fbpx

חשיבה חיובית

חשיבה חיובית

״תחשוב טוב יהיה טוב״ חשיבה חיובית היא גישה שאומצה בשנים האחרונות על ידי פסיכולוגים, פסיכיאטרים ומטפלים שבבסיסה עומדת התובנה כי
חשיבה חיובית עוזרת להגיע להצלחה, התמדה ובריאות. הגישה גורסת כי אנשים אשר מתרגלים אופטימיות וחשיבה חיובית,
מצליחים לשפר את איכות חייהם והסובבים אותם. תצורת המחשבה שלנו משפיעה על האופן בו אנחנו מרגישים ומתנהגים,
שינוי של דרך המחשבה השלילית לחיובית מאפשר יצירה של הזדמנויות חדשות, שיפור מצב הרוח והעלאת התפקוד היומיומי.

מה זה חשיבה חיובית

הדרך הקלה ביותר להבין מהי חשיבה חיובית היא באמצעות משל ״חצי הכוס״. אנשים בעלי חשיבה חיובית רואים את הכוס
כחצי מלאה בעוד אנשים אשר לא מתרגלים חשיבה חיובית יראו את הכוס כחצי ריקה. חשיבה חיובית היא למעשה תרגול אשר מטרתו לשבור את תבניות החשיבה האוטומטיות השליליות וניסיון לנתב את החשיבה לחשיבה חיובית. עלינו לפתח מכיוון שחשיבה חיונית היא אינה תכונה מולדת. הכוונה היא אינה להתעלמות מהמשברים והקושי שבחיים, אלא לדעת להתייחס אליהם בגישה אחרת

מחקרים בנושא חשיבה חיובית

מחקרים רפואיים ארוכי טווח מהשנים האחרונות מוכיחים יש קשר בין חשיבה חיובית לתוחלת חיים ארוכה והקטנת סיכונים
שפעת והצטננות מאשר אנשים מחוסרי חשיבה חיובית. לפיתוח מחלות לב וכלי דם, מערכת החיסון ותפקידה. מחקרים פסיכולוגיים מצאו כי אנשים התאוששו מהר יותר ממחלות כמו שפעת והצטננות מאשר אנשים מחוסרי חשיבה חיובית.

בשנים האחרונות בוצעו מחקרים רבים אשר הראו כי חשיבה חיובית אכן משפרת את מצב הרוח, הישגים, שיפור הזיכרון ויכולות
למידה.

חוקרים הראו כי ישנו קשר ישיר בין גישה חיובית לבין תפקוד מוחי וכתוצאה מכך שיפור בכל תחומי החיים, פתרון
יעלותה וסגולותיה של גישת החשיבה החיובית אשר משפרת תפקודים בכל תחומי החיים. בעיות, זיכרון וביצועים גבוהים. נוסף על כך, בפסיכולוגיה הקונבנציונלית התפתח ענף של פסיכולוגיה חיוביתאשר הוכיחו את יעלותה וסגולותיה של גישת החשיבה החיובית אשר משפרת תפקודים בכל תחומי החיים.

כלים לתרגול חשיבה חיובית

ישנם כלים רבים אשר ניתן באמצעותם לתרגל ולפתח את החשיבה החיובית ולשלבה בחיי היומיום. למשל, באמצעות בחינת
סיטואציות באופן שונה מהנטייה הטבעית שלנו ושפיטה לכף זכות את עצמנו ואת הסובבים אותנו, אנו יכולים ליצור לעצמנו
מציאות נעימה ובריאה יותר, כלומר, מחשבה יוצרת מציאות.

שיטה נוספת היא יצירת רשימת הודיה, מטפלים רבים ממליצים ליצור רשימה המכילה את כל הדברים החיובים עליהם ניתן לחשוב אשר קיימים בחיינו. כתיבה באופן יזום ואקטיבי מאפשרת
לנו לשים זרקור ודגש על מה שיש ולא על מה שאין.

אימוץ גישת החשיבה החיובית מומלצת עד מאוד לאנשים באשר הם, ללא הבדל מגדרי או גילי. אנשים בעלי יכולת חשיבה
חיובית משדרים לעולם מסר שהעולם אוהב לראות. כמו כן, הם חיים את חייהם בנינוחות ושלווה ומצליחים להשתלב בחברה
באופן מלא ומספק ולמשוך סביבם אנשים רבים והזדמנויות רבות. לרוב נראה אנשים בעמדות מפתח או בתפקידים בכירים
ונזהה כי ההצלחה שלהם קשורה עד מאוד ליכולת שלהם להוציא את המיטב ממצבים.

גישות נוספות הקשורות לחשיבה חיובית הן: מיינדפולנס, מודל אפרת ומדיטציה.

התנהלות כלכלית נכונה

התנהלות כלכלית נכונה

תוכן ענייניםמה זה חשיבה חיוביתמחקרים בנושא חשיבה חיוביתכלים לתרגול חשיבה חיובית בימינו הכל נדמה לפעמים כי הכל סובב סביב כסף – מדי בוקר כולנו קמים

קרא עוד »
אימון עסקי

אימון עסקי

תוכן ענייניםמה זה חשיבה חיוביתמחקרים בנושא חשיבה חיוביתכלים לתרגול חשיבה חיובית ניתן לראות כי כל סביבת עבודה עסקית כיום הינה תחרותית במיוחד, דורשנית ודינאמית אשר

קרא עוד »
קבלת החלטות

קבלת החלטות

תוכן ענייניםמה זה חשיבה חיוביתמחקרים בנושא חשיבה חיוביתכלים לתרגול חשיבה חיובית האם לקנות דירה או להשכיר דווקא? האם להתחיל ללמוד השנה או שנה הבאה? האם

קרא עוד »
אימון אישי לילדים ונוער

אימון אישי לילדים ונוער

תוכן ענייניםמה זה חשיבה חיוביתמחקרים בנושא חשיבה חיוביתכלים לתרגול חשיבה חיובית בין אם אנחנו רוצים לבנות שרירים, לשפר את הציון בחשבון או ללמוד לנגן על

קרא עוד »
כאב כרוני - התמודדות עם כאב

כאב כרוני – איך לטפל בכאב

מה זה כאב כרוני, האם יש טיפולים שיכולים לעזור, מה המחקר מראה על כאב? מאמר שנכתב על ידי מרצ’לה, מנהלת מכון פיזתורפיה שתוציא אתכם עם גישה חדשה ואופטימית לכאב.

קרא עוד »
הערכה עצמית

הערכה עצמית

כולנו יודעים כי הערכה עצמית היא חלק חשוב בסיפוק ובהצלחה האישית שלנו. במדריך הבא נסביר מה זה הערכת עצמית, מה מחקרים מראים וכיצד ניתן לשפר את ההערכה העצמית שלנו.

קרא עוד »
מה זה NLP - נלפ

NLP – נ.ל.פ.

נ.ל.פ או NLP זה ראשי התיבות של ניתוב-לשוני-פיזיולוגי. במדריך הבא תמצאו את כל ההסברים, הדגשים, המחקרים וההנחות שאתם חייבים לדעת על NLP + בונוס של תרגול מיוחד.

קרא עוד »
מאמן NLP - אימון NLP

מאמן NLP – אימון אישי NLP

אימון אישי בשיטת NLP הינו אימון שיכול לסייע בכל תחום בחיים: קריירה, זוגיות, תחביבים, יצירת הרגלים, כסף, משפחה והתפתחות אישית. ערן שני מאמן NLP כאן עבורכם.

קרא עוד »
השפעת הסביבה

השפעת הסביבה

לסביבה יש כח אדיר על החיים שלנו – לפעמים הרבה יותר ממה שאנחנו חושבים. אז מה השפעת הסביבה? ואיך ניתן לשפר את החיים שלנו בעזרת שינוי סביבה? כל המידע.

קרא עוד »
אימון אישי

אימון אישי – אימון אישי לחיים

רגע לפני שאתם צוללים לתוך התהליך המדהים הזה שנקרא אימון אישי, חשוב לנו להסביר לכם את כל המידע בנושא. מה זה אימון אישי, ההבדל בינו לבן טיפול והאם הוא מתאים לכם.

קרא עוד »
תקשורת בין אישית

תקשורת בין אישית

ממה מורכבת תקשורת בין אישית וכיצד ניתן לשפר אותה בחיינו? נחשוף את 6 היסודות שקיימים בכל תקשורת שאנו מבצעים וכן 6 עקרונות שכדאי ליישם על מנת לשפר את היחסים שלכם.

קרא עוד »
הגשמת חלומות - 10 הצעדים

הגשמת חלומות

תהליך הגשמת חלומות יכול לשנות לכם את החיים. אם אתם מרגישים שאתם חיים את החיים של מישהו אחר, חוסר סיפוק מהעבודה, שיש בכם כח ופוטנציאל לא ממומש – המדריך עבורכם.

קרא עוד »
מנהיגות - מה זה מנהיג

מנהיגות

מנהיגות: אפשר ללמוד את זה או שפשוט נולדים עם זה? האם יש תכניות לפיתוח מנהיגות שבאמת עובדות? מה זה מנהיגות? אילו סוגי מנהיגים קיימים? כל המידע.

קרא עוד »
קריאת שפת גוף והבעות פנים

קריאת שפת גוף והבעות פנים

קריאת שפת גוף והבעות פנים יכולה לשפר לכם את התקשורת ולעשות שינויים משמעותיים בתדמית שלכם. כל המידע על סימני שפת גוף שכדאי להכיר, טיפים, דוגמאות וקורס שפת גוף.

קרא עוד »
איך לעשות שינוי בחיים

איך לעשות שינוי בחיים

אתם חוזרים בכל יום יותר ויותר עייפים מהעבודה או מהלימודים – ופשוט נמאס לכם. 4 צעדים פשוטים לאיך לעשות שינוי בחיים ב 2020 יסייעו לכם לשנות את המצב.

קרא עוד »
התמודדות עם לחץ

התמודדות עם לחץ

התמודדות עם לחץ הינה יכולת קריטית בחיים. במדריך הבא תכירו טיפים מעולים שנכתבו על ידי קואצ’ר. אורח חיים בריא, תכנית 4A, מדיטציה, ניהול זמן – הם רק חלק מהטיפים.

קרא עוד »
שנות העשרים

שנות העשרים

8 מתוך 10 הרגעים הכי חשובים בחיים מתרחשים עד גיל 35. 66% מהעלייה בשכר מתרחשת ב10 השנים הראשונות בעבודה. כל המידע שחובה לדעת על שנות העשרים ולמה הן כה חשובות

קרא עוד »
קואצינג - אימון אישי

קואצ’ינג

אם בעבר פסיכולוג היווה כאופציה היחידה כאשר אדם חש תקיעות או בלבול. כיום, קואצ’ינג ובעברית: אימון אישי, מהווה אלטרנטיבה מצוינת לשינוי אמיתי בחיים ולהשגת מטרות.

קרא עוד »
רשימת רגשות

רשימת רגשות

עצב, שמחה, אושר, ייאוש, אכזבה, ציפייה, חמלה ואהבה – הן רק חלק קטן מרשימת הרגשות שלנו. כנסו וקבלו את הרשימה המלאה מחולקת בצורה מסודרת, יפה, צבעונית וברורה.

קרא עוד »
3 פסיכולוגים מפורסמים בהיסטוריה

3 פסיכולוגים מפורסמים בהיסטוריה

זיגמונד פרויד, מלאני קליין, אריק אריקסון הינם 3 פסיכולוגים מפורסמים בהיסטוריה אשר לכל אחד יש תרומה משמעותית לפסיכולוגיה ואף לאנושות כולה. כל הפרטים עליהם – כאן.

קרא עוד »
50 משפטי מוטיבציה

משפטי מוטיבציה

מוכנים להתמלא באנרגיה בעזרת משפטי מוטיבציה? “ההצלחה אינה סתם מוצאת אותך, עלייך לצאת החוצה ולקחת אותה בעצמך”. 50 משפטים בעברית ובאנגלית הכי טובים שתראו!

קרא עוד »
קואצ'ר - מאמן אישי

קואצ’ר

אם המטרה לא ברורה, אם הדרך לא סלולה, ואם אתם מרגישים תקיעות והדרדרות – קואצ’ר יכול לסייע לכם בדרך החדשה. עם עשרות לקוחות קודמים, ביחד נפעל, נתרגש, נלמד ונצליח.

קרא עוד »
קורס NLP - נלפי

קורס NLP

קורס NLP מיועד לאנשים שרוצים לעשות שינוי בחייהם הפרטיים, הזוגיים והעיסקיים. בסדרת מפגשים תקבלו כלים עוצמתיים לכל תחום. כל הפרטים על הקורס בפנים.

קרא עוד »
הרגלים של אנשים בריאים

הרגלים של אנשים בריאים

לכולנו יש אדם קרוב או רחוק, שאנחנו נדהמים לראות כיצד הוא שומר על הגוף והנפש שלנו. אז איך הוא ואחרים עושים זאת? נחשוף את ההרגלים של אנשים בריאים.

קרא עוד »
סדנאות התפתחות אישית

התפתחות אישית

התפתחות אישית – צמד מילים מפוצץ, שרבים מנסים לפצח את המשמעות שלו. בסטרונגר, נעשה לכם סדר: בעזרת כלים, הסברים וליווי, תקבלו את הידע והמיומנויות שיסייעו לכם בדרך.

קרא עוד »
שינה

שינה

יש סיבה טובה שאנחנו מבלים שליש מחיינו בשינה. המדריך המלא על חשיבות השינה, המחלות האפלות שצפויות לאדם שסובל מחוסר שינה, וטיפים פרקטים לשינה טובה יותר.

קרא עוד »
מנטור - אדם ללמוד ממנו

מנטור

מנטור הוא אדם שיכול ללוות אותנו בדרך שאנו עושים כיוון שהוא כבר השיג את מה שאנחנו רוצים להשיג. קיראו עוד על החשיבות של מנטור ומדוע הוא חשוב בהתפתחות שלנו.

קרא עוד »
הלמה שלנו פסיכולוגי

קאיזן

כולנו רוצים להיות בריאים, חכמים, ומאושרים יותר. אז למה כל כך קשה לנו לעשת את השינוי שאנחנו יודעים שאנחנו אמורים לעשות? דרך הקאיזן נותנת לנו את הפיתרון

קרא עוד »
הצבת מטרות - גילוי הלמה

למצוא את ה”למה”

למה כשאנשים במצבי קיצון, ההתנהגות משתנה בחדות, ולמה קל לי יותר ללמוד חומר שמעניין אותי מאשר כשמכריחים אותי. איך להציב מטרה ולהשיג אותה באמצעות הלמה שלי

קרא עוד »

רוצים לדעת איך לפרוץ גבולות ולצאת מהתקיעות שאנחנו חווים?

סדנת אונליין "מפת החיים" עכשיו ללא עלות (במקום 97 ש"ח)

60 דקות שבהן תלמדו מערן שני, מנהל מרכז סטרונגר:

V מהי “מפת החיים” שאנחנו חייבים להכיר, כדי להגיע ליעדים שלנו.

איך להשיג את מה שאנחנו רוצים, ולהפסיק לסמוך על מוטיבציה.

V איך להצליח במשהו שמרגיש לנו ממש קשה עכשיו.