fbpx

NLP – נ.ל.פ.

מה זה NLP - נלפ
מה זה NLP - נלפ

נ.ל.פ או NLP זה ראשי התיבות של ניתוב-לשוני-פיזיולוגי (ובאנגלית Neuro-Linguistic-Programming). בשנים האחרונות התחום תופס תאוצה אדירה, כאשר אם תשאלו אנשים שלמדו את התחום לאחרונה, הם ככל הנראה יגידו לכם כי צריך ללמד את זה כבר ביסודי ולכל היותר בתיכון.

במדריך שלפניכם אתם הולכים לקבל את כל התשובות לשאלות סביבה התחום הזה. מה זה NLP, מה הגישה שעומדת מאחורי זה, מה מחקרים מראים, מי מייסדי השיטה ותרגילים להתנסות בשיטה.

מה זה NLP (נ.ל.פ)

ניתוב לשוני פיזיולוגי הוא סט של מספר מיומנויות שחושפות את סוג התקשורת החשוב ביותר – מבפנים החוצה. במילים אחרות, מדובר בגישה שעוזרת לנו להשתמש בשאלות, בדמיון, בזיכרון ובחושים על מנת להשפיע על התודעה וההתנהגות שלנו.

על מנת להבהיר זאת לעומק ולתת הגדרה אף מדויקת יותר, בואו נבין יחד, מה המשמעות של כל אחת מהמילים בראשי התיבות: ניתובלשוני, פיזיולוגי:

ניתוב – NEURO

המילה המקורית באנגלית פירושה “נוירוני” והכוונה היא לתודעה או למוח -> כיצד התודעה (והגוף) משפיעים על התקשורת וההתנהגות שלנו. NLP מלמד דרך מובנת להתבונן בסטייט (במצב) של התודעה והגוף וכן לפתח מפות מנטליות שמסייעות לנו לראות את הדברים אשר מתרחשים כפי שהם, לראות נקודות מבט שונות ולהיות מסוגלים לשנות את צורת ההסתכלות שלנו.

לשוני – Linguistic

המשמעות של המילה “לשוני” היא שהמצב של התודעה והגוף שלנו נחשף בעזרת השפה שלנו בעזרת התקשורת הבלתי מילולית (לקריאה על – שפת גוף). שפה היא הכלי שבעזרתו אנחנו מקבלים גישה לדרך הפעולה של התודעה. תבניות השפה של ניתוב-לשוני-פסיכולוגי מלמדות אותנו איך לגשת למידע שנמצא בתת-מודע שאיננו נגיש אלינו בחיי היום-יום.

פיזיולוגי – Programming

המשמעות של המילה “פיזיולוגי” מתייחסת ליכולת שלנו לשנות את המצב של הגוף והתודעה שלנו. האם שמעתם בעבר את המונח “טייס אוטומטי”? עבור מי שלמד NLP, המשמעות היא לחיות על פי התכנות שלנו. תכנות אשר מכיל את המחשבות, הרגשות, התגובות, האמונות והתרבות הקבועים והאוטומטים שלנו. אדם שמאומן ומתרגל באופן קבוע נלפ יודע כיצד אותו תכנות מובנה אצלנו תודעה וכיצד גשת אליו בעזרת שיחה (שפה) שבעזרתה ניתן לשנות את ההרגלים הקבועים ו”הישנים” וכן את ההתנהגות האוטומטית שלנו.

 

איך NLP (נ.ל.פ) בא לידי ביטוי בחיים האמיתיים?

במהלך שיחות אנחנו נוטים להתקבע על המילים. “למה האדם הזה מתכוון?”, “מה אני אמור/ה לומר לו? בחזרה?”. עם זאת, כבר בשנת 1972, פרופסור אלברט מהרביאן, פרסם מאמר בוא הוא מראה כי למילים יש בסך הכל משמעות של 7% מתוך השיחה שלנו. במילים אחרות, מילים הן הדבר הכי פחות משמעותי במהלך תקשורת הבין אישית . משמעותי יותר, הוא שפת הגוף והטון שלנו.

למשל, אם אדם אומר לכם כי הוא מוכן לעזור לכם לארגן את האירוע הקרוב בעבודה, אך הטון שלהם חלש והבעת הפנים שלהם משדרת שוק ואי-נוחות.. די ברור שעל אף שהוא הסכים ורבלית לעזור, יש משהו נוסף שהוא לא אומר לנו. אמנם הוא אמר “כן” במילים, אך שפת הגוף שלהם, שמהווה 93% מעוגת התקשורת – אומרת משהו אחר.

עם כך, מה זה NLP? זה 93% מתוך התקשורת שלנו. שיטת נלפ היא מערכת להבנה ולשימוש בתקשורת שבאמת משמעותית בחיינו!

איך נלפ משפיע על העולם הפנימי שלנו

אם הבנו עד כה, את החשיבות של נלפ במערכות היחסים שלנו ובתקשורת בין אישית, הינה משהו אפילו עוד יותר מעניין: רוב האנשים לא מודעים לכך שחלק גדול מהתקשורת בכלל לא מתרחש בין אנשים שונים. ישנו עולם שלם של תקשורת בתוך הגוף והתודעה שלנו. חיים פנימים – הגישה שלך, התחושות שלך, המחשבות שלך, הדיבור העצמי שלך -> הם חלק פעיל בתקשורת.

התקשורת החשובה ביותר היא לא התקשורת בין אנשים אלא בתוך אנשים.

תקשורת פנימית מתאימה באופן ישיר לניתוב לשוני פיזיולוגי, אשר במקור היה מוכר בתור “המחקר של המבנה של החוויה הסוביקטיבית”. זו דרך מיוחדת לומר כי NLP מבהיר ומפרק את התהליכים שמתרחשים בין האוזניים שלנו כדי שנוכל לעשות משהו שמועיל לנו.

נסביר זאת באמצעות דוגמה: נניח והזמנתם את החברים הקרובים לארוחת ערב ואתם מרגישים תחושה מסוימת של לחץ, אך אתם לא בטוחים למה. אדם שלמד NLP פרקטישיונר יוכל לדעת איך אתם יוצרים את תחושת הלחץ הזו בתוך מספר רגעים. הדבר קשור לדרך שבה אנחנו מתקשרים עם עצמנו, בפנים.

פירוק של התקשורת הפנימית שלנו בעזרת NLP

תקשורת פנימית מתרחשת בדיוק כפי שתקשורת בין אישית מתרחשת – בעזרת החושים שלנו. בזמן תקשורת פנימית אנו עושים שימוש בתמונות, צלילים, תחושות ורגשות. על מנת למצוא מה גורם לכם ללחץ עליכם לגלות אלו תמונות, צלילים או תחושות יוצרים אצלכם את תחושת הלחץ הזו. כאשר אנו מפנים את תשומת הלב שלנו, פנימה, לעבר מה שאנחנו רואים, שומעים ומרגישים, אתם צפויים לגלות כי אתם מדמיינים את ארוחת הערב עם החברים בצורה הבאה:

 • אתם רואים אתכם ואת האורחים בתוך בית מבולגן.
 • יש קול פנימי שאומר בטון כבד – “הם הולכים לשנוא את האוכל שלך”.
 • אתם רואים מבט של גועל או של ביקורת בפניהם של החברים שלכם.
 • אתם יושבים בבית לבד כי אף אחד לא הגיע.
 • וכן הלאה

זו הנקודה שחשוב להבין: רובנו, רוב הזמן, לא מודעים לערוצי התקשורת הפנימhת שלנו. כי אם אתם חשים תחושת לחץ בזמן ארוחת ערב, אתם כנראה מדמיינים כמה גרוע זה עשוי להיות ומגיבים לדמיון לא-מודע. התחושה של הלחץ היא בסך הכל תוצר של התקשורת הפנימית.

זו אחת הסיבות העיקריות שאחת מהנחות היסוד של נלפ היא שאנשים לא מקולקלים. אנחנו פשוט מגיבים לתקשורת הפנימית שלנו, בין אם אנחנו מודעים לכך או בין אם לא. אם כך, אם אתם מדמיינים דברים רעים, בזמן חוויה מסוימת, אתם תרגישו תחושת לחץ, וזה טבעי לגמרי. אתה מתנהג בצורה מעולה – הגוף שלך מקשיב בצורה מצוינת לתודעה שלך.

כאשר אנחנו נעשים מודעים לכך שאנחנו יוצרים בצורה מושלמת מיינדסט (צורת חשיבה) שאיננו מעוניינים בה, הדבר הבא שחשוב להבין הוא – שאנחנו גם יכולים לשנות אותה. ניתוב לשוני פיזיולוגי מציע מגוון רחב של מתודות על מנת לשנות את צורת החשיבה שלנו ברגע שנהיה מעוניינים בכך. שינוי של התקשורת הפנימית הזו כך שנרגיש טוב קשורה לאספקט התכנות ( PROGRAMMING) של NLP.

מחקר NLP – NLP Research & Recognition Project

הארגון ללא-מטרות רווח שנקרא ” NLP Research and Recognition Project” (בעברית: פרויקט ההכרה ומחקר ה NLP) אשר יוסד על ידי פרנק ברוק, PHD, נועד להרחיב את המחקר הקליני בתחום של נ.ל.פ.

בורק קיבל את הדוקטורט בפסיכולוגיה קלינית במוסד לפסיכיאטריה בלונדון והחל להשתמש ב NLP בעבודתו הקלינית כבר משנת 1970.

אחרי האירוע הקשה של אסון התאומים ב 9-11 בשנת 2001, ד”ר ברוק עיצב ויישם תכנית שיקום עבור 800 ניצולים. הוא גילה שהוא מסוגל לשנות את הסימפטומים של PTSD (טראומה) בעזרת פרוטוקול שנגזר מ NLP. הוא גילה שפרוטוקול זה מביא לשינוי מהיר יותר ויעיל יותר מפרוטוקולים אחרים.

כתוצאה מהחוויה הזו, ברוק ייסד את הארגון שלו במטרה לקדם את המדע של ניתוב לשוני פיזיולוגי להביא את המחקר לסטנדרט מדעי על מנת להטמיע את הגישה ברחבי העולם.

ישנה שאלה נפוצה בקרב אלו המתעניינים בלימודי NLP והיא: האם יש מחקר מאחורי NLP? והתשובה היא כן. התוצאות של מתלמדי NLP שחוו בעשורים האחרונים מקודדות כעת לתוך מחקר קליני.

 

ההיסטוריה של NLP והמקור שלו

ג’ון גרינדר וריצ’ארד בנלדר הם כנראה שני השמות הידועים ביותר בעולם ה NLP. עם זאת, ישנה קבוצה שלמה של אנשים אשר תרמה באופן קבוע ומשמעותי לתחום. חברי הקבוצה הם: גרינדר, בנלדר, פרנק פוקליק, רוברט דילטש, ג’ודית דלוזיר, לסלי קמרון, דיויד גורדון ועוד.

באוניברסיטת קליפורניה, סנטה קרוז בשנות ה 70 המוקדמות הקבוצה הזו החלה לחקור ולגלות תבניות תקשורת מסוימות שאפשרו לפסיכותרפיסטים יוצאי דופן להשיג תוצאות בלתי רגילות עם הלקוחות שלהם.

ד”ר מילטון אריקסון – אבי השיטה האריקסוניאנית בתחום ההיפנותרפיה.

וירג’יניה סאטיר – מייסדת הטיפול המשפחתי.
פריץ פרלס – מייסד טיפול הגשטלט.
בעזרת צפייה ישירה וכן ניתוח של הקלטות וידיאו, אותה קבוצה הצליחה למצוא דפוסי תקשורת אפקטיבים של מתרגלים ולאפשר לאחרים ללמוד אותם.
התהליך אשר שימש לגלות את “הקסם” בתקשורת טרנספורמטיבית (משנה) נקרא מודלינג (באנגלית modeling). רבים מתייחסים למודלינג בתור ה-לב של ניתוב לשוני פיזיולוגי. אם אנחנו יודעים איך ליצור מודלים המבוססים על הניסיון של אחרים, אנחנו יכולים ללמוד וללמד מיומנויות וכלים חדשים בדרך היעילה ביותר.

התגלית הראשונה – VAK התאמה באמצעות טכניקת NLP

התגלית הראשונה של המחקר הייתה כי וירג’יניה סאטיר מתאימה את שפת הדיבור שלה (נשואים) בהתאמה לשפה של הלקוחות שלה, מבלי שהיא שמה לב (פעלים ותארים). חלק מהלקוחות שלה, השתמשו בפעלים ויזואלים (לראות, לדמיין, להביט, להסתכל) בעיקר ואילו אחרים השתמשו בפעלים אודיטורים (לשמוע) או בפעלים קינסטטים (לחוש, להרגיש).

זה הוביל לטענה כי עבור כל אחד, אחד מהחושים (לראות, לשמוע או להרגיש) מוערך בצורה גבוהה יותר ובא לידי ביטוי במילים שהם בוחרים לבטא. כשוירג’יניה סאטיר התאימה את השפה שלה לשפה של הלקוחות שלה, המטופלים חשו כי וירג’יניה מבינה אותם. הדבר הזה, יצר ראפור (Rapport) בין וירג’יניה למטופל, מה שאיפשר לוירג’יניה לבצע את עבודתה בצורה יעילה יותר.

הפירוש של ראשי התיבות VAK היא:

V – VISUAL – ויזואלי

A – Auditory – אודיטורי (שמיעתי)

K – Kinesthetiv – קינסטטי (תחושתי)

 

רמזים מתנועות העיניים

הדבר הבא, שגרינדר ובנלדר גילו היו כי רמזי תנועות העיניים מצביעים אם האדם משתמש בתמונה, במילים, בצלילים או בתחושות בזמן שהוא חושב, לומד או זוכר.

כך למשל ניתן לפרש את תנועות העיניים של אדם אשר יד ימין שלו הינו היד הדומיננטית:

 

כיוון המבט צד ימין צד שמאל
למעלה מבט כלפי מעלה וימינה – מעיד כי האדם משתמש בחוש הראייה ויוצר תמונות. מבט כלפי מעלה ושמאלה – מעיד כי האדם נזכר בתמונות.
לאמצע מבט לאמצע וימינה – מעיד כי האדם משתמש בחוש השמיעה ויוצר צלילים או מילים. מבט לאמצע ושמאלה – מעיד כי האדם משתמש בחוש השמיעה ונזכר בצלילים או מילים.
למטה  מבט כלפי מטה וימינה – מעיד כי האדם משתמש בתחושות וברגשות ( וגם טעם וריח) מבט כלפי מטה ושמאלה – מעיד כי האדם משתמש במילים וצלילים מחוש השמיעה.

 

כתוצאה מכך, גרינדר ובנדלר, אחרי שלמדו את מילטון אריקסון ומטפלים אחרים, פיתחו את תבניות השפה על מנת להשפיע בצורה אפקטיבית על התנהגות אנשים.

4 היסודות של NLP

ראפור – Rappot

נלפ מעניק לנו מתנה חשובה בתקשורת עם אחרים. המושג ראפור מגיע מהמילה בצרפתית Rapport שפירושה קשרים/יחסים/כימיה. בצורה פשוטה ניתן להסביר כי ראפור הוא הדרך ליצור חיבור מהיר עם אנשים חדשים. בעזרת יצירת ראפור, אנחנו יוצרים אמון בינינו לבין אדם אחר. ניתן ליצור ראפור במהירות על ידי הבנה של ההעדפות המודליות, תנועות העיניים והשפה של האדם שמולנו.

מודעות חושית

כאשר אנחנו מגיעים ליעד מדהים, לבית חדש או לנוף מקסים, אנחנו פתאום שמים לב יותר לצבעים, לריחות ולצלילים מאשר מבמקומות מוכרים.

נלפ מאפשר לנו לפתוח ולהרחיב את החושים שלנו ובכך לשים לב כי העולם שלנו עשיר יותר ומגוון יותר.

חשיבה מבוססת Outcome (“תוצאה”)

Outcome היא המטרה שלנו שלשמה אנחנו עושים פעולה כלשהי. חשיבה מבוססת Outcome מאפשרת לנו להתחבר למטרות ולרצונות שלנו גם כאשר אנחנו מרגישים תקיעות או נתקלים בחשיבה שלילית.

רוצים להתנסות בשיטה מוכרת ליצירת Outcome? קראו כאן על מודל SMART.

גמישות התנהגותית

אחד מיסודות הליבה של NLP היא הגישה שאומרת “גמישות היא אם כל המיומנויות”. גמישות התנהגותית היא היכולת לבצע משהו בדרך שונה, אם הדרך שבה אנו נוהגים כעת לא מועילה לנו. היכולת להיות גמיש היא נקודת מפתח בתרגול NLP. בעזרת לימוד NLP, תוכלו לפתח פרספקטיבות חדשות ומרעננות ולבנות הרגלים חדשים כפי שתמצאו לנכון.

 

הכשרת NLP

אלו הסיבות העיקריות שבגינן אדם ירצה לקחת לימודי NLP:

 • לשפר את יכולות התקשורות שלו ולהפוך לבעל תקשורת משפיע וחזק.
 • להיות מאומן בקריאת שפת גוף ובמסרים בלתי מילוליים.
 • להגביר את המודעות החושית ואת המודעות כלפי התת-מודע.
 • להתאמן ולחזק את השליטה במחשבות וברגשות.
 • להקל על פוביות ופחדים.
 • לפתח מוטיבציה ונחישות.
 • לפתח קשרים עמוקים בחיים האישיים ובחיים העיסקיים.
 • להציב מטרות ולהגיע להישגים.
 • לשנות ולשפר התנהגויות לא רצויות בעצמנו או באחרים.
 • לתקשר ולקבל מידע מאחרים באופן אפקטיבי.

רמות הסמכה בנ.ל.פ

כל מוסדות ה NLP מסכימים ועוקבים אחר רמות ה NLP הבאות. עם זאת, חשוב לדעת שבכל מוסד, תהליך ההכשרה עשוי להשתנות (הן מבחינת משך הקורס והתכנים). לכן, בעת בחירת המוסד, יש לקחת בחשבון את ההתחייבות לכל תהליך ההכשרה באותו מוסד, או לחלופין לבדוק את השוני בין המוסדות השונים, טרם ההרשמה.

אלו הם 4 רמות ההסמכה:

 1. NLP Practioner – פרקטישיונר NLP
 2. NLP Master – מאסטר NLP
 3. NLP Trainer – טריינר NLP
 4. NLP Coach – מאמן NLP

NLP Practioner – פרקטישיונר NLP

נלפ פרקטישיונר הוא הרמה הראשונה בתהליך האימון ב NLP. אין צורך בשום ידע מקדים – כולם יכולים להצטרף. במסגרת רמה זו, לומדים את יסודות ה NLP וכן טכניקות לביצוע אותן יסודות בצורה מיומנות וחכמה. הרמה הזו, מספקת סדרה של מיומנויות ואסטרטגיות לבניית הצלחה, לשינוי התנהגות וליצירת ערך בחיים שלנו.

בנוסף, לומדים על התמודדות במערכות יחסים, עסקים, משפחה ובחינוך. במסגרת NLP Practioner גם מתרגלים יישום של טכניקות ה NLP בחיי היום-יום. בזכות יישום הטכניקות, כבר ברמה הראשונה לומדים איך להתגבר על פחדים, פוביות וכן להביא לשיפור במערכות יחסים ובביטחון העצמי.

NLP Master – מאסטר NLP

הסמכת NLP MASTER בנויה על ההסמכה הראשונה של פרקטישיונר. כאשר ברמה זו נכנסים יותר לעומק ומוסיפים מודלים וטכניקות מורכבות יותר. מודלינג ושפה הם בין נקודות המפתח ברמה זו. בנוסף, נלמדות מיומנויות וטכניקות לשינוי ברמת האמונות והערכים שלנו ושל האנשים שסובבים אותנו – טכניקות ומיומנויות שניתן לשלב באורח החיים שלנו, בקריירה, ביחסים הבין אישיים ועוד. רמת המאסטר בדרך כלל כוללת טכניקות תקשורת מתקדמות יותר כדוגמת:

 • שפה קוונטית (Quantum Linguistic)
 • גילוי ואימון מחדש של יכולת התנהגותית של התת-מודע.
 • הבנה למה אנשים חושבים בצורה שונה.
 • איך אנשים חושבים בצורה שונה.
 • מה הערכים האישיים שלנו ושל אחרים.
 • פילטרים של האישיות שלנו – אתם עשויים ללמוד ברמה הזו: מטה פרוגרמס ( Meta Programs) -> אסטרטגיות, סאב-מודליטיס מתקדמים, יכולות מדיטציה וכן משא ומתן לשוני מתקדם.

חשוב להדגיש, כי כל מוסד מתמחה ומתמקד בנושאים מעט שונים ברמה הזו. הרמה השנייה של מאסטר NLP היא הכרחית וחשובה על מנת לקדם באופן משמעותי את החיים האישיים שלך, הקריירה והקשרים הבין אישיים. הסמכה של הרמה השנייה, תאפשר לך לצמוח ולהתרחב במגוון דרכים.

NLP Trainer – טריינר NLP

הסמכת טריינר NLP מלמדת כיצד לאמן וללמד מתרגלי NLP חדשים ומאסטרים של NLP. התכנית מאפשרת לך לגלות את הזהות הייחודית שלך בתור מאמן ומנחה. במסגרת הסמכה זו, לומדים כיצד להיות בעלי ביטחון עצמי כך שנוכל להרגיש ולהתנהג בחופשיות מול אנשים. ההכשרה הזו מכינה אותך להיות מנחה שמסוגל להוביל לשינוי ובעל כריזמה. במסגרת הלימודים, נלמד טכניקות ומיומנויות להשפעה על קבוצה, להבנה ולניתוח של שיתוף פעולה בקבוצה וכן להתמחות במיומנויות חשובות של מנחה דומיננטי.

בסוף ההסמכה הזו, תצאו כשאתם מסוגלים להציג, להדגים וללמד קבוצות בכל קנה מידה עם ביטחון ועם הייחודיות האישית שלכם.

NLP Coach – מאמן NLP

מאמן NLP משלב ביכולות שלו הן טכניקות והבנה ב NLP והן טכניקות והבנה מתוך עולם הקואצ’ינגאימון אישי לחיים. מאמן NLP משתמש בשני התחומים הללו על מנת להדריך ולאמן את הלקוחות שלו דרך שלבי האימון – שיחה מקדימה, איסוף מידע, תהליך התפתחות ושינוי והשגת מטרות.

על מנת לקבל את ההסמכה הזו יש מספר אפשרויות:

 • ללמוד קואצ’ינג ולאחר מכן ללמוד NLP פרקטישיונר ומאסטר.
 • ללמוד את מסלול ההכשרה המשולב של NLP בשילוב אימון אישי לחיים.

מאמן NLP מוסמך ומיומן יידע לשלב את שני התחומים בהתאם לצרכי ורצונות המתאמן.

 

ספרי NLP

ישנם מספר ספרים מומלצים באנגלית ובעברית לקריאה על NLP:

 1. NLP: The Essential Guide to Neuro-Linguistic Programming
 2. Frogs into princes – מאת ריצ’רד בנדלר
 3. Using your brain–for a change – מאת ריצ’רד בנדלר
 4. להעיר את הענק שבפנים – טוני רובינס

איך לזהות שקרים?

תוכן ענייניםמה זה NLP (נ.ל.פ)ניתוב – NEUROלשוני – Linguisticפיזיולוגי – Programmingאיך NLP (נ.ל.פ) בא לידי ביטוי בחיים האמיתיים?איך נלפ משפיע על העולם הפנימי שלנופירוק של

קרא עוד »

איך להתמודד עם פחד במה

תוכן ענייניםמה זה NLP (נ.ל.פ)ניתוב – NEUROלשוני – Linguisticפיזיולוגי – Programmingאיך NLP (נ.ל.פ) בא לידי ביטוי בחיים האמיתיים?איך נלפ משפיע על העולם הפנימי שלנופירוק של

קרא עוד »
קורס שפת גוף

קורס שפת גוף

תוכן ענייניםמה זה NLP (נ.ל.פ)ניתוב – NEUROלשוני – Linguisticפיזיולוגי – Programmingאיך NLP (נ.ל.פ) בא לידי ביטוי בחיים האמיתיים?איך נלפ משפיע על העולם הפנימי שלנופירוק של

קרא עוד »
קורס מנהיגות

קורס מנהיגות

תוכן ענייניםמה זה NLP (נ.ל.פ)ניתוב – NEUROלשוני – Linguisticפיזיולוגי – Programmingאיך NLP (נ.ל.פ) בא לידי ביטוי בחיים האמיתיים?איך נלפ משפיע על העולם הפנימי שלנופירוק של

קרא עוד »
קורס זיהוי שקרים - דר אמיר הלמר

קורס זיהוי שקרים

תוכן ענייניםמה זה NLP (נ.ל.פ)ניתוב – NEUROלשוני – Linguisticפיזיולוגי – Programmingאיך NLP (נ.ל.פ) בא לידי ביטוי בחיים האמיתיים?איך נלפ משפיע על העולם הפנימי שלנופירוק של

קרא עוד »
איך להתמודד עם כישלון

איך להתמודד עם כישלון

תוכן ענייניםמה זה NLP (נ.ל.פ)ניתוב – NEUROלשוני – Linguisticפיזיולוגי – Programmingאיך NLP (נ.ל.פ) בא לידי ביטוי בחיים האמיתיים?איך נלפ משפיע על העולם הפנימי שלנופירוק של

קרא עוד »
ראפור

ראפור – מה זה ראפור

תוכן ענייניםמה זה NLP (נ.ל.פ)ניתוב – NEUROלשוני – Linguisticפיזיולוגי – Programmingאיך NLP (נ.ל.פ) בא לידי ביטוי בחיים האמיתיים?איך נלפ משפיע על העולם הפנימי שלנופירוק של

קרא עוד »
מתח נפשי תסמינים

מתח נפשי – תסמינים

תוכן ענייניםמה זה NLP (נ.ל.פ)ניתוב – NEUROלשוני – Linguisticפיזיולוגי – Programmingאיך NLP (נ.ל.פ) בא לידי ביטוי בחיים האמיתיים?איך נלפ משפיע על העולם הפנימי שלנופירוק של

קרא עוד »
חשיבה חיובית

חשיבה חיובית

תוכן ענייניםמה זה NLP (נ.ל.פ)ניתוב – NEUROלשוני – Linguisticפיזיולוגי – Programmingאיך NLP (נ.ל.פ) בא לידי ביטוי בחיים האמיתיים?איך נלפ משפיע על העולם הפנימי שלנופירוק של

קרא עוד »
התנהלות כלכלית נכונה

התנהלות כלכלית נכונה

תוכן ענייניםמה זה NLP (נ.ל.פ)ניתוב – NEUROלשוני – Linguisticפיזיולוגי – Programmingאיך NLP (נ.ל.פ) בא לידי ביטוי בחיים האמיתיים?איך נלפ משפיע על העולם הפנימי שלנופירוק של

קרא עוד »
אימון עסקי

אימון עסקי

תוכן ענייניםמה זה NLP (נ.ל.פ)ניתוב – NEUROלשוני – Linguisticפיזיולוגי – Programmingאיך NLP (נ.ל.פ) בא לידי ביטוי בחיים האמיתיים?איך נלפ משפיע על העולם הפנימי שלנופירוק של

קרא עוד »
קבלת החלטות

קבלת החלטות

תוכן ענייניםמה זה NLP (נ.ל.פ)ניתוב – NEUROלשוני – Linguisticפיזיולוגי – Programmingאיך NLP (נ.ל.פ) בא לידי ביטוי בחיים האמיתיים?איך נלפ משפיע על העולם הפנימי שלנופירוק של

קרא עוד »
אימון אישי לילדים ונוער

אימון אישי לילדים ונוער

תוכן ענייניםמה זה NLP (נ.ל.פ)ניתוב – NEUROלשוני – Linguisticפיזיולוגי – Programmingאיך NLP (נ.ל.פ) בא לידי ביטוי בחיים האמיתיים?איך נלפ משפיע על העולם הפנימי שלנופירוק של

קרא עוד »
כאב כרוני - התמודדות עם כאב

כאב כרוני – איך לטפל בכאב

מה זה כאב כרוני, האם יש טיפולים שיכולים לעזור, מה המחקר מראה על כאב? מאמר שנכתב על ידי מרצ’לה, מנהלת מכון פיזתורפיה שתוציא אתכם עם גישה חדשה ואופטימית לכאב.

קרא עוד »
הערכה עצמית

הערכה עצמית

כולנו יודעים כי הערכה עצמית היא חלק חשוב בסיפוק ובהצלחה האישית שלנו. במדריך הבא נסביר מה זה הערכת עצמית, מה מחקרים מראים וכיצד ניתן לשפר את ההערכה העצמית שלנו.

קרא עוד »
מאמן NLP - אימון NLP

מאמן NLP – אימון אישי NLP

אימון אישי בשיטת NLP הינו אימון שיכול לסייע בכל תחום בחיים: קריירה, זוגיות, תחביבים, יצירת הרגלים, כסף, משפחה והתפתחות אישית. ערן שני מאמן NLP כאן עבורכם.

קרא עוד »
השפעת הסביבה

השפעת הסביבה

לסביבה יש כח אדיר על החיים שלנו – לפעמים הרבה יותר ממה שאנחנו חושבים. אז מה השפעת הסביבה? ואיך ניתן לשפר את החיים שלנו בעזרת שינוי סביבה? כל המידע.

קרא עוד »
אימון אישי

אימון אישי – אימון אישי לחיים

רגע לפני שאתם צוללים לתוך התהליך המדהים הזה שנקרא אימון אישי, חשוב לנו להסביר לכם את כל המידע בנושא. מה זה אימון אישי, ההבדל בינו לבן טיפול והאם הוא מתאים לכם.

קרא עוד »
תקשורת בין אישית

תקשורת בין אישית

ממה מורכבת תקשורת בין אישית וכיצד ניתן לשפר אותה בחיינו? נחשוף את 6 היסודות שקיימים בכל תקשורת שאנו מבצעים וכן 6 עקרונות שכדאי ליישם על מנת לשפר את היחסים שלכם.

קרא עוד »
הגשמת חלומות - 10 הצעדים

הגשמת חלומות

תהליך הגשמת חלומות יכול לשנות לכם את החיים. אם אתם מרגישים שאתם חיים את החיים של מישהו אחר, חוסר סיפוק מהעבודה, שיש בכם כח ופוטנציאל לא ממומש – המדריך עבורכם.

קרא עוד »
מנהיגות - מה זה מנהיג

מנהיגות

מנהיגות: אפשר ללמוד את זה או שפשוט נולדים עם זה? האם יש תכניות לפיתוח מנהיגות שבאמת עובדות? מה זה מנהיגות? אילו סוגי מנהיגים קיימים? כל המידע.

קרא עוד »
קריאת שפת גוף והבעות פנים

קריאת שפת גוף והבעות פנים

קריאת שפת גוף והבעות פנים יכולה לשפר לכם את התקשורת ולעשות שינויים משמעותיים בתדמית שלכם. כל המידע על סימני שפת גוף שכדאי להכיר, טיפים, דוגמאות וקורס שפת גוף.

קרא עוד »
איך לעשות שינוי בחיים

איך לעשות שינוי בחיים

אתם חוזרים בכל יום יותר ויותר עייפים מהעבודה או מהלימודים – ופשוט נמאס לכם. 4 צעדים פשוטים לאיך לעשות שינוי בחיים ב 2020 יסייעו לכם לשנות את המצב.

קרא עוד »
התמודדות עם לחץ

התמודדות עם לחץ

התמודדות עם לחץ הינה יכולת קריטית בחיים. במדריך הבא תכירו טיפים מעולים שנכתבו על ידי קואצ’ר. אורח חיים בריא, תכנית 4A, מדיטציה, ניהול זמן – הם רק חלק מהטיפים.

קרא עוד »
שנות העשרים

שנות העשרים

8 מתוך 10 הרגעים הכי חשובים בחיים מתרחשים עד גיל 35. 66% מהעלייה בשכר מתרחשת ב10 השנים הראשונות בעבודה. כל המידע שחובה לדעת על שנות העשרים ולמה הן כה חשובות

קרא עוד »
קואצינג - אימון אישי

קואצ’ינג

אם בעבר פסיכולוג היווה כאופציה היחידה כאשר אדם חש תקיעות או בלבול. כיום, קואצ’ינג ובעברית: אימון אישי, מהווה אלטרנטיבה מצוינת לשינוי אמיתי בחיים ולהשגת מטרות.

קרא עוד »
רשימת רגשות

רשימת רגשות

עצב, שמחה, אושר, ייאוש, אכזבה, ציפייה, חמלה ואהבה – הן רק חלק קטן מרשימת הרגשות שלנו. כנסו וקבלו את הרשימה המלאה מחולקת בצורה מסודרת, יפה, צבעונית וברורה.

קרא עוד »
3 פסיכולוגים מפורסמים בהיסטוריה

3 פסיכולוגים מפורסמים בהיסטוריה

זיגמונד פרויד, מלאני קליין, אריק אריקסון הינם 3 פסיכולוגים מפורסמים בהיסטוריה אשר לכל אחד יש תרומה משמעותית לפסיכולוגיה ואף לאנושות כולה. כל הפרטים עליהם – כאן.

קרא עוד »
50 משפטי מוטיבציה

משפטי מוטיבציה

מוכנים להתמלא באנרגיה בעזרת משפטי מוטיבציה? “ההצלחה אינה סתם מוצאת אותך, עלייך לצאת החוצה ולקחת אותה בעצמך”. 50 משפטים בעברית ובאנגלית הכי טובים שתראו!

קרא עוד »
קואצ'ר - מאמן אישי

קואצ’ר

אם המטרה לא ברורה, אם הדרך לא סלולה, ואם אתם מרגישים תקיעות והדרדרות – קואצ’ר יכול לסייע לכם בדרך החדשה. עם עשרות לקוחות קודמים, ביחד נפעל, נתרגש, נלמד ונצליח.

קרא עוד »
קורס NLP - נלפי

קורס NLP

קורס NLP מיועד לאנשים שרוצים לעשות שינוי בחייהם הפרטיים, הזוגיים והעיסקיים. בסדרת מפגשים תקבלו כלים עוצמתיים לכל תחום. כל הפרטים על הקורס בפנים.

קרא עוד »
הרגלים של אנשים בריאים

הרגלים של אנשים בריאים

לכולנו יש אדם קרוב או רחוק, שאנחנו נדהמים לראות כיצד הוא שומר על הגוף והנפש שלנו. אז איך הוא ואחרים עושים זאת? נחשוף את ההרגלים של אנשים בריאים.

קרא עוד »
סדנאות התפתחות אישית

התפתחות אישית

התפתחות אישית – צמד מילים מפוצץ, שרבים מנסים לפצח את המשמעות שלו. בסטרונגר, נעשה לכם סדר: בעזרת כלים, הסברים וליווי, תקבלו את הידע והמיומנויות שיסייעו לכם בדרך.

קרא עוד »
שינה

שינה

יש סיבה טובה שאנחנו מבלים שליש מחיינו בשינה. המדריך המלא על חשיבות השינה, המחלות האפלות שצפויות לאדם שסובל מחוסר שינה, וטיפים פרקטים לשינה טובה יותר.

קרא עוד »
מנטור - אדם ללמוד ממנו

מנטור

מנטור הוא אדם שיכול ללוות אותנו בדרך שאנו עושים כיוון שהוא כבר השיג את מה שאנחנו רוצים להשיג. קיראו עוד על החשיבות של מנטור ומדוע הוא חשוב בהתפתחות שלנו.

קרא עוד »
הלמה שלנו פסיכולוגי

קאיזן

כולנו רוצים להיות בריאים, חכמים, ומאושרים יותר. אז למה כל כך קשה לנו לעשת את השינוי שאנחנו יודעים שאנחנו אמורים לעשות? דרך הקאיזן נותנת לנו את הפיתרון

קרא עוד »
הצבת מטרות - גילוי הלמה

למצוא את ה”למה”

למה כשאנשים במצבי קיצון, ההתנהגות משתנה בחדות, ולמה קל לי יותר ללמוד חומר שמעניין אותי מאשר כשמכריחים אותי. איך להציב מטרה ולהשיג אותה באמצעות הלמה שלי

קרא עוד »

רוצים לדעת איך לפרוץ גבולות ולצאת מהתקיעות שאנחנו חווים?

סדנת אונליין "דחיינות חלא'ס" עכשיו ב- 30 ש"ח (במקום 80 ש"ח)

90 דקות שבהן תלמדו מערן שני, מנהל מרכז סטרונגר:

V מהם 5 סוגי הדחיינים ומה מאפיין כל דחיין.

V מבינים את נקודות החוזק והתורפה שלכם.

V יודעים את עקרונות המפתח לעשייה אפקטיבית ולא דחיינית.

V יישמתם את העקרונות האלה בתחום אחד בחיים שלכם כבר במהלך הסדנה!