fbpx

אימון אישי – אימון אישי לחיים

אימון אישי

רגע לפני שאתם צוללים לתוך התהליך המדהים הזה שנקרא אימון אישי או אימון אישי לחיים, חשוב לנו להסביר לכם את כל המידע בנושא.

המדריך הבא מושלם עבורכם אם:

 • אתם מתלבטים אם אימון אישי זה הצעד הנכון עבורכם.
 • אתם רוצים לדעת מה זה אימון אישי ומהו כולל.
 • אתם רוצים לדעת את ההבדל בין אימון אישי לבין הליך פסיכולוגי.
 • אתם רוצים לדעת מה המחיר עבור אימון אישי.

מה זה אימון אישי

אימון נחשב למקצוע יחסית חדש, שכן הוא החל להתפתח רק בשנות ה – 80.  ישנן מספר הגדרות לאימון אישי:

 1. על פי הפדרציה הבינלאומית לאימון (ICF) אימון הינו: "שיתוף פעולה בין מתאמן למאמן תוך תהליך יצירתי ומעורר חשיבה שמעודד את המתאמן למקסם את הפוטנציאל האישי והמקצועי שלהם"
 2. על פי ד"ר פטריק וויליאמס (מייסד ה ICLT) אימון הינו: "יחסים אנושיים וחזקים, אשר מאמנים מוסמכים מסייעים לאנשים לעצב את העתיד שלהם. מאמנים עוזרים למתאמנים ליצור חזון ומטרות לכל ההספקטים בחיים וכן עוזרים להם ליצור מספר אסטרטגיות על מנת להשיג את המטרות שלהם. מאמנים מזהים את הגאונות שנמצא בכל מתאמן ואת הכח האישי שלו על מנת למצוא בעצמם את הפתרונות. מאמנים עושים זאת תוך מתן סיוע, אמון והתייחסות חיובית".
 3. על פי ג'ון וילטמור (חלוץ בתחום האימון העסקי) אימון הינו: "שחרור הפוטנציאל של אדם על מנת למקסם את הביצועים שלהם. זה לעזור ללקוחות ללמוד יותר מאשר ללמד אותם"

בתור קואצ'ר, לתפיסתי, מטרת האימון היא לבצע עבודה בשני מישורים: מישור ההתקדמות וכן המישור הפנימי:

 • מישור התקדמות – עבודה משותפת בין מתאמן למאמן על מנת להציב מטרות, להגדיר יעדים, לבנות אסטרטגיה ולבצע התקדמות לעבר המטרות.
 • המישור הפנימי – גילוי עולמו הפנימי של המתאמן וחיזוקו: מציאת החוזקות, הערכים והאמונות של המתאמן. טיפול באמונות מגבילות, פחדים, תקיעות ועוד.

 

הנחות היסוד של אימון אישי

ישנן 10 הנחות יסוד בהן המאמן דוגל במהלך האימון. אלו הן:

 1. מסוגלות המתאמן – על פי עקרונות האימון, המתאמן הוא האדם שיודע הכי טוב מה נכון עבורו. ברשות המתאמן התשובות לשאלות שלו וכן כל המשאבים שאליו הוא זקוק. מטרת האימון איננה לתקן אדם מקולקל, שכן האדם טוב ומצוין כפי שהוא. מטרת האימון היא לסייע למתאמן להתחבר ליכולות ולפוטנציאל שלו ולספק לו כלים על מנת שיוכל להתחבר למשאבים שלו.
 2. התמקדות באדם ולא בבעיה – על פי עקרונות האימון, תהליך האימון בוחן את האדם בשלמותו ולא בבעיה נקודתית. כאשר מתאמן עובד על נושא או תחום ספציפי בחייו, האימון למעשה, עוזר לו למצוא תובנות ותשובות לתחומים נוספים ולא רק לתחום הספציפי.
 3. הסתכלות לעבר העתיד – מטרת האימון איננה לתקן בעיות עבר אלא לעצב את פני העתיד. במסגרת האימון, כן מדברים על העבר, אך במטרה להבין תבניות, אמונות ופחדים, שאליהן כדאי לשים לב, על מנת שהמתאמן יוכל לקחת אחריות על עתידו.
 4. תפקיד המאמן הוא להוביל את התהליך האימוני – במסגרת תהליך האימון, על המאמן לסייע למתאמן להגיע מהמצב הקיים למצב הרצוי של המתאמן. תפקיד המאמן הוא לספק כלים, מיומנויות וגישות שונות על מנת לעזור למתאמן להשיג את המטרות שלו.
 5. המציאות היא בעיניי המתבונן – על פי גישה זו, כל אדם מסתכל וחווה את המציאות בצורה שונה. המציאות שכל אדם רואה, איננה אובייקטיבית אלא סובייקטיבית. מטרת האימון היא לסייע למתאמן לראות פרשנויות נוספות ולחשוף בפניו את המציאות כפי שהיא.
 6. מה שהיה נשאר בעבר – הבחירות שהמתאמן עשה בעבר, השפיעו על מהלך חייו ועם זאת, אין זה אומר שלא ניתן לשנות זאת בעתיד. גישת האימון היא להסתכל על ההווה ועל העתיד, ולהבין כיצד ניתן לבצע שינוי על ידי בחירות טובות יותר מעתה והלאה.
 7. האדם איננו התוצאות בלבד – גישת האימון היא לא לשפוט את האדם על פי התוצאות שהוא מביא עימו עד עכשיו. לבני האדם יש נטייה להגדיר אדם על פי הביצועים שלו, הפעולות שלו והתוצאות שהוא השיג עד כה. עם זאת באימון, המטרה היא להפריד בין התוצאות לבין האדם ובכך לאפשר עתיד שונה.
 8. ניתן לבצע שינוי – גישת האימון היא שכל אדם יכול להשתנות ולבצע תהליך שינוי. יותר מכך, שינוי יכול להתרחש בכל רגע ובכל מקום, והוא איננו מוגבל באופן כלשהו.
 9. מציאת הבהירות – מטרת האימון היא לעשות סדר בכל האירועים, הפעולות והתוצאות שהתרחשו ועדיין מתרחשות בחייו של המתאמן. המטרה היא להפוך את האירועים האקראיים לאירועים המספקים תובנות וסדר בחייו של המתאמן. בכך המתאמן יוכל לעצור, להתבונן ולבחור מה הוא רוצה בחייו ומה לא.
 10. האימון מתחיל בהבנת הסיפור – מתאמן מגיע לאחר רצף של סיפורים, אירועים ותוצאות. פעמים רבות, המתאמן רואה בדברים אלו כמשהו שקרה ולעיתים כחסר משמעות. עם זאת, מטרת האימון היא למצוא את המשמעות והעבודה הנדרשת שנמצאות מאחורי אותם סיפורים ואירועים. על המאמן למצוא את הפרטים הרלוונטיים מתוך הסיפורים ולהניח בצד את הפרטים הלא רלוונטיים.

גישות האימון האישי

ישנן גישות אימוניות רבות כאשר כל אחת, שמה דגש על נושא אחר. עם זאת, המשותף למרבית הגישות הינו שילוב כלשהו בין עולם ההוויה לבין עולם העשייה. במילים אחרות, שילוב בין Being לבין Doing.

עולם ההוויה (Being) מתייחס לעולמו הפנימי של המתאמן – הרגשות, התחושות, המחשבות, הערכים, החוויות, האמונות והזהות של המתאמן.

עולם העשייה (Doing) מתייחס לציר העשייה של המתאמן – הצבת מטרות, בניית אסטרטגיה, התקדמות, מטלות, עשיית צעדים, ניהול זמן ועוד.

אם נסתכל ברמת המאקרו של כל הגישות נוכל לחלק אותן ל – 3:

 1. גישות הוויתיות – גישות כדוגמת הגישה הפסיכודינמית, גישת הגשטלט והאימון הרוחני אשר מתמקדים כמעט ורק בעולם ההוויה ולא בעולם העשייה. גישות הוויתיות הן גישות אימוניות הדוגמות ביותר לטיפול.
 2. גישות משלבות – גישות כדוגמת אימון קוגנטיבי-התנהגותי, הגישה הקו-אקטיבית וכן אימון NLP אשר משלבים בין עולם הוויה לבין עולם העשייה. המאפיין את גישות אלו, הוא לבצע תהליך אימוני בשני המישורים הללו ולא להתרכז במישור אחד בלבד.
 3. גישות העשייה – גישות כדוגמת אימון מיומנויות ואימון תוצאתי אשר מתקדים באימון רק בעולם העשייה. במסגרת אימון זה אין התייחסות כלל לעולמו הפנימי של המתאמן אלא רק ללימוד מיומנויות כדוגמת פיתוח מיומנות מכירה, לבניית אסטרטגיה פרקטית ולהגדרת תוצאות.

אני מאמין ומאמן בגישה המשולבת.

במסגרתה, אני מבצע התאמה ואיזון בין עולם ההוויה לעולם העשייה. בהתאם לצרכי המתאמן, אני בוחר ומרכבי את המבנה והתהליך האימוני. ישנם מתאמנים שזקוקים לעבודה רבה יותר בעולם ההוויה ומעט בעולם העשייה וישנם מתאמנים שזקוקים יותר לעולם העשייה ופחות לעולם ההוויה. בכל מקרה, כמעט תמיד ישנה עבודה נדרשת בשני המישורים.

למי מתאים אימון אישי לחיים

אימון אישי או קואצ'ינג מתאים לכל אדם אשר מעוניין לבצע שיפור באיכות החיים שלו:

 • לבצע התקדמות משמעותית בתחום מסוים בחייו: קריירה, זוגיות, משפחה, בריאות , ספורט וצמיחה אישית.
 • לצאת מתקיעות בתחום כלשהו בחייו.
 • להכיר את היכולות, החוזקות, הפחדים והאמונות שמלווים אותו.
 • ללמוד לנהל את חייו בדרך שהוא מעוניין לנהל.
 • לקבל כלים פרקטיים ושימושים לחיים – הצבת מטרות, בניית חזון, יצירת אסטרטגיה, אסטרטיביות ועוד.

האם אימון אישי מתאים לך

אלו השאלות שכדאי לך לשאול ובכך לדעת אם אימון אישי יכול לסייע:

 • האם אני מרגיש/ה תקיעות בתחום מסוים בחיי?
 • האם אני מנסה לבצע שינוי כלשהו בחיי כבר תקופה, ללא הצלחה?
 • האם אני מעוניינ/ת להתפתח בתחום כלשהו בחיי?
 • האם אני מרגיש/ה צורך בהכוונה כדי להתקדם?
 • האם אני מעוניינ/ת לקבל יותר שליטה על החיים שלי?
 • האם אני מעוניינ/ת להכיר את עצמי טוב יותר?
תהליך אימון אישי
תהליך אימון אישי

על מה ניתן לעבוד במסגרת אימון אישי

במסגרת האימון ניתן לעבוד על סט רחב של נושאים ותחומים:

מה ההבדל בין אימון אישי לטיפול פסיכולוגי

היבט נוסף שחשוב לדעת הינו ההבדל בין אימון אישי לטיפול פסיכולוגי, ובמילים אחרות בין קואצ'ר לבין פסיכולוג.

מה זה טיפול? טיפול, הוא תהליך ארוך טווח במהלכו מטופל עובד יחד עם מומחה בריאות על מנת לאבחן ולפתור אמונות בעיתיות, התנהגויות, בעיות יחסים, תחושות ולפעמים גם תגובות פיזיות.

הרעיון מאחורי הטיפול הוא לשים לב לטראומות עבר ולבעיות על מנת לשנות הרגלים לא בריאים, לתקן ולשפר מערכות יחסים וכן לעבוד על התהליך הרגשי הטמון בכך.

לכן, אלו ההבדלים בין מאמן אישי לבין מטפל:

 • מטרתו של מאמן אישי היא לעזור למתאמן להשיג בהירות ולהגיע למטרות האישיות והמקצועיות.
 • מטרתו של מאמן אישי היא ליצור ולעבוד על תכניות עסקיות.
 • מטרתו של מאמן אישי היא לשפר מיומנויות תקשורות.
 • מטרתו של מאמן אישי היא ליצור הרמוניה ואיזון בין תחומי החיים השונים.
 • מטרתו של מאמן אישי היא לסייע ביצירת הרגלים חדשים, עסק חדש ושינוי.

 

 • מטרתו של הטיפול היא לזהות טראומות עבר.
 • מטרתו של הטיפול היא לבחון מערכות יחסים קודמות ולנתח אותן על מנת ללמוד מהן ולהבין את השפעתן.
 • מטרתו של הטיפול היא לסייע במחלות ובבעיות נפשיות.
 • מטרתו של הטיפול היא ללמוד מהעבר על מנת לשפר את ההווה ואת העתיד.
 • מטרתו של הטיפול היא לשקף את המציאות כפי שהיא.
 • מטרתו של הטיפול היא לפתוח את עולמו הפנימי של המטופל.

 

אימון אישי מחיר

סוג האימוןטווח מחירים
אימון אישי למבוגרים150 – 1,000 ש"ח
אימון אישי לילדים ולבני נוער150 – 400 ש"ח
אימון לקבוצות200 – 800 ש"ח
אימון אישי לחיים150 – 1,000 ש"ח
אימון לארגונים200 – 1,200 ש"ח
סדנת אימון70 – 4,000 ש"ח
הרצאת קבלת החלטות

הרצאת קבלת החלטות

במסגרת הרצאת קבלת החלטות נדון, נתרגל ונלמד שלב אחר שלב את התהליך לקבלת החלטות. במסגרת ההרצאה נדון על טעויות נפוצות בקבלת החלטות, על המנגנונים הקוגנטיביים

קרא עוד »
סדנת קבלת החלטות

סדנת קבלת החלטות

במסגרת סדנת קבלת החלטות נפצח שלב אחר שלב את התהליך המלא לקבלת החלטות. במסגרת הסדנה נדון על טעויות נפוצות בקבלת החלטות, על המנגנונים הקוגנטיביים (מוחיים)

קרא עוד »
איך להתמודד עם ביישנות

איך להתמודד עם ביישנות

בעוד שאנשים רבים יכולים להיזכר במקרים שבהם חוו תחושת ביישנות, החלת התווית "אני ביישן" על עצמך יכולה להיות מעכבת ביותר. אנשים הרואים עצמם ביישנים מאמינים

קרא עוד »
אסרטיביות

אסרטיביות

אסרטיביות היא סוג של התנהגות המשמשת לביטוי צרכיו של אדם באופן בריא וחברתי. להיות אסרטיבי יכול להועיל במגוון מצבים חברתיים, אם כי יכולות להיות לכך

קרא עוד »
פתיחת עוסק פטור

פתיחת עוסק פטור

מזל טוב! מעוניינים בפתיחת עוסק פטור? הגעתם למקום הנכון. במדריך שלפניכם תמצאו את המידע החשוב ביותר, רגע לפני שאתם הולכים לצאת לדרך עצמאית. נשמח לסייע

קרא עוד »
קורס יזמות

קורס יזמות חינם

קורס יזמות חינם הינו קורס שיקח אתכם החל מהצעדים הראשונים בעולם היזמות ועד לשלבים של עסק, אמיתי, חי והכי חשוב – שלכם. הגיע הזמן לדעת כל

קרא עוד »
דימוי עצמי

מה זה דימוי עצמי

דימוי עצמי הוא חלק מקונספט "העצמי" אשר חיוני להבנת התפיסה של "פסיכולוגיה חיובית". "זה לא מה שאתה אומר בקול בעזרת הפה שלך שקובע את חייך,

קרא עוד »
ספרים על זוגיות ואהה

ספרים על זוגיות ואהבה

כפי שכתב ויליאם שייקספיר פעם: "דרכה של אהבת אמת מעולם לא הייתה קלה".אין ספק כי מדובר בתובנה אשר נוגעת בנקודה רגישה אצל רבים מאיתנו, ועם

קרא עוד »
טיפים למוטיבציה

טיפים למוטיבציה

רוצים להתמלא באנרגיה רגע לפני אירוע חשוב? מנסים להבין איך להתגבר על דחיינות וקושי? רוצים להבין מה מניע אתכם? שלום לכולם, הכירו את מילת המפתח

קרא עוד »
פחד במה - איך להתמודד

איך להתמודד עם פחד במה

כל אחד מאיתנו נדרש לעמוד לפני קהל – בני-משפחה, חברים, חברים לעבודה, כיתת לימוד, ישיבת צוות, ישיבת הנהלה וכדומה. לא תמיד זה קל. פחד במה

קרא עוד »
קורס מנהיגות

קורס מנהיגות

קורס מנהיגותתוכן ענייניםמה זה אימון אישיהנחות היסוד של אימון אישיגישות האימון האישילמי מתאים אימון אישי לחייםהאם אימון אישי מתאים לךעל מה ניתן לעבוד במסגרת אימון

קרא עוד »
איך להתמודד עם כישלון

איך להתמודד עם כישלון

לא פעם עצרנו את עצמנו מלעשות דבר רק בגלל שפחדנו מהתוצאה, זה קורה לכולנו, הפחד מכישלון גובר על ההתלהבות מהצלחה בהרבה מהמקרים ואנו עוצרים עצמנו

קרא עוד »
ראפור

ראפור – מה זה ראפור

ראפור זה היכולת לייצר תקשורת המאפשרת פתיחות, אמון ותחושת כימיה. מדובר ביכולת שלכולנו יש אותה במידה זו או אחרת, אך לא תמיד קל לנו ליישם

קרא עוד »
מתח נפשי תסמינים

מתח נפשי – תסמינים

לאורך שנות חייו, מתמודד האדם עם סיטואציות מורכבות ואירועים מלחיצים שמביאים למתח נפשי. אצל כל אדם, מתבטא המתח הנפשי בצורה אחרת וחשוב להדגיש כי אין

קרא עוד »
חשיבה חיובית

חשיבה חיובית

״תחשוב טוב יהיה טוב״ חשיבה חיובית היא גישה שאומצה בשנים האחרונות על ידי פסיכולוגים, פסיכיאטרים ומטפלים שבבסיסה עומדת התובנה כי חשיבה חיובית עוזרת להגיע להצלחה, התמדה

קרא עוד »
אימון עסקי

אימון עסקי

ניתן לראות כי כל סביבת עבודה עסקית כיום הינה תחרותית במיוחד, דורשנית ודינאמית אשר מחייבת בראש ובראשונה פיתוח שוטף של חשיבה יצירתית, יכולות, וכמובן הצבת

קרא עוד »
קבלת החלטות

קבלת החלטות

לגור במרכז או בפריפריה? להתחתן על פי ההלכה או בחתונה אזרחית? ללמוד באוניברסיטה או דרך קורסים אונליין? להתחיל לנגן בגיטרה או בחלילית? הנושא של קבלת

קרא עוד »
כאב כרוני - התמודדות עם כאב

כאב כרוני – איך לטפל בכאב

מה זה כאב כרוני, האם יש טיפולים שיכולים לעזור, מה המחקר מראה על כאב? מאמר שנכתב על ידי מרצ'לה, מנהלת מכון פיזתורפיה שתוציא אתכם עם גישה חדשה ואופטימית לכאב.

קרא עוד »
הערכה עצמית

הערכה עצמית

כולנו יודעים כי הערכה עצמית היא חלק חשוב בסיפוק ובהצלחה האישית שלנו. במדריך הבא נסביר מה זה הערכת עצמית, מה מחקרים מראים וכיצד ניתן לשפר את ההערכה העצמית שלנו.

קרא עוד »
מאמן NLP - אימון NLP

מאמן NLP – אימון אישי NLP

אימון אישי בשיטת NLP הינו אימון שיכול לסייע בכל תחום בחיים: קריירה, זוגיות, תחביבים, יצירת הרגלים, כסף, משפחה והתפתחות אישית. ערן שני מאמן NLP כאן עבורכם.

קרא עוד »
השפעת הסביבה

השפעת הסביבה

לסביבה יש כח אדיר על החיים שלנו – לפעמים הרבה יותר ממה שאנחנו חושבים. אז מה השפעת הסביבה? ואיך ניתן לשפר את החיים שלנו בעזרת שינוי סביבה? כל המידע.

קרא עוד »
תקשורת בין אישית

תקשורת בין אישית

ממה מורכבת תקשורת בין אישית וכיצד ניתן לשפר אותה בחיינו? נחשוף את 6 היסודות שקיימים בכל תקשורת שאנו מבצעים וכן 6 עקרונות שכדאי ליישם על מנת לשפר את היחסים שלכם.

קרא עוד »
הגשמת חלומות - 10 הצעדים

הגשמת חלומות

תהליך הגשמת חלומות יכול לשנות לכם את החיים. אם אתם מרגישים שאתם חיים את החיים של מישהו אחר, חוסר סיפוק מהעבודה, שיש בכם כח ופוטנציאל לא ממומש – המדריך עבורכם.

קרא עוד »
מנהיגות - מה זה מנהיג

מנהיגות

מנהיגות: אפשר ללמוד את זה או שפשוט נולדים עם זה? האם יש תכניות לפיתוח מנהיגות שבאמת עובדות? מה זה מנהיגות? אילו סוגי מנהיגים קיימים? כל המידע.

קרא עוד »
איך לעשות שינוי בחיים

איך לעשות שינוי בחיים

אתם חוזרים בכל יום יותר ויותר עייפים מהעבודה או מהלימודים – ופשוט נמאס לכם. 4 צעדים פשוטים לאיך לעשות שינוי בחיים ב 2020 יסייעו לכם לשנות את המצב.

קרא עוד »
התמודדות עם לחץ

התמודדות עם לחץ

התמודדות עם לחץ הינה יכולת קריטית בחיים. במדריך הבא תכירו טיפים מעולים שנכתבו על ידי קואצ'ר. אורח חיים בריא, תכנית 4A, מדיטציה, ניהול זמן – הם רק חלק מהטיפים.

קרא עוד »
שנות העשרים

שנות העשרים

8 מתוך 10 הרגעים הכי חשובים בחיים מתרחשים עד גיל 35. 66% מהעלייה בשכר מתרחשת ב10 השנים הראשונות בעבודה. כל המידע שחובה לדעת על שנות העשרים ולמה הן כה חשובות

קרא עוד »
קואצינג - אימון אישי

קואצ'ינג

אם בעבר פסיכולוג היווה כאופציה היחידה כאשר אדם חש תקיעות או בלבול. כיום, קואצ'ינג ובעברית: אימון אישי, מהווה אלטרנטיבה מצוינת לשינוי אמיתי בחיים ולהשגת מטרות.

קרא עוד »
רשימת רגשות

רשימת רגשות

עצב, שמחה, אושר, ייאוש, אכזבה, ציפייה, חמלה ואהבה – הן רק חלק קטן מרשימת הרגשות שלנו. כנסו וקבלו את הרשימה המלאה מחולקת בצורה מסודרת, יפה, צבעונית וברורה.

קרא עוד »
50 משפטי מוטיבציה

משפטי מוטיבציה

מוכנים להתמלא באנרגיה בעזרת משפטי מוטיבציה? "ההצלחה אינה סתם מוצאת אותך, עלייך לצאת החוצה ולקחת אותה בעצמך". 50 משפטים בעברית ובאנגלית הכי טובים שתראו!

קרא עוד »
קואצ'ר - מאמן אישי

קואצ'ר

אם המטרה לא ברורה, אם הדרך לא סלולה, ואם אתם מרגישים תקיעות והדרדרות – קואצ'ר יכול לסייע לכם בדרך החדשה. עם עשרות לקוחות קודמים, ביחד נפעל, נתרגש, נלמד ונצליח.

קרא עוד »
הרגלים של אנשים בריאים

הרגלים של אנשים בריאים

לכולנו יש אדם קרוב או רחוק, שאנחנו נדהמים לראות כיצד הוא שומר על הגוף והנפש שלנו. אז איך הוא ואחרים עושים זאת? נחשוף את ההרגלים של אנשים בריאים.

קרא עוד »
סדנאות התפתחות אישית

התפתחות אישית

התפתחות אישית – צמד מילים מפוצץ, שרבים מנסים לפצח את המשמעות שלו. בסטרונגר, נעשה לכם סדר: בעזרת כלים, הסברים וליווי, תקבלו את הידע והמיומנויות שיסייעו לכם בדרך.

קרא עוד »
שינה

שינה

יש סיבה טובה שאנחנו מבלים שליש מחיינו בשינה. המדריך המלא על חשיבות השינה, המחלות האפלות שצפויות לאדם שסובל מחוסר שינה, וטיפים פרקטים לשינה טובה יותר.

קרא עוד »
מנטור - אדם ללמוד ממנו

מנטור

מנטור הוא אדם שיכול ללוות אותנו בדרך שאנו עושים כיוון שהוא כבר השיג את מה שאנחנו רוצים להשיג. קיראו עוד על החשיבות של מנטור ומדוע הוא חשוב בהתפתחות שלנו.

קרא עוד »
הלמה שלנו פסיכולוגי

קאיזן

כולנו רוצים להיות בריאים, חכמים, ומאושרים יותר. אז למה כל כך קשה לנו לעשת את השינוי שאנחנו יודעים שאנחנו אמורים לעשות? דרך הקאיזן נותנת לנו את הפיתרון

קרא עוד »
הצבת מטרות - גילוי הלמה

למצוא את ה"למה"

למה כשאנשים במצבי קיצון, ההתנהגות משתנה בחדות, ולמה קל לי יותר ללמוד חומר שמעניין אותי מאשר כשמכריחים אותי. איך להציב מטרה ולהשיג אותה באמצעות הלמה שלי

קרא עוד »