טבטה (TABATA)

אימון טבטה

מבין עשרות אם לא מאות תכניות שבטח שמעת או לא שמעת עליהם, טבטה (או טבאטה) היא אחת מהתכניות שהוכחו מחקרית ומעשית כאפקטיביות. אז מה זו התכנית הזו, כמה זמן זה מצריך ולמי זה מתאים – כל הפרטים כאן!

טבטה – ההיסטוריה בקצרה

אימון טבטה התגלה על ידי חוקר יפני בשם ד"ר איזומי טבטה (יש לכם ניחוש מאיפה השם?) שביצע את מחקריו בטוקיו, במוסד הלאומי לספורט.

הניסוי שטבטה וחוקריו ביצעו היה כך:

הקבוצה הראשונה ביצעה אימון חתירה במשך שעה, בעצימות בינונית, 5 פעמים בשבוע, למשך שישה שבועות.

הקבוצה השנייה ביצעה אימון חתירה במשך 4 דקות, בעצימות גבוהה, 4 פעמים בשבוע, למשך שישה שבעות.

התוצאות: הקבוצה השנייה הגיעה לאותן התוצאות מבחינה אירובית כמו הקבוצה הראשונה (סבולת לב ריאה) ומבחינה אנאירובית (כח ושריר) השתפרה ב- 28% לעומת הקבוצה הראשונה שלא הראתה כמעט שיפור.

המסקנה שהוסקה באותו ניסוי, ומניסויים נוספים, שלעבודה בעצימות גבוהה יש השפעה גדולה יותר הן מבחינה אירובית והן מבחינה אנאירובית. 

איך עושים אימון טבטה

התרגילים בטבטה יכולים להיות שונים, אך הקונספט והזמנים תמיד יהיו זהים:

 1. 20 שניות של עבודה חזקה
 2. 10 שניות מנוחה
 3.  השלמת 8 סיבובים בצורה הזו = סה"כ 4 דקות עבודה

אדם עושה טבטה - מצויר

רוצים לקבל סרטוני טבטה לתרגול וליווי מקצועי ממאמן כושר מוסמך בח-י-נ-ם? שלחו לנו הודעת ווטסאפ, ונצרף אתכם לקבוצת הטבטה שלנו 🙂

דוגמה לאימון טבטה – אימון טבטה בבית

בחרנו סך הכל 4 תרגילים ונבצע כל תרגיל בצורת טבטה. כלומר, 4 דקות עבודה לכל אחד מהתרגילים. לאחר שנסיים תרגיל, ננוח דקה ונעבור לתרגיל הבא.

סה"כ אימון: 20 דקות 

שרירים עובדים: כל הגוף

 1. שכיבות סמיכה
 2. סקוואט
 3. סמוך קום
 4. מאונטיין קליימבס

ובפועל: אתחיל מ20 שניות שכיבות סמיכה ולאחר מכן אנוח 10 שניות, ואז שוב אעשה 20 שניות שכיבות סמיכה ואנוח 10 שניות. לאחר 8 סטים כאלו, אסיים את התרגיל. אנוח במשך 1 דקה ואעבור לסקוואט. 20 שניות סקוואט, 10 שנוית מנוחה וכך הלאה.

 

אימון טבטה למתחילים

אם לא בצעתם ספורט בתקופה האחרונה, ניתן ואפילו מומלץ להתחיל מאימון קצר יותר של 4 דקות סך הכל. מדובר במספר תרגילים יחסית קלים שיעזרו לכם להכנס לכושר ולשרוף קלוריות. במסגרת ה -4 דקות הללו, נעבוד על כל קבוצות השרירים.

אלו התרגילים שנבצע ב4 דקות אימון:

1. "קפיצות" ובשם המוכר – ג'אמפינג ג'ק

2. סיבובי גב

3. הרמת ברכיים לכיוון החזה

4. חתירה כלפי מטה

הנחיות לביצוע:

*יש לבצע את התרגיל בצורה מבוקרת – תנועה איטית וקבועה.

*במידה ואתם סובלים מבעיית רגליים/ גב כלשהי, יש להתייעץ עם גורם מומחה טרם האימון.

*אין לראות בסרטון ובהנחיות תחליף לייעוץ מאמן אישי או רופא מטפל.

אימון טבטה מותאם אישית

רוצים לדעת איך להתאמן נכון? כמה קלוריות אתם צריכים לשרוף כדי לראות תוצאות? הכל כאן:

הגיע הזמן לראות תוצאות! ועכשיו!

סדנת אונליין "הגוף שתמיד רציתי" עכשיו ללא עלות (במקום 47 ש"ח)

60 דקות שבהן תלמדו עם ערן שני, מאמן כושר וקואצ'ינג:

V מהן הטעויות הנפוצות בתזונה ובאימונים.

V מהם 3 הפרמטרים הכי חשובים להצלחה!

V כמה קלוריות אנחנו שורפים ביום.

V איך ממשיכים ומתמידים במטרה שלנו.

V בונוס! תרגיל ייחודי שייתן לך בוסט מוטיבציה להצלחה.

 

 

למי טבטה מומלץ

ניתן להבין כי לאימון טבטה יש מספר יתרונות בולטים – התוצאות החיוביות בכושר ובכח לעומת כמות הזמן הנמוכה שעלינו להשקיע באימון.

לכן, התכנית מומלצת ל:

 1. אנשים שרוצים בזמן אימון קצר, לשרוף כמה שיותר קלוריות
 2. אנשים ללא משקולות ועזרים, המעוניינים להפיק את המירב מהאימון
 3. אנשים עם זמן אימון מוגבל, הרוצים לשפר הן את היכולת האירובית והן את היכולת האנאירובית
 4. לאנשים שרוצים לגוון את אימוני הכח ואימוני הסבולת הקבועים שהם עושים
 5. למתחילים – הכרות עם התרגילים השונים בצורה מעניינת, בזמן עבודה קצר, אך, הדגש החשוב הוא: אין לבצע מקסימום מאמץ, אלא מאמץ קל-בינוני בלבד, שכן הגוף לא רגיל לעבודה. עבודה בעצימות גבוהה למתאמן מתחיל יכולה להוביל לפציעות ולנזקים. ועל כן יש לעשות התאמות.

רוצים לחוות טבטה – להתחזק, לשרוף קלוריות ולהנות? מוזמנים לאימון כושר אישי. באימון, נעבוד ביחד, נוציא אנרגיות, נלמד ובעיקר נהנה.

כמה פעמים בשבוע מומלץ אימון טבטה למתחילים

אנחנו מאמינים שהדרגתיות, הצלחות קטנות והתמדה הם המפתח להצלחה. החוכמה באימונים היא לא לעשות הרבה ולהפסיק, אלא להפוך אותם להרגל קבוע בחיי היום-יום שלנו. הכנו לכם 18 טיפים ליצירת הרגלים.

ולכן, במידה ובשנים האחרונות לא ביצעתם ספורט כלל – אנחנו ממליצים על אימון אחד, גג שניים בשבוע. כן, שמעתם נכון, סה"כ 8 דקות השקעה בשבוע עבור הגוף שלכם. וכן, גם עם אימון 1 עד 2 בשבוע, אפשר להתחיל ולראות תוצאות.

לאחר כחודש – חודשיים מרגע שהתחלתם, ניתן בהדרגה להגביר את כמות האימונים – לעלות ל 2 – 4 אימונים בשבוע.

כמה פעמים בשבוע מומלץ אימון טבטה למתקדמים ומנוסים

למתאמנים, שהתמידו באימונים למעלה משנה ישנן מספר אפשרויות מומלצות לאימון טבטה.

 1. תרגיל בוקר – ספורטאים רבים ואפילו אנשי עסקים, מדווחים כי הם מתחילים כל בוקר עם אימון טבטה, בלי קשר לאימון הרציני שלהם. על כן, במידה ואתם רוצים להתעורר בצורה טובה יותר ניתן לשלב טבטה בכל בוקר.
 2. מספר סיבובי טבטה – במידה ואתם מבצעים אימון טבטה בין 3 – 7 פעמים בשבוע, השלב הבא הוא להוסיף נפח לכל אימון. כלומר, להפוך את האימון מ 4 דקות ל 8 עד 20 דק'. ובמילים אחרות לבצע בין 2 – 5 סיבובים. במסגרת הסיבובים ישנן מספר אפשרויות: ניתן בכל סבב טבטה, להתמקד בקבוצת שרירים אחרת, או לחלופין ניתן לשלב בכל סבב, מספר קבוצות שרירים.

 

שירי טבטה

בזכות השירים אפשר להפוך את האימון למהנה ומדויק יותר. הינה 3 שירים שאנחנו אוהבים במיוחד:

מספר #1 (טוב נו אנחנו לא אוביקטיבים) – ערוץ היוטיוב שלנו עם אימוני טבטה שזמינים לכם:

 

הכירו את מאמני הכושר שלנו

רוצים להשיג את הגוף שחלמתם? להשתפר באימונים? בואו לקבל עזרה של מומחים.
לקבלת פרטים על שירותי ייעוץ תזונה וספורט - הרשמו בטופס

מידע מקצועי בתחום הספורט ואימוני כושר

אימון פילאטיס מזרן

קורס פילאטיס מזרן מומלץ

קורס פילאטיס מזרן מומלץ: פעמים רבות כאבי גב הם חלק בלתי נפרד מהחיים שלנו, ורבים מאיתנו מתמודדים איתם לפחות פעם בחיים. שכיחותם של כאבי הגב

קרא עוד »
מדרסים לריצה

האם כדאי להשקיע במדרסים לריצה?

בעשורים האחרונים נעשו המדרסים פריט חיוני בחייהם של אנשים העוסקים בפעילות גופנית בקביעות, ובמיוחד אנשים שהספורט העיקרי שלהם הוא ריצה. יש סיבות רבות לביקוש למדרסים

קרא עוד »
עיסוי אחרי אימון

עיסוי אחרי אימון

ספורטאים וספורטאיות, אנשים בעלי משמעת גבוהה, התמדה ועקביות בצורה יוצאת דופן והמון המון המון עבודה קשה, לעיתים מעמיסים על עצמם יתר על המידה, ובכך מסתכנים

קרא עוד »
מאמן כושר אישי בעפולה

מאמן כושר אישי בעפולה

מאמן כושר אישי בעפולה, יכול לעזור לכם לא פחות מלהגשים חלום – להגיע לגוף שתמיד חלמתם עליו, להשתפר באימונים, להתחזק, להרגיש ולהראות טוב. אז אם

קרא עוד »
טריאתלון

טריאתלון

מתכוננים לתחרות הטריאתלון הראשונה שלכם? מתלבטים מה זה דורש ממכם מבחינת ציוד, אימונים, כסף וזמן? הגעתם למקום הנכון! אני זוכר את תחרות הטריאתלון הראשונה שלי,

קרא עוד »
מקבילים

מקבילים

היום, לא נדבר באופן כללי על עולם הפיטנס והספורט והחשיבות של פעילות ספורטיבית ואכילה בריאה אלא נתמקד בדבר אחד: בבנית ממסה, פיתוח שרירי ידיים וכתפיים.

קרא עוד »
עמידת ידיים

עמידת ידיים

עמידת ידיים עשויה להראות קשה בהתחלה ואפילו לחלקנו בלתי אפשריים, אבל אנחנו כאן כדי לומר לכם שעמידת ידיים היא מטרה אפשרית לכל אדם אקטיבי עם

קרא עוד »
איך לעשות מתח

איך לעשות מתח

אם תעקבו אחרי הטיפים וההדרכות הבאות, תוכלו להצליח לעשות מתח תוך תקופה לא ארוכה. איך לעשות מתח – טיפים, דגשים וטבלת עבודה לכל יום אימון – בחינם!

קרא עוד »
חיטוב הגוף

חיטוב הגוף

כמה חשוב לכם חיטוב הגוף? אנחנו כאן כדי לעזור. מיטב התרגילים שניתן לעשות בבית, במכון ובפראק. בנוסף, טיפים חשובים שיסייעו לכם בתהליך חיטוב הגוף. מוכנים? כנסו!

קרא עוד »

תרגילי כושר בבית

מי בכלל אמר שרק בחדר הכושר אפשר להתחטב, לשרוף קלוריות ולחזק את הגוף? סדרת תרגילי כושר בבית שיסייעו לבנות שריר, להוריד שומן ובעיקר להרגיש טוב. מוכנים? כנסו.

קרא עוד »
מאמן כושר אישי בחיפה

מאמן כושר אישי בחיפה

עם עשרות מתאמנים שעשו שינוי בחייהם ומעל 10 שנות ניסיון, קבלו הזדמנות לעשות את השינוי והצעד שכל כך רציתם! ערן שני, מאמן כושר אישי בתל אביב, כאן בשבילכם.

קרא עוד »
תוכנית אימון בחדר כושר

תוכנית אימון בחדר כושר

בין אם אתם מתאמנים ותיקים או מתחילים, מעוניינים לרדת במשקל או לעלות במשקל. הכנו עבורכם תוכנית אימון בחדר כושר – מעל 10 תכניות מושקעות שיעזרו לכם להשיג את המטרה.

קרא עוד »
יוגה למתחילים

יוגה למתחילים

תמיד רציתם לתרגל יוגה ואף פעם לא העזתם להתחיל? כולי תקווה שהמאמר הזה ייתן לכם את התנופה שקיוויתם לקבל. הדף קצר מלהכיל את כל היתרונות שמעניקה היוגה לגוף והנפש.

קרא עוד »
אימון כושר ביתי

אימוני כושר בבית

בא לכם לבצע אימון לבד בפרטיות והקצב האישי שלכם, בלי להוציא על מכון כושר וציוד? אין שום בעיה. אימוני כושר בבית מתאימים לכל אחד. כל התרגילים לאימון כושר בבית – בפנים.

קרא עוד »
מאמן כושר לילדים

מאמן כושר לילדים

אימון כושר לילדים בגילאי 6 – 16. שילוב של משחקי כדור, ספורט, אימוני משקל גוף וקורדינציה. ערן, מאמן כושר לילדים, כאן כדי לגרום לילדים שלכם להתאהב בספורט ולהנות.

קרא עוד »
מאמן כושר אישי עד הבית

מאמן כושר אישי עד הבית

מאמן כושר אישי עד הבית זה בדיוק מה שאתם צריכים. שילוב של נוחות, הנאה ומקצועיות יעזרו לכם להגיע לחלום שתמיד רציתם. אימון כושר אישי בזמן ובמקום שמתאים לכם.

קרא עוד »
מאמן כושר אישי

מאמן כושר אישי

מה תהיה התחושה ברגע שתגיעו למטרה שלכם? תרגישו טוב נכון? מאמן כושר אישי יעזור לכם בזה. סוף לדיאטות וסוף לתירוצים – להנות, להתמיד ולראות תוצאות.

קרא עוד »
מתיחות לגוף

מתיחות לגוף

מתיחות לגוף מסייעות לנו לשפר ביצועים באימונים, להמנע מפציעות ולהפחית כאב. כמה זמן יש לבצע מתיחה? לפני אימון או אחרי? ואילו תרגילים מומלצים? כל הפרטים בפנים.

קרא עוד »

מחיר מאמן כושר אישי

עם עשרות מתאמנים שעשו שינוי בחייהם ומעל 10 שנות ניסיון, קבלו הזדמנות לעשות את השינוי והצעד שכל כך רציתם! ערן שני, מאמן כושר אישי, שיהיה איתכם לאורך כל הדרך.

קרא עוד »
מאמן כושר אישי בתל אביב

מאמן כושר אישי בתל אביב

עם עשרות מתאמנים שעשו שינוי בחייהם ומעל 10 שנות ניסיון, קבלו הזדמנות לעשות את השינוי והצעד שכל כך רציתם! ערן שני, מאמן כושר אישי בתל אביב, כאן בשבילכם.

קרא עוד »
5 יתרונות לאימוני כושר

5 יתרונות לאימוני כושר

אומרים לנו להתאמן. להתמיד. להשקיע. להאמין בעצמנו. לא לוותר. כבר שמענו מאות פעמים את המשפט "ספורט זה בריא" אז מה באמת היתרונות? גלו 5 יתרונות לאימוני כושר.

קרא עוד »
אימון כושר

אימון כושר

בחרו את האימון המתאים לכם ביותר, ויחד נצא לדרך כדי להגשים את החלום והמטרה. עם ליווי מקצועי, ידע והרבה הנאה תצליחו לעלות במסת שריר, לרדת במשקל, לרוץ ועוד.

קרא עוד »
ברוך הבא לעולם האימונים

המדריך השלם למתאמן המתחיל

אם אתם רוצים לראות תוצאות באימונים – המדריך הזה הוא בשבילכם. במדריך נסביר על הצבת מטרות, בחירת תכנית מתאימה, מעקב, מיתוסים וטיפים שמתאמן מתחיל חייב להכיר.

קרא עוד »

טיפים לפיתוח גוף

99% שהסיבה לכך שאתם לא רואים תוצאות מופיעה בטיפים הבאים. לכן, קחו את הטיפים לפיתוח גוף ברצינות וחישבו, מה עליכם להתחיל וליישם. כל הטיפים הבאים,

קרא עוד »