איך להתמודד עם כישלון

איך להתמודד עם כישלון

לא פעם עצרנו את עצמנו מלעשות דבר רק בגלל שפחדנו מהתוצאה, זה קורה לכולנו, הפחד מכישלון גובר על ההתלהבות מהצלחה בהרבה מהמקרים ואנו עוצרים עצמנו מלנסות דברים שיכולים להועיל לנו.

כישלון זה בסדר, הייתי אומר אף בריא, כישלונות הם אבני הדרך של ההצלחה, בזכותם אנו מתפתחים, לומדים, מנסים שוב ולבסוף מצליחים. אם תשאלו אנשים כמו דונאלד טראמפ, אילון מאסק ואדם נוימן לגבי הכישלונות שלהם זו תהיה שיחה ארוכה ורוויה בנפילות והתרוממויות. ועכשיו לשאלה – איך להתמודד עם כישלון?

 

טיפים להתמודדות עם כישלון

 

טיפ מספר 1 – שימו מטרה מול העיניים

 

ראשית כל, כאשר מטרתנו נמצאת מולנו ולא הפחד מהכישלון ההתנהלות שלנו תהיה עם יותר ביטחון עצמי מה שברוב המקרים מגדיל את הסיכויים להצלחה ונתינת משקל פחות לכישלונת עצמם.

 

טיפ מספר 2 – קחו השראה מאדם שהצליח

 

כישלון הוא כמו שיעור, הוא מלמד אותנו על מה שעשינו לא נכון ואם נדע ללמוד ממנו אז פיצחנו את הנוסחא להתקדמות קדימה. נוכל תמיד לקחת את האנשים שהצליחו בתור דוגמה, כשיש לנו מודל של מישהו אחר בראש והוא מוכח כמוצלח תמיד נישאר על המסלול, הרי אם הוא הצליח מדוע שאנו לא?

 

טיפ מספר 3 – שנו את דרך החשיבה

החשיבה שלנו לגבי כישלונות צריכה להשתנות, אנו צריכים להפסיק להתעסק ב"מה אם?" ובמקום זאת להתמקד במטרה ולהבין שהצלחה בנויה מכישלונות (או אם תרצו שיעורים) ולקבל אותם באהבה ובזרועות פתוחות כי בסופו של דבר כמו במתמטיקה, הדרך היא חשובה לא פחות מהתוצאה הסופית.

 

טיפ מספר 4 –  כישלון זה הדרך הטובה ביותר להתפתח ולצמוח

כישלונותינו הם מה שעושה אותנו למי שאנחנו, אחרי כל כישלון בדרך כלל משתנה התפיסה שלנו במקצת וזה מה שמקדם אותנו קדימה. הסוד הוא להיות ממוקד כל כך במטרתנו שערכם של הכישלונות יופחת כך שנפסיק לפחד מהם, הרי מה מפחיד אותנו בכישלון אם לא התגובה של סביבתנו אליו ונתינת הביקורת.

 

טיפ מספר 5 – צרו סביבה תומכת ולמדו להתמודד עם ביקורת

אנו חיים במרוץ, בו לפעמים נדמה כי כולם "ישמחו" לראות אותנו נכשלים כי במקום מסוים זה מקדם אותם קדימה. אנו צריכים להיות מודעים לכך ולהבין שברגע שנדע להתגבר על תגובת הסביבה, לא רק שההתאוששות תהיה קצרה יותר אלא גם נחווה פחות ופחות כישלונות כי ניגש אל הבעיה מלכתחילה עם ביטחון עצמי מוגבר מה שיוריד את הסיכויים שלנו לכישלון. אתם יכולים לקחת מספר פגישות עם קואצ'ר למשל, שיהווה לכם שותף לדרך.

 

טיפ מספר 6 – דעו מתי להמשיך הלאה

ישנם מקרים בהם אולי השיעור זה דווקא לשנות כיוון. דמיינו אדם שמלחצים כלשהם הלך ולמד תואר בהנדסה למרות שהוא עצמו בעל "פאשן" למוזיקה ומה שמניע אותו לסיים את התואר הוא הלחץ אשר מופעל עליו מאותם גורמים. האינטרס היחידי שלו הוא לרצות את מי ש"כפה" עליו את המטרה. כאשר מה שמניע אותנו בהשגת המטרה הוא לרצות אדם אחר כנראה שהדרך תיעשה קשה ומייגעת הרבה יותר ממה שהיא צריכה להיות, ה"דרייב" שלנו חייב להיות פנימי כי אם לא זה פשוט לא יעבוד.

 

 

 

 

כתבות נוספות על קואצ'ינג והתפתחות אישית:

ייעוץ עסקי לעסקים קטנים

איך ייעוץ עסקי יכול להציל את העסק שלכם? במובנים רבים הרבה מנהלי עסקים מרגישים בודדים. הם חשים בכובד האחריות ויודעים שאנשים רבים תלויים בהם, הם מתמודדים

קרא עוד »

קאיזן

כולנו רוצים להיות בריאים, חכמים, ומאושרים יותר. אז למה כל כך קשה לנו לעשת את השינוי שאנחנו יודעים שאנחנו אמורים לעשות? דרך הקאיזן נותנת לנו את הפיתרון

קרא עוד »

משפטי מוטיבציה

מוכנים להתמלא באנרגיה בעזרת משפטי מוטיבציה? "ההצלחה אינה סתם מוצאת אותך, עלייך לצאת החוצה ולקחת אותה בעצמך". 50 משפטים בעברית ובאנגלית הכי טובים שתראו!

קרא עוד »

רשימת רגשות

עצב, שמחה, אושר, ייאוש, אכזבה, ציפייה, חמלה ואהבה – הן רק חלק קטן מרשימת הרגשות שלנו. כנסו וקבלו את הרשימה המלאה מחולקת בצורה מסודרת, יפה, צבעונית וברורה.

קרא עוד »

קואצ'ר

אם המטרה לא ברורה, אם הדרך לא סלולה, ואם אתם מרגישים תקיעות והדרדרות – קואצ'ר יכול לסייע לכם בדרך החדשה. עם עשרות לקוחות קודמים, ביחד נפעל, נתרגש, נלמד ונצליח. אני כאן כדי לסייע לכם לצאת ממצב של תקיעות ובלבול ולהעניק לכם ליווי וכלים מעולים שיסייעו לכם לעשות שינוי אמיתי בחיים ולהגיע ליעדים שתמיד חלמתם עליהם.

קרא עוד »

סדנת מנהיגות

במסגרת סדנת מנהיגות, אנו נפצח את היכולת הזו שנקראת "להנהיג", שלב אחר שלב. ננפץ מיתוסים, נתנסה בסיטואציות שונות שבהם מנהיגים נתקלים ונדבר על אחריות, יוזמה,

קרא עוד »

קואצ'ינג

אם בעבר פסיכולוג היווה כאופציה היחידה כאשר אדם חש תקיעות או בלבול. כיום, קואצ'ינג ובעברית: אימון אישי, מהווה אלטרנטיבה מצוינת לשינוי אמיתי בחיים ולהשגת מטרות.

קרא עוד »