fbpx

לחיות את החיים – קלישאה או משמעות חזקה

לחיות את החיים

“לחיות את החיים”

את המשפט הזה אני זוכר לראשונה בערך בגיל 10, עוד הרבה לפני שהחלטתי שאני רוצה להיות קואצ’ר, אלא כשהוא רק הפך להיות הסטטוס שלי ב ICQ.

הרבה חברים צחקו אז, אבל היום יותר מתמיד אני מבין כמה זה לא מובן מאליו.

לאחרונה, החלטות שונות הובילו אותי לעשות צעד שכבר מזמן רציתי לעשות, להתחיל להתעסק במה שאני באמת אוהב. בני אדם.

הגוף והנפש מבחינתי, הם שני העולמות הכי מיוחדים שיש לנו שהולכים יד ביד, כל אחד משפיע על השני.

לחיות את החיים

מה זה לחיות את החיים?

מה הופך את החיים לחיים טובים? מה משותף לכל האנשים עם החיוך על הפנים והתשוקה הזאת בעיניים?

באי מרוחק ביפן, בשם אוקינאוה (Okinawa), מצאו את התשובה.

מצאו כפר בן 100 אלף תושבים שאנשים מכל העולם היו משתוקקים לחיות בו.

מה כל כך מיוחד בו? האי הוכרז כמקום עם תוחלת החיים הכי גבוהה בעולם, כשלא מעט מבוגרים עוברים את גיל ה100 בבריאות טובה ובצלילות.

אז מה הסוד? יש 6 עקרונות שעושים את ההבדל. 6 עקרונות שכולנו מודעים אליהם, אבל איפשהו בחברה המודרנית, נדמה שהם חומקים לנו בין הידיים:

  • תזונה – כמו כל היצורים החיים, כדי שנתקיים ונפיק אנרגיה, אנחנו קודם צריכים לקבל אנרגיה. המקור ממנו אנחנו מקבלים אנרגיה משפיע ישירות על התפקוד שלנו. כי איך שלא נסתכל על זה, אנחנו קודם כל יצור חי. בדיוק כמו שנמר צריך את המזון הספציפי שלו, והז’ברה צריכה מזון אחר, ככה גם לנו, יש מזון שישפיע עלינו טוב יותר ויש מזון שאף יזיק לנו. אם אתם רוצים לעשות התקדמות בצעד הזה – העזרו תזונאי ספורט.
  • אורח חיים פעיל גופנית – נועדנו להיות בתנועה, כל אלפי השנים האחרונות על מנת להתקיים היינו צריך לצוד, לרוץ, לבנות, לשתול, ללכת, לטפס. בעשורים האחרונים היה שינוי דרמטי , כולנו התיישבנו. אבל הגוף והאבולוציה לא מתרגלים באותו הקצב, הגוף שלנו עדיין צריך לזוז. ולכן אורח חיים פעיל הוא בגדר חובה. רוצים להתחיל להיות פעילים יותר – העזרו במאמן כושר אישי בתל אביב.
  • שינה – כמות התהליכים שקורים לנו בגוף בשינה עולה לכל שיעור שזה מדהים. אנחנו צריכים לקדש את השינה, כי היא הריסט שלנו, היא המטען שנותן לנו כוחות מחודשים. שינה טובה עוזרת לנו לתפקד בצורה מעולה בחיי היום יום. במדריך הבא תמצאו הכל על – שינה.
  • חשיבה חיובית – לנפש שלנו יש כוחות עצומים. בעזרת הנפש אנחנו חולמים, יוצרים, בונים, מרגישים אבל לפעמים גם הורסים. אז איך מתעלים את הנפש כדי ליצור ולהגשים חלומות? כאן נכנסת לתמונה החשיבה החיובית.
  • חיי קהילה – שבט. עם אחד. אומה אחת. משפחה אחת. כשאנחנו מוקפים במשפחה, חברים וקהילה, אנחנו מרגישים טוב יותר. עוד מתקופה קדומה אנחנו חיים בשבט, חולקים מהידע ומהכלים שברשותנו. כדי להתפתח ולהיות חזקים, אנחנו צריכים להיות ביחד, כדי לרקוד, לצחוק, לנוח, להתאושש ולחלוק חוויות, עלינו להיות מוקפים באנשים טובים.
  • איקיגאי – משמעות לחיים שלנו – פעם הכל היה יותר פשוט. המשמעות לחיים הייתה לשרוד ולהתרבות. היום, כשזה נהיה כל כך מובן מאליו, האדם צריך למצוא לו מטרות גבוהות יותר. אנחנו יכולים להתעסק במטרות נעלות, שיגרמו לנו טוב, ולא פחות חשוב, שיגרמו לאחרים טובים. אז מה המשמעות לחיים שלנו ואיך מוצאים אותה? מדובר בתורה שלמה. רוצים למצאות את האיקיגאי שלכם – התחילו מלקרוא את הפוסט הבא – למצוא את הלמה.

ולסיום, בואו נודה שאפשר להשיג את אותם עקרונות גם אם אנחנו חיים בעיר ולא באי מרוחק וגם אם אנחנו אוכלים עם מזלג ולא עם מקלות אכילה.

הציצו ברשימת הקורסים שלנו בנושאים הבאים:

סדנת התפתחות אישית, קורס NLP, קורס מדיטציה וקורס מיינדפולנס – קורסים וסדנאות שמעניקים כלים, מיומנויות ועקרונות שילוו אתכם בתהליך ההתפתחות שלכם.

חשיבה חיובית

חשיבה חיובית

תוכן עניינים“לחיות את החיים”מה זה לחיות את החיים? ״תחשוב טוב יהיה טוב״ חשיבה חיובית היא גישה שאומצה בשנים האחרונות על ידי פסיכולוגים, פסיכיאטרים ומטפלים שבבסיסה עומדת

קרא עוד »
התנהלות כלכלית נכונה

התנהלות כלכלית נכונה

תוכן עניינים“לחיות את החיים”מה זה לחיות את החיים? בימינו הכל נדמה לפעמים כי הכל סובב סביב כסף – מדי בוקר כולנו קמים לעבודה על מנת

קרא עוד »
אימון עסקי

אימון עסקי

תוכן עניינים“לחיות את החיים”מה זה לחיות את החיים? ניתן לראות כי כל סביבת עבודה עסקית כיום הינה תחרותית במיוחד, דורשנית ודינאמית אשר מחייבת בראש ובראשונה

קרא עוד »
קבלת החלטות

קבלת החלטות

תוכן עניינים“לחיות את החיים”מה זה לחיות את החיים? האם לקנות דירה או להשכיר דווקא? האם להתחיל ללמוד השנה או שנה הבאה? האם ללכת לקולנוע או

קרא עוד »
אימון אישי לילדים ונוער

אימון אישי לילדים ונוער

תוכן עניינים“לחיות את החיים”מה זה לחיות את החיים? בין אם אנחנו רוצים לבנות שרירים, לשפר את הציון בחשבון או ללמוד לנגן על גיטרה, ברור לנו

קרא עוד »
כאב כרוני - התמודדות עם כאב

כאב כרוני – איך לטפל בכאב

מה זה כאב כרוני, האם יש טיפולים שיכולים לעזור, מה המחקר מראה על כאב? מאמר שנכתב על ידי מרצ’לה, מנהלת מכון פיזתורפיה שתוציא אתכם עם גישה חדשה ואופטימית לכאב.

קרא עוד »
הערכה עצמית

הערכה עצמית

כולנו יודעים כי הערכה עצמית היא חלק חשוב בסיפוק ובהצלחה האישית שלנו. במדריך הבא נסביר מה זה הערכת עצמית, מה מחקרים מראים וכיצד ניתן לשפר את ההערכה העצמית שלנו.

קרא עוד »
מה זה NLP - נלפ

NLP – נ.ל.פ.

נ.ל.פ או NLP זה ראשי התיבות של ניתוב-לשוני-פיזיולוגי. במדריך הבא תמצאו את כל ההסברים, הדגשים, המחקרים וההנחות שאתם חייבים לדעת על NLP + בונוס של תרגול מיוחד.

קרא עוד »
מאמן NLP - אימון NLP

מאמן NLP – אימון אישי NLP

אימון אישי בשיטת NLP הינו אימון שיכול לסייע בכל תחום בחיים: קריירה, זוגיות, תחביבים, יצירת הרגלים, כסף, משפחה והתפתחות אישית. ערן שני מאמן NLP כאן עבורכם.

קרא עוד »
השפעת הסביבה

השפעת הסביבה

לסביבה יש כח אדיר על החיים שלנו – לפעמים הרבה יותר ממה שאנחנו חושבים. אז מה השפעת הסביבה? ואיך ניתן לשפר את החיים שלנו בעזרת שינוי סביבה? כל המידע.

קרא עוד »
אימון אישי

אימון אישי – אימון אישי לחיים

רגע לפני שאתם צוללים לתוך התהליך המדהים הזה שנקרא אימון אישי, חשוב לנו להסביר לכם את כל המידע בנושא. מה זה אימון אישי, ההבדל בינו לבן טיפול והאם הוא מתאים לכם.

קרא עוד »
תקשורת בין אישית

תקשורת בין אישית

ממה מורכבת תקשורת בין אישית וכיצד ניתן לשפר אותה בחיינו? נחשוף את 6 היסודות שקיימים בכל תקשורת שאנו מבצעים וכן 6 עקרונות שכדאי ליישם על מנת לשפר את היחסים שלכם.

קרא עוד »
הגשמת חלומות - 10 הצעדים

הגשמת חלומות

תהליך הגשמת חלומות יכול לשנות לכם את החיים. אם אתם מרגישים שאתם חיים את החיים של מישהו אחר, חוסר סיפוק מהעבודה, שיש בכם כח ופוטנציאל לא ממומש – המדריך עבורכם.

קרא עוד »
מנהיגות - מה זה מנהיג

מנהיגות

מנהיגות: אפשר ללמוד את זה או שפשוט נולדים עם זה? האם יש תכניות לפיתוח מנהיגות שבאמת עובדות? מה זה מנהיגות? אילו סוגי מנהיגים קיימים? כל המידע.

קרא עוד »
קריאת שפת גוף והבעות פנים

קריאת שפת גוף והבעות פנים

קריאת שפת גוף והבעות פנים יכולה לשפר לכם את התקשורת ולעשות שינויים משמעותיים בתדמית שלכם. כל המידע על סימני שפת גוף שכדאי להכיר, טיפים, דוגמאות וקורס שפת גוף.

קרא עוד »
איך לעשות שינוי בחיים

איך לעשות שינוי בחיים

אתם חוזרים בכל יום יותר ויותר עייפים מהעבודה או מהלימודים – ופשוט נמאס לכם. 4 צעדים פשוטים לאיך לעשות שינוי בחיים ב 2020 יסייעו לכם לשנות את המצב.

קרא עוד »
התמודדות עם לחץ

התמודדות עם לחץ

התמודדות עם לחץ הינה יכולת קריטית בחיים. במדריך הבא תכירו טיפים מעולים שנכתבו על ידי קואצ’ר. אורח חיים בריא, תכנית 4A, מדיטציה, ניהול זמן – הם רק חלק מהטיפים.

קרא עוד »
שנות העשרים

שנות העשרים

8 מתוך 10 הרגעים הכי חשובים בחיים מתרחשים עד גיל 35. 66% מהעלייה בשכר מתרחשת ב10 השנים הראשונות בעבודה. כל המידע שחובה לדעת על שנות העשרים ולמה הן כה חשובות

קרא עוד »
קואצינג - אימון אישי

קואצ’ינג

אם בעבר פסיכולוג היווה כאופציה היחידה כאשר אדם חש תקיעות או בלבול. כיום, קואצ’ינג ובעברית: אימון אישי, מהווה אלטרנטיבה מצוינת לשינוי אמיתי בחיים ולהשגת מטרות.

קרא עוד »
רשימת רגשות

רשימת רגשות

עצב, שמחה, אושר, ייאוש, אכזבה, ציפייה, חמלה ואהבה – הן רק חלק קטן מרשימת הרגשות שלנו. כנסו וקבלו את הרשימה המלאה מחולקת בצורה מסודרת, יפה, צבעונית וברורה.

קרא עוד »
3 פסיכולוגים מפורסמים בהיסטוריה

3 פסיכולוגים מפורסמים בהיסטוריה

זיגמונד פרויד, מלאני קליין, אריק אריקסון הינם 3 פסיכולוגים מפורסמים בהיסטוריה אשר לכל אחד יש תרומה משמעותית לפסיכולוגיה ואף לאנושות כולה. כל הפרטים עליהם – כאן.

קרא עוד »
50 משפטי מוטיבציה

משפטי מוטיבציה

מוכנים להתמלא באנרגיה בעזרת משפטי מוטיבציה? “ההצלחה אינה סתם מוצאת אותך, עלייך לצאת החוצה ולקחת אותה בעצמך”. 50 משפטים בעברית ובאנגלית הכי טובים שתראו!

קרא עוד »
קואצ'ר - מאמן אישי

קואצ’ר

אם המטרה לא ברורה, אם הדרך לא סלולה, ואם אתם מרגישים תקיעות והדרדרות – קואצ’ר יכול לסייע לכם בדרך החדשה. עם עשרות לקוחות קודמים, ביחד נפעל, נתרגש, נלמד ונצליח.

קרא עוד »
קורס NLP - נלפי

קורס NLP

קורס NLP מיועד לאנשים שרוצים לעשות שינוי בחייהם הפרטיים, הזוגיים והעיסקיים. בסדרת מפגשים תקבלו כלים עוצמתיים לכל תחום. כל הפרטים על הקורס בפנים.

קרא עוד »
הרגלים של אנשים בריאים

הרגלים של אנשים בריאים

לכולנו יש אדם קרוב או רחוק, שאנחנו נדהמים לראות כיצד הוא שומר על הגוף והנפש שלנו. אז איך הוא ואחרים עושים זאת? נחשוף את ההרגלים של אנשים בריאים.

קרא עוד »
סדנאות התפתחות אישית

התפתחות אישית

התפתחות אישית – צמד מילים מפוצץ, שרבים מנסים לפצח את המשמעות שלו. בסטרונגר, נעשה לכם סדר: בעזרת כלים, הסברים וליווי, תקבלו את הידע והמיומנויות שיסייעו לכם בדרך.

קרא עוד »
שינה

שינה

יש סיבה טובה שאנחנו מבלים שליש מחיינו בשינה. המדריך המלא על חשיבות השינה, המחלות האפלות שצפויות לאדם שסובל מחוסר שינה, וטיפים פרקטים לשינה טובה יותר.

קרא עוד »
מנטור - אדם ללמוד ממנו

מנטור

מנטור הוא אדם שיכול ללוות אותנו בדרך שאנו עושים כיוון שהוא כבר השיג את מה שאנחנו רוצים להשיג. קיראו עוד על החשיבות של מנטור ומדוע הוא חשוב בהתפתחות שלנו.

קרא עוד »
הלמה שלנו פסיכולוגי

קאיזן

כולנו רוצים להיות בריאים, חכמים, ומאושרים יותר. אז למה כל כך קשה לנו לעשת את השינוי שאנחנו יודעים שאנחנו אמורים לעשות? דרך הקאיזן נותנת לנו את הפיתרון

קרא עוד »
הצבת מטרות - גילוי הלמה

למצוא את ה”למה”

למה כשאנשים במצבי קיצון, ההתנהגות משתנה בחדות, ולמה קל לי יותר ללמוד חומר שמעניין אותי מאשר כשמכריחים אותי. איך להציב מטרה ולהשיג אותה באמצעות הלמה שלי

קרא עוד »

רוצים לדעת איך לפרוץ גבולות ולצאת מהתקיעות שאנחנו חווים?

סדנת אונליין "מפת החיים" עכשיו ללא עלות (במקום 97 ש"ח)

60 דקות שבהן תלמדו מערן שני, מנהל מרכז סטרונגר:

V מהי “מפת החיים” שאנחנו חייבים להכיר, כדי להגיע ליעדים שלנו.

איך להשיג את מה שאנחנו רוצים, ולהפסיק לסמוך על מוטיבציה.

V איך להצליח במשהו שמרגיש לנו ממש קשה עכשיו.