפשרו לו לקחת אחריות על חייו ולהשתמש בהם גם ללא נוכחות המאמן. על כן, אימון NLP איננו אימון שלא נגמר לאורך שנים, אלא מספר פגישות ממוקד אשר מעניק לבסוף למתאמן עצמאות.

 

ועכשיו בנפרד: בקצרה על NLP ובקצרה על אימון אישי:

 

מה זה NLP

NLP הינו גישה טיפולית אשר משלבת בין שלושה תחומים:

Neuro –  נוירולוגיה: מערכת החושים שלנו.

Linguistic – בלשנות : השפה בה אנו משתמשים על מנת לבטא את המחשבות, הכוונות, הרצונות והרגשות שלנו.

Programing – תבניות התנהגות: כיצד המח והשפה בה אנו משתמשים יוצרים דפוסי התנהגות.

NLP פותח בשנות ה 70 על ידי שני חוקרים מפורסמים:

 • ריצ’רד בנדלר – מתמטיקאי מאוניברסיטת סנטה קרוז בקליפורניה.
 • ג’ון גרינדר – בלשן מאוניברסיטת סנטה קרוז בקליפורניה.

השניים, החליטו לחקור מטפלים מצטיינים ולהבין מה הופך אותם לכאלה. מתוך המחקר, הם הבינו כי ישנן תבניות מסוימות אשר ניתן ללמוד מהמטפלים ובעזרתן ניתן לשפר את התקשורת ולהשפיע על תת המודע של האדם.

ישנן מספר הנחות יסדות ל NLP, אשר נלמדות במסגרת קורס NLP, להלן דוגמאות:

 • ניתן לשחזר כל הצלחה – בין אם אני הצלחתי בעבר, ובין אם אדם אחר הצליח לעשות משהו, משמעות הדבר, היא שניתן לעשות זאת פעם נוספת. בדיוק מתוך הנחה זו יצאו שני החוקרים לחקור את המטפלים ולהבין מה הם עושים היטב אשר אחרים גם כן יוכלו לשחזר.
 • חזרתיות היא אם כל המיומנויות – תרגול חוזר ונשנה הוא המפתח לרכישת מיומנות חדשה. בין אם זה נגינה, שיווק, דיבור מול קהל או זוגיות, אם נתרגל את שוב ושוב את המיומנות שברצוננו ללמוד, לבסוף נצליח לעשות זאת.
 • לאדם יש את כל המשאבים בשביל להצליח – על פי הנחת יסוד זו, לאדם בכל רגע נתון יש את כל המשאבים הפנימיים על מנת להצליח במה שהוא רוצה. על כן, בתור מטפל NLP או מאמן NLP התפקיד הוא לחבר את האדם לאותם משאבים, אשר לפעמים לא באים לידי ביטוי בחייו של המטופל או המתאמן.
 • האנרגיה מופנת לאן שמכוונת תשומת הלב – לאן שנכוון את המחשבות, הפעולות והמיקוד שלנו, לשם תלך האנרגיה. אם נתמקד על מה שאין, רע וחסר, האנרגיה תעצים זאת ורק תגדיל את מה שרע, אין וחסר. אם נתמקד במה שיש, במה שניתן לשפר, במה שניתן ללמוד, תשומת הלב שלנו תביא איתה אנרגיה חיובית אשר תעזור לנו לעשות בדיוק כך.

 

מה זה אימון אישי

אימון אישי הינו דרך משותפת הנעשית בין מתאמן למאומן. מטרת האימון האישי היא להביא את המתאמן ליצירת דרך יצירתית אשר תמשש את מטרותיו בצורה הטובה ביותר עבורו.

האימון האישי התפתח בעזרת הוגים שונים ממספר רב של תחומים: מאמני ספורט, פסיכולוגים, אנשי עסקים, בלשנים, פילוסופים ומעוררי מוטיבציה.

לעוד מידע על – קואצ’ינג.

באופן גורף תחום האימון האישי עובד על 3 מרכזים שונים בחיי האדם:

 1. תחום ההוויה – כל מה שקשור לנפש האדם. האמונות, הזהות שלו, הביטחון העצמי, התחושות והמחשבות.
 2. תחום העשייה – כל מה שקשור לכלים ומיומנויות פרקטיות אשר יכולים לקדם את האדם אל עבר המטרה.
 3. תחום היחסים – כיצד האדם מתנהל בעולם – כיצד הוא מתפקד במערכות היחסים האינטימיות שלו, כיצד הוא מתפקד בעבודה וכיצד הוא מתפקד עם הסביבה הזרה.

ישנן גישות רבות לאימון:

 1. ישנן גישות אשר מתמקדות רק בתחום אחד. כך למשל גישות אשר עובדות רק על תחום ההוויה דומות יותר לטיפול.
 2. ישנן גישות אשר משלבות באימון שני תחומים או יותר – כמו למשל אימון NLP.

 

אם אתם מעוניינים להציב מטרה, לצאת למסע שעובר בין הכרות פנימית עמוקה ובין עבודה מעשית בשטח, ביחד נוכל ליצור משהו חדש וטוב.

 

שלכם,

ערן

איך לזהות שקרים?

תוכן ענייניםאימון NLP משלב בתוכו שני מישורים:למי מתאים אימון NLPמה זה אימון בשיטת NLPמה זה NLPמה זה אימון אישי ישנם לא מעט מצבים בחיים שאתה

קרא עוד »

איך להתמודד עם פחד במה

תוכן ענייניםאימון NLP משלב בתוכו שני מישורים:למי מתאים אימון NLPמה זה אימון בשיטת NLPמה זה NLPמה זה אימון אישי כל אחד מאיתנו נדרש לעמוד לפני

קרא עוד »
קורס שפת גוף

קורס שפת גוף

תוכן ענייניםאימון NLP משלב בתוכו שני מישורים:למי מתאים אימון NLPמה זה אימון בשיטת NLPמה זה NLPמה זה אימון אישי מה היכולת הכי קרובה לקריאת מחשבות?

קרא עוד »
קורס מנהיגות

קורס מנהיגות

תוכן ענייניםאימון NLP משלב בתוכו שני מישורים:למי מתאים אימון NLPמה זה אימון בשיטת NLPמה זה NLPמה זה אימון אישי קורס מנהיגות “להוציא את המנהיג שבך”

קרא עוד »
קורס זיהוי שקרים - דר אמיר הלמר

קורס זיהוי שקרים

תוכן ענייניםאימון NLP משלב בתוכו שני מישורים:למי מתאים אימון NLPמה זה אימון בשיטת NLPמה זה NLPמה זה אימון אישי קורס זיהוי שקרים – פוליגרף אנושי

קרא עוד »
איך להתמודד עם כישלון

איך להתמודד עם כישלון

תוכן ענייניםאימון NLP משלב בתוכו שני מישורים:למי מתאים אימון NLPמה זה אימון בשיטת NLPמה זה NLPמה זה אימון אישי לא פעם עצרנו את עצמנו מלעשות

קרא עוד »
ראפור

ראפור – מה זה ראפור

תוכן ענייניםאימון NLP משלב בתוכו שני מישורים:למי מתאים אימון NLPמה זה אימון בשיטת NLPמה זה NLPמה זה אימון אישי ראפור זה היכולת לייצר תקשורת המאפשרת

קרא עוד »
מתח נפשי תסמינים

מתח נפשי – תסמינים

תוכן ענייניםאימון NLP משלב בתוכו שני מישורים:למי מתאים אימון NLPמה זה אימון בשיטת NLPמה זה NLPמה זה אימון אישי לאורך שנות חייו, מתמודד האדם עם

קרא עוד »
חשיבה חיובית

חשיבה חיובית

תוכן ענייניםאימון NLP משלב בתוכו שני מישורים:למי מתאים אימון NLPמה זה אימון בשיטת NLPמה זה NLPמה זה אימון אישי ״תחשוב טוב יהיה טוב״ חשיבה חיובית היא

קרא עוד »
התנהלות כלכלית נכונה

התנהלות כלכלית נכונה

תוכן ענייניםאימון NLP משלב בתוכו שני מישורים:למי מתאים אימון NLPמה זה אימון בשיטת NLPמה זה NLPמה זה אימון אישי בימינו הכל נדמה לפעמים כי הכל

קרא עוד »
אימון עסקי

אימון עסקי

תוכן ענייניםאימון NLP משלב בתוכו שני מישורים:למי מתאים אימון NLPמה זה אימון בשיטת NLPמה זה NLPמה זה אימון אישי ניתן לראות כי כל סביבת עבודה

קרא עוד »
קבלת החלטות

קבלת החלטות

תוכן ענייניםאימון NLP משלב בתוכו שני מישורים:למי מתאים אימון NLPמה זה אימון בשיטת NLPמה זה NLPמה זה אימון אישי האם לקנות דירה או להשכיר דווקא?

קרא עוד »
אימון אישי לילדים ונוער

אימון אישי לילדים ונוער

תוכן ענייניםאימון NLP משלב בתוכו שני מישורים:למי מתאים אימון NLPמה זה אימון בשיטת NLPמה זה NLPמה זה אימון אישי בין אם אנחנו רוצים לבנות שרירים,

קרא עוד »
כאב כרוני - התמודדות עם כאב

כאב כרוני – איך לטפל בכאב

מה זה כאב כרוני, האם יש טיפולים שיכולים לעזור, מה המחקר מראה על כאב? מאמר שנכתב על ידי מרצ’לה, מנהלת מכון פיזתורפיה שתוציא אתכם עם גישה חדשה ואופטימית לכאב.

קרא עוד »
הערכה עצמית

הערכה עצמית

כולנו יודעים כי הערכה עצמית היא חלק חשוב בסיפוק ובהצלחה האישית שלנו. במדריך הבא נסביר מה זה הערכת עצמית, מה מחקרים מראים וכיצד ניתן לשפר את ההערכה העצמית שלנו.

קרא עוד »
מה זה NLP - נלפ

NLP – נ.ל.פ.

נ.ל.פ או NLP זה ראשי התיבות של ניתוב-לשוני-פיזיולוגי. במדריך הבא תמצאו את כל ההסברים, הדגשים, המחקרים וההנחות שאתם חייבים לדעת על NLP + בונוס של תרגול מיוחד.

קרא עוד »
השפעת הסביבה

השפעת הסביבה

לסביבה יש כח אדיר על החיים שלנו – לפעמים הרבה יותר ממה שאנחנו חושבים. אז מה השפעת הסביבה? ואיך ניתן לשפר את החיים שלנו בעזרת שינוי סביבה? כל המידע.

קרא עוד »
אימון אישי

אימון אישי – אימון אישי לחיים

רגע לפני שאתם צוללים לתוך התהליך המדהים הזה שנקרא אימון אישי, חשוב לנו להסביר לכם את כל המידע בנושא. מה זה אימון אישי, ההבדל בינו לבן טיפול והאם הוא מתאים לכם.

קרא עוד »
תקשורת בין אישית

תקשורת בין אישית

ממה מורכבת תקשורת בין אישית וכיצד ניתן לשפר אותה בחיינו? נחשוף את 6 היסודות שקיימים בכל תקשורת שאנו מבצעים וכן 6 עקרונות שכדאי ליישם על מנת לשפר את היחסים שלכם.

קרא עוד »
הגשמת חלומות - 10 הצעדים

הגשמת חלומות

תהליך הגשמת חלומות יכול לשנות לכם את החיים. אם אתם מרגישים שאתם חיים את החיים של מישהו אחר, חוסר סיפוק מהעבודה, שיש בכם כח ופוטנציאל לא ממומש – המדריך עבורכם.

קרא עוד »
מנהיגות - מה זה מנהיג

מנהיגות

מנהיגות: אפשר ללמוד את זה או שפשוט נולדים עם זה? האם יש תכניות לפיתוח מנהיגות שבאמת עובדות? מה זה מנהיגות? אילו סוגי מנהיגים קיימים? כל המידע.

קרא עוד »
קריאת שפת גוף והבעות פנים

קריאת שפת גוף והבעות פנים

קריאת שפת גוף והבעות פנים יכולה לשפר לכם את התקשורת ולעשות שינויים משמעותיים בתדמית שלכם. כל המידע על סימני שפת גוף שכדאי להכיר, טיפים, דוגמאות וקורס שפת גוף.

קרא עוד »
איך לעשות שינוי בחיים

איך לעשות שינוי בחיים

אתם חוזרים בכל יום יותר ויותר עייפים מהעבודה או מהלימודים – ופשוט נמאס לכם. 4 צעדים פשוטים לאיך לעשות שינוי בחיים ב 2020 יסייעו לכם לשנות את המצב.

קרא עוד »
התמודדות עם לחץ

התמודדות עם לחץ

התמודדות עם לחץ הינה יכולת קריטית בחיים. במדריך הבא תכירו טיפים מעולים שנכתבו על ידי קואצ’ר. אורח חיים בריא, תכנית 4A, מדיטציה, ניהול זמן – הם רק חלק מהטיפים.

קרא עוד »
שנות העשרים

שנות העשרים

8 מתוך 10 הרגעים הכי חשובים בחיים מתרחשים עד גיל 35. 66% מהעלייה בשכר מתרחשת ב10 השנים הראשונות בעבודה. כל המידע שחובה לדעת על שנות העשרים ולמה הן כה חשובות

קרא עוד »
קואצינג - אימון אישי

קואצ’ינג

אם בעבר פסיכולוג היווה כאופציה היחידה כאשר אדם חש תקיעות או בלבול. כיום, קואצ’ינג ובעברית: אימון אישי, מהווה אלטרנטיבה מצוינת לשינוי אמיתי בחיים ולהשגת מטרות.

קרא עוד »
רשימת רגשות

רשימת רגשות

עצב, שמחה, אושר, ייאוש, אכזבה, ציפייה, חמלה ואהבה – הן רק חלק קטן מרשימת הרגשות שלנו. כנסו וקבלו את הרשימה המלאה מחולקת בצורה מסודרת, יפה, צבעונית וברורה.

קרא עוד »
3 פסיכולוגים מפורסמים בהיסטוריה

3 פסיכולוגים מפורסמים בהיסטוריה

זיגמונד פרויד, מלאני קליין, אריק אריקסון הינם 3 פסיכולוגים מפורסמים בהיסטוריה אשר לכל אחד יש תרומה משמעותית לפסיכולוגיה ואף לאנושות כולה. כל הפרטים עליהם – כאן.

קרא עוד »
50 משפטי מוטיבציה

משפטי מוטיבציה

מוכנים להתמלא באנרגיה בעזרת משפטי מוטיבציה? “ההצלחה אינה סתם מוצאת אותך, עלייך לצאת החוצה ולקחת אותה בעצמך”. 50 משפטים בעברית ובאנגלית הכי טובים שתראו!

קרא עוד »
קואצ'ר - מאמן אישי

קואצ’ר

אם המטרה לא ברורה, אם הדרך לא סלולה, ואם אתם מרגישים תקיעות והדרדרות – קואצ’ר יכול לסייע לכם בדרך החדשה. עם עשרות לקוחות קודמים, ביחד נפעל, נתרגש, נלמד ונצליח.

קרא עוד »
קורס NLP - נלפי

קורס NLP

קורס NLP מיועד לאנשים שרוצים לעשות שינוי בחייהם הפרטיים, הזוגיים והעיסקיים. בסדרת מפגשים תקבלו כלים עוצמתיים לכל תחום. כל הפרטים על הקורס בפנים.

קרא עוד »
הרגלים של אנשים בריאים

הרגלים של אנשים בריאים

לכולנו יש אדם קרוב או רחוק, שאנחנו נדהמים לראות כיצד הוא שומר על הגוף והנפש שלנו. אז איך הוא ואחרים עושים זאת? נחשוף את ההרגלים של אנשים בריאים.

קרא עוד »
סדנאות התפתחות אישית

התפתחות אישית

התפתחות אישית – צמד מילים מפוצץ, שרבים מנסים לפצח את המשמעות שלו. בסטרונגר, נעשה לכם סדר: בעזרת כלים, הסברים וליווי, תקבלו את הידע והמיומנויות שיסייעו לכם בדרך.

קרא עוד »
שינה

שינה

יש סיבה טובה שאנחנו מבלים שליש מחיינו בשינה. המדריך המלא על חשיבות השינה, המחלות האפלות שצפויות לאדם שסובל מחוסר שינה, וטיפים פרקטים לשינה טובה יותר.

קרא עוד »
מנטור - אדם ללמוד ממנו

מנטור

מנטור הוא אדם שיכול ללוות אותנו בדרך שאנו עושים כיוון שהוא כבר השיג את מה שאנחנו רוצים להשיג. קיראו עוד על החשיבות של מנטור ומדוע הוא חשוב בהתפתחות שלנו.

קרא עוד »
הלמה שלנו פסיכולוגי

קאיזן

כולנו רוצים להיות בריאים, חכמים, ומאושרים יותר. אז למה כל כך קשה לנו לעשת את השינוי שאנחנו יודעים שאנחנו אמורים לעשות? דרך הקאיזן נותנת לנו את הפיתרון

קרא עוד »
הצבת מטרות - גילוי הלמה

למצוא את ה”למה”

למה כשאנשים במצבי קיצון, ההתנהגות משתנה בחדות, ולמה קל לי יותר ללמוד חומר שמעניין אותי מאשר כשמכריחים אותי. איך להציב מטרה ולהשיג אותה באמצעות הלמה שלי

קרא עוד »

רוצים לדעת איך לפרוץ גבולות ולצאת מהתקיעות שאנחנו חווים?

סדנת אונליין "מפת החיים" עכשיו ללא עלות (במקום 97 ש"ח)

60 דקות שבהן תלמדו מערן שני, מנהל מרכז סטרונגר:

V מהי “מפת החיים” שאנחנו חייבים להכיר, כדי להגיע ליעדים שלנו.

איך להשיג את מה שאנחנו רוצים, ולהפסיק לסמוך על מוטיבציה.

V איך להצליח במשהו שמרגיש לנו ממש קשה עכשיו.