fbpx

מה זה דימוי עצמי

דימוי עצמי

דימוי עצמי הוא חלק מקונספט "העצמי" אשר חיוני להבנת התפיסה של "פסיכולוגיה חיובית".

"זה לא מה שאתה אומר בקול בעזרת הפה שלך שקובע את חייך, זה מה שאתה לוחש לעצמך שיש לו את הכי הרבה כוח" רוברט קיוסאקי, מחבר הספר "אבא עשיר, אבא עני".

מה זה דימוי עצמי

דימוי עצמי הוא עוד אחד ממושגי ה"עצמי" החיוניים להבנה בהקשר של פסיכולוגיה חיובית. למרות הקשר המובהק בין הדימוי העצמי של אנשים לאופן בו הסביבה מגיבה אליהם, דימוי עצמי הוא מונח מובהק שיש לו מקום וחשיבות משלו. במאמר זה נסביר מהו דימוי עצמי, כיצד הוא שונה ממושגים אחרים כמו הערכה עצמית, באיזה אופן משפיע דימוי עצמי על מצבנו הנפשי ומה אנו יכולים לעשות כאשר אנו סובלים מדימוי עצמי שלילי או לא בריא.

מה המשמעות של דימוי עצמי?

דימוי עצמי קשור למה שאתה רואה כשאתה מסתכל במראה – עם זאת, זה הרבה יותר עמוק מזה. דימוי עצמי מתייחס לאופן בו אנו רואים את עצמנו ברמה גלובלית יותר, פנימית וחיצונית.

ההגדרה המילונית למונח "דימוי עצמי" הינה:"התפיסה או הדימוי הנפשי שיש לפרט על עצמו".

כלומר, דימוי עצמי הוא האופן בו אתה תופס את עצמך. זהו מספר רשמים עצמיים שנבנו לאורך זמן רשמים עצמיים אלה יכולים להיות חיוביים מאוד, מה שמעניק לאדם ביטחון במחשבותיו ובמעשיו, או שליליים, מה שהופך את הפרט לאדם הנוטה לפקפק ביכולותיו ובדעותיו.

הדימוי העצמי של אדם, אם כן, הוא שילוב בין מה שהוא רואה כשהוא מתבונן על עצמו במראה, לצד האופן בו הוא מדמיין את עצמו בעיני רוחו.

דימוי עצמי לעומת תפיסה עצמית

דימוי עצמי ותפיסה עצמית הם שני מושגים שקיים ביניהם קשר הדוק מאוד, אך הם לא זהים זה לזה. תפיסה עצמית היא מושג כולל יותר מאשר דימוי עצמי. התפיסה העצמית של אדם מתייחסת לאופן בו הוא רואה את עצמו, הצורה שהוא חושב על עצמו ואיך שהוא מרגיש עם עצמו.
במובן מסוים, דימוי עצמי הוא אחד המרכיבים שמרכיבים את המושג תפיסה עצמית.

דימוי עצמי לעומת הערכה עצמית

באופן דומה, לדימוי העצמי יש הרבה קשר להערכה העצמית שלנו ולביטחון עצמי. אחרי הכל, איך שאנחנו רואים את עצמנו הוא גורם תורם גדול לאיך שאנחנו מרגישים עם עצמנו. עם זאת, ההערכה העצמית היא מעבר לדימוי עצמי. הערכה עצמית היא תחושת הכבוד הכללית שאנו רוחשים כלפי עצמנו והיא נגזרת מן הסוגיה עד כמה אנחנו נוטים להתייחס לעצמנו באופן אוהד.

אף שדימוי עצמי שלילי יכול בהחלט להשפיע לרעה על ההערכה העצמית שלנו, והערכה עצמית נמוכה עשויה להיות מלווה בדימוי עצמי שלילי, לא תמיד קיים בהכרח קשר של תלות בין הדימוי העצמי להערכה העצמית של אדם.

על הקשר בין זהות לדימוי עצמי

זהות היא גם מושג הקשור קשר הדוק לנושא של דימוי עצמי, אך הוא גם מושג גדול ומקיף יותר מאשר דימוי עצמי. זהות היא המושג הכללי שלנו לגבי מי שאנחנו. במילים אחרות, זהות היא התמונה השלמה של מי שאנחנו מאמינים שאנחנו – ומי שאנחנו מספרים לעצמנו ולאחרים שאנחנו – ואילו הדימוי העצמי הוא בסך הכל חלק של אותה תמונה.

 

 

שלושת המרכיבים המרכזיים שיוצרים את הדימוי העצמי של האדם

ידוע כי דימוי עצמי מבוסס על תפיסת המציאות שלנו, שהוא נבנה לאורך כל החיים וממשיך להשתנות יחד איתנו, ושזה משהו שיש לנו השפעה כלשהי עליו.

שלושת האלמנטים המרכזיים המרכיבים את הדימוי העצמי של האדם הם:

 1. הדרך בה האדם תופס את עצמו או חושב על עצמו.
 2. האופן בו האדם מפרש את תפיסות האחרים (או מה שהוא חושב שאחרים חושבים עליו) לגבי עצמו.
 3. מה שאדם היה רוצה להיות (העצמי האידיאלי שלו).

הציונים שאנו נותנים לעצמנו – 6 מימדים של דימוי עצמי

ששת המימדים של הדימוי העצמי של האדם הם:

 • ממד פיזי: כיצד האדם מעריך את מראהו
 • מימד פסיכולוגי: כיצד האדם מעריך את אישיותו
 • מימד אינטלקטואלי: כיצד האדם מעריך את האינטליגנציה שלו
 • מימד מיומנויות: כיצד האדם מעריך את כישוריו החברתיים והטכניים
 • מימד מוסרי: כיצד האדם מעריך את ערכיו ועקרונותיו
 • מימד מיני: כיצד האדם מרגיש שהוא משתלב עם הנורמות הגבריות / הנשיות של החברה

אלמנטים וממדים אלה מציעים מסגרת באמצעותה ניתן לראות את הדימוי העצמי, אך זכרו כי לא מדובר במסגרת ידועה ומקובלת, אלא בדרך אפשרית אחת לחשיבה על דימוי עצמי.

10 דוגמאות לדימוי עצמי חיובי או שלילי

די קל להבחין בין דימוי עצמי חיובי לשלילי, כאשר דימוי עצמי חיובי הוא ראייה אוהדת של אדם את עצמו לדוגמה:

 

 • לראות את עצמך כאדם מושך ורצוי.
 • להתבונן על עצמך כאדם חכם ואינטליגנטי.
 • לראות אדם שמח ובריא כשאתה מסתכל במראה.
 • להאמין שאתה קרוב במידה רבה לגרסה הטובה ביותר של לעצמך.
 • לחשוב שאחרים תופסים אותך בהתאם לאופן בו אתה תופס את עצמך בכל ההיבטים החיוביים שצוינו לעיל.

מצד שני, דימוי עצמי שלילי הוא הצד השני של המטבע וזה עשוי להתבטא כך:

 • לראות את עצמך לא מושך ובלתי רצוי.
 • להתבונן על עצמך כאדם טיפש או לא אינטליגנטי.
 • לראות אדם אומלל ולא בריא כשאתה מסתכל במראה.
 • להאמין שאתה לא קרוב להיות הגרסה הטובה ביותר של עצמך.
 • לחשוב שאחרים תופסים אותך בהתאם לאופן בו אתה תופס את עצמך בכל ההיבטים השליליים שצוינו לעיל.

החשיבות של דימוי עצמי חיובי

אנשים רבים בעולם סובלים מדימוי עצמי מעוות או הפרעה בדימוי עצמי.

דימוי עצמי מעוות משמעו שיש לך השקפה על עצמך שאינה מבוססת על המציאות. לכולנו יש סטיות קלות מהמציאות כאשר אנו חושבים על עצמנו – אולי אנחנו חושבים שאנחנו קצת יותר רזים או מלאים ממה שאנחנו באמת, למשל – אבל כאשר הדימוי העצמי שלך מנותק מאוד מהמציאות, זה יכול לגרום לבעיות רגשיות ופסיכולוגיות חמורות ביותר. למעשה, יש הפרעה נפשית הנובעת מעיוות שכזה בדימוי העצמי. זה נקרא הפרעת גוף דיסמורפית ( Body Dysmorphic Disorder או בראשי תיבות: BDD).

 

דימוי עצמי: כיצד ניתן לשפר אותו?

כמו ברוב השינויים בדרך בה אנו חושבים ומרגישים, אין פתרון מהיר לשיפור הדימוי העצמי. עם זאת, החדשות הטובות הן שיש דברים שניתן לעשות כדי להתקדם אט אט למקום של חמלה עצמית והכלה עצמית!

 

5 טיפים להשגת שיפור הדרגתי בדימוי העצמי

טיפ #1 – גלו את עצמכם מחדש:

שאלו את עצמכם "מי אני?" ורשמו על דף את כל מה שהופך אתכם למי שאתם – את הדברים הטובים, את הרעים ואת כל מה שביניהם. עכשיו, צאו למסע עם עצמכם – דמיינו שבמסע זה תחצו שלושה גשרים. בכל גשר מחכה לכם טרול שגובה מכם את מחירו – 30% מהאיכויות שלכם, בתמורה לזה שתוכלו לעבור. זה אומר שבכל פעם שתעברו גשר תצטרכו לתת לו כמעט שליש מהתכונות שלכם. זו הסיבה שרשומות כל כך הרבה תכונות שליליות על הנייר: כדי שתהיה לכם הזדמנות להפטר מהן. ברגע שתגיעו לסוף המסע, יישארו בידיכם רק 10% מהאיכויות שלכם. אלו הן התכונות המוערכות והחשובות ביותר שלכם, ואלו שאתה צריך לטפח ולפעול כדי לשמר. באמצעות התרגיל הקצר הזה תוכלו לקבל מושג טוב יותר מי אתם ומה התכונות שלכם – טובות וגם לא טובות – ותלמדו אילו תכונות אתם מעריכים ביותר בעצמכם. בעזרת מידע זה בידכם, תוכלו לבנות דימוי עצמי חיובי יותר.

דרך נוספת היא בעזרת בניית חזון. בניית חזון היא דרך אפקטיבית להעלות את המוטיבציה שלנו ובכך להתחיל ולעצב את החיים שלנו בדרך שתעלה את הדימוי העצמי שלנו.

טיפ #2 – רשמו 10 דברים שאתם אוהבים בעצמכם:

זהו תרגיל פשוט, אך עוצמתי מאוד. כל שעליכם לעשות הוא לרשום 10 דברים שאתם אוהבים בעצמכם! כן, זה יכול להיות קשה ממה שזה נראה, אך חיפוש אחר החיובי בעצמכם יקל עליכם לראות את עצמכם באור חיובי. אם אתם מגיעים ל – 10 ויש לכם עוד לרשום, המשיכו לכתוב אותם! אחרי הכל, לא יזיק לכם להכיר בדברים נוספים לאהוב בעצמכם.

טיפ #3 – רשמו 10 מיומנויות שניחנתם בהן:

בניית דימוי עצמי טוב יותר היא לא רק לאהוב את עצמנו, אלא לבנות את עצמנו בכל אחד מממדי הדימוי העצמי שהזכרנו קודם לכן. תרגיל זה יכול לעזור לכם לשפר את הדימוי העצמי שלכם במימד הכישורים, אז קחו עט ופיסת נייר ורשמו לעצמכם 10 מיומנויות שיש לכם. מיומנויות אלה יכולות להיות כל דבר שאתם טובים בו, כמו שחיה, ציור, כתיבה, הקשבה, עבודה עם גיליונות אלקטרוניים של Excel, פתרון חידות, אילוף כלבים ועוד.

טיפ #4 – העזרו באיש מקצוע

אם אתם חשים כי אתם סובלים מדימוי עצמי נמוך, חשוב שתדעו שאתם לא צריכים לעבור את זה לבד. בעזרת עזרה של קואצ'ר, מטפל NLP, מטפל CBT או פסיכולוג, תוכלו לבצע עבודה משמעותית בתחום הזה.

טיפ #5 – העזרו בדרך הקאיזן

אם אתם מרגישים שאין לכם מה לעשות בנידון, אם אתם חשים תקיעות, דרך מאות אפקטיבית להתמודדות נקראת קאיזן. על פי הגישה, עלינו בכל יום, לעשות צעדים קטנים, וכמעט בלתי מורגשים, כדי בסופו של דבר לעשות שינוי גדול. לכן אם אתם לא מרוצים מאורח החיים שלכם למשל, חשבו מה הדבר הקטן ביותר שאתם יכולים לעשות כבר היום, כדי לשפר ולו במעט את היום שלכם. אולי ללכת לישון 10 דקות מוקדם יותר, אולי לוותר על פרוסת לחם אחת בלבד. לעוד מידע על – דרך הקאיזן.

רשמו לפחות 10 מיומנויות. גם כאן – אם הצלחתם למצוא יותר, המשיכו לרשום!

כמו כן, לקבלת דחיפה נוספת לדימוי העצמי שלכם, הוסיפו הערה קצרה המסבירה כיצד אנשים אחרים נהנים או עשויים להפיק תועלת מהמיומנות הזו שלכם. זה יעזור לכם לראות את זה כמיומנות בעלת ערך, ולראות את עצמכם כאדם בעל ערך ששווה להכיר.

הרצאת קבלת החלטות

הרצאת קבלת החלטות

במסגרת הרצאת קבלת החלטות נדון, נתרגל ונלמד שלב אחר שלב את התהליך לקבלת החלטות. במסגרת ההרצאה נדון על טעויות נפוצות בקבלת החלטות, על המנגנונים הקוגנטיביים

קרא עוד »
סדנת קבלת החלטות

סדנת קבלת החלטות

במסגרת סדנת קבלת החלטות נפצח שלב אחר שלב את התהליך המלא לקבלת החלטות. במסגרת הסדנה נדון על טעויות נפוצות בקבלת החלטות, על המנגנונים הקוגנטיביים (מוחיים)

קרא עוד »
איך להתמודד עם ביישנות

איך להתמודד עם ביישנות

בעוד שאנשים רבים יכולים להיזכר במקרים שבהם חוו תחושת ביישנות, החלת התווית "אני ביישן" על עצמך יכולה להיות מעכבת ביותר. אנשים הרואים עצמם ביישנים מאמינים

קרא עוד »
אסרטיביות

אסרטיביות

אסרטיביות היא סוג של התנהגות המשמשת לביטוי צרכיו של אדם באופן בריא וחברתי. להיות אסרטיבי יכול להועיל במגוון מצבים חברתיים, אם כי יכולות להיות לכך

קרא עוד »
פתיחת עוסק פטור

פתיחת עוסק פטור

מזל טוב! מעוניינים בפתיחת עוסק פטור? הגעתם למקום הנכון. במדריך שלפניכם תמצאו את המידע החשוב ביותר, רגע לפני שאתם הולכים לצאת לדרך עצמאית. נשמח לסייע

קרא עוד »
קורס יזמות

קורס יזמות חינם

קורס יזמות חינם הינו קורס שיקח אתכם החל מהצעדים הראשונים בעולם היזמות ועד לשלבים של עסק, אמיתי, חי והכי חשוב – שלכם. הגיע הזמן לדעת כל

קרא עוד »
ספרים על זוגיות ואהה

ספרים על זוגיות ואהבה

כפי שכתב ויליאם שייקספיר פעם: "דרכה של אהבת אמת מעולם לא הייתה קלה".אין ספק כי מדובר בתובנה אשר נוגעת בנקודה רגישה אצל רבים מאיתנו, ועם

קרא עוד »
טיפים למוטיבציה

טיפים למוטיבציה

רוצים להתמלא באנרגיה רגע לפני אירוע חשוב? מנסים להבין איך להתגבר על דחיינות וקושי? רוצים להבין מה מניע אתכם? שלום לכולם, הכירו את מילת המפתח

קרא עוד »
פחד במה - איך להתמודד

איך להתמודד עם פחד במה

כל אחד מאיתנו נדרש לעמוד לפני קהל – בני-משפחה, חברים, חברים לעבודה, כיתת לימוד, ישיבת צוות, ישיבת הנהלה וכדומה. לא תמיד זה קל. פחד במה

קרא עוד »
קורס מנהיגות

קורס מנהיגות

קורס מנהיגותתוכן ענייניםמה זה דימוי עצמימה המשמעות של דימוי עצמי?דימוי עצמי לעומת תפיסה עצמיתדימוי עצמי לעומת הערכה עצמיתעל הקשר בין זהות לדימוי עצמישלושת המרכיבים המרכזיים

קרא עוד »
איך להתמודד עם כישלון

איך להתמודד עם כישלון

לא פעם עצרנו את עצמנו מלעשות דבר רק בגלל שפחדנו מהתוצאה, זה קורה לכולנו, הפחד מכישלון גובר על ההתלהבות מהצלחה בהרבה מהמקרים ואנו עוצרים עצמנו

קרא עוד »
ראפור

ראפור – מה זה ראפור

ראפור זה היכולת לייצר תקשורת המאפשרת פתיחות, אמון ותחושת כימיה. מדובר ביכולת שלכולנו יש אותה במידה זו או אחרת, אך לא תמיד קל לנו ליישם

קרא עוד »
מתח נפשי תסמינים

מתח נפשי – תסמינים

לאורך שנות חייו, מתמודד האדם עם סיטואציות מורכבות ואירועים מלחיצים שמביאים למתח נפשי. אצל כל אדם, מתבטא המתח הנפשי בצורה אחרת וחשוב להדגיש כי אין

קרא עוד »
חשיבה חיובית

חשיבה חיובית

״תחשוב טוב יהיה טוב״ חשיבה חיובית היא גישה שאומצה בשנים האחרונות על ידי פסיכולוגים, פסיכיאטרים ומטפלים שבבסיסה עומדת התובנה כי חשיבה חיובית עוזרת להגיע להצלחה, התמדה

קרא עוד »
אימון עסקי

אימון עסקי

ניתן לראות כי כל סביבת עבודה עסקית כיום הינה תחרותית במיוחד, דורשנית ודינאמית אשר מחייבת בראש ובראשונה פיתוח שוטף של חשיבה יצירתית, יכולות, וכמובן הצבת

קרא עוד »
קבלת החלטות

קבלת החלטות

לגור במרכז או בפריפריה? להתחתן על פי ההלכה או בחתונה אזרחית? ללמוד באוניברסיטה או דרך קורסים אונליין? להתחיל לנגן בגיטרה או בחלילית? הנושא של קבלת

קרא עוד »
כאב כרוני - התמודדות עם כאב

כאב כרוני – איך לטפל בכאב

מה זה כאב כרוני, האם יש טיפולים שיכולים לעזור, מה המחקר מראה על כאב? מאמר שנכתב על ידי מרצ'לה, מנהלת מכון פיזתורפיה שתוציא אתכם עם גישה חדשה ואופטימית לכאב.

קרא עוד »
הערכה עצמית

הערכה עצמית

כולנו יודעים כי הערכה עצמית היא חלק חשוב בסיפוק ובהצלחה האישית שלנו. במדריך הבא נסביר מה זה הערכת עצמית, מה מחקרים מראים וכיצד ניתן לשפר את ההערכה העצמית שלנו.

קרא עוד »
מאמן NLP - אימון NLP

מאמן NLP – אימון אישי NLP

אימון אישי בשיטת NLP הינו אימון שיכול לסייע בכל תחום בחיים: קריירה, זוגיות, תחביבים, יצירת הרגלים, כסף, משפחה והתפתחות אישית. ערן שני מאמן NLP כאן עבורכם.

קרא עוד »
השפעת הסביבה

השפעת הסביבה

לסביבה יש כח אדיר על החיים שלנו – לפעמים הרבה יותר ממה שאנחנו חושבים. אז מה השפעת הסביבה? ואיך ניתן לשפר את החיים שלנו בעזרת שינוי סביבה? כל המידע.

קרא עוד »
תקשורת בין אישית

תקשורת בין אישית

ממה מורכבת תקשורת בין אישית וכיצד ניתן לשפר אותה בחיינו? נחשוף את 6 היסודות שקיימים בכל תקשורת שאנו מבצעים וכן 6 עקרונות שכדאי ליישם על מנת לשפר את היחסים שלכם.

קרא עוד »
הגשמת חלומות - 10 הצעדים

הגשמת חלומות

תהליך הגשמת חלומות יכול לשנות לכם את החיים. אם אתם מרגישים שאתם חיים את החיים של מישהו אחר, חוסר סיפוק מהעבודה, שיש בכם כח ופוטנציאל לא ממומש – המדריך עבורכם.

קרא עוד »
מנהיגות - מה זה מנהיג

מנהיגות

מנהיגות: אפשר ללמוד את זה או שפשוט נולדים עם זה? האם יש תכניות לפיתוח מנהיגות שבאמת עובדות? מה זה מנהיגות? אילו סוגי מנהיגים קיימים? כל המידע.

קרא עוד »
איך לעשות שינוי בחיים

איך לעשות שינוי בחיים

אתם חוזרים בכל יום יותר ויותר עייפים מהעבודה או מהלימודים – ופשוט נמאס לכם. 4 צעדים פשוטים לאיך לעשות שינוי בחיים ב 2020 יסייעו לכם לשנות את המצב.

קרא עוד »
התמודדות עם לחץ

התמודדות עם לחץ

התמודדות עם לחץ הינה יכולת קריטית בחיים. במדריך הבא תכירו טיפים מעולים שנכתבו על ידי קואצ'ר. אורח חיים בריא, תכנית 4A, מדיטציה, ניהול זמן – הם רק חלק מהטיפים.

קרא עוד »
שנות העשרים

שנות העשרים

8 מתוך 10 הרגעים הכי חשובים בחיים מתרחשים עד גיל 35. 66% מהעלייה בשכר מתרחשת ב10 השנים הראשונות בעבודה. כל המידע שחובה לדעת על שנות העשרים ולמה הן כה חשובות

קרא עוד »
קואצינג - אימון אישי

קואצ'ינג

אם בעבר פסיכולוג היווה כאופציה היחידה כאשר אדם חש תקיעות או בלבול. כיום, קואצ'ינג ובעברית: אימון אישי, מהווה אלטרנטיבה מצוינת לשינוי אמיתי בחיים ולהשגת מטרות.

קרא עוד »
רשימת רגשות

רשימת רגשות

עצב, שמחה, אושר, ייאוש, אכזבה, ציפייה, חמלה ואהבה – הן רק חלק קטן מרשימת הרגשות שלנו. כנסו וקבלו את הרשימה המלאה מחולקת בצורה מסודרת, יפה, צבעונית וברורה.

קרא עוד »
50 משפטי מוטיבציה

משפטי מוטיבציה

מוכנים להתמלא באנרגיה בעזרת משפטי מוטיבציה? "ההצלחה אינה סתם מוצאת אותך, עלייך לצאת החוצה ולקחת אותה בעצמך". 50 משפטים בעברית ובאנגלית הכי טובים שתראו!

קרא עוד »
קואצ'ר - מאמן אישי

קואצ'ר

אם המטרה לא ברורה, אם הדרך לא סלולה, ואם אתם מרגישים תקיעות והדרדרות – קואצ'ר יכול לסייע לכם בדרך החדשה. עם עשרות לקוחות קודמים, ביחד נפעל, נתרגש, נלמד ונצליח.

קרא עוד »
הרגלים של אנשים בריאים

הרגלים של אנשים בריאים

לכולנו יש אדם קרוב או רחוק, שאנחנו נדהמים לראות כיצד הוא שומר על הגוף והנפש שלנו. אז איך הוא ואחרים עושים זאת? נחשוף את ההרגלים של אנשים בריאים.

קרא עוד »
סדנאות התפתחות אישית

התפתחות אישית

התפתחות אישית – צמד מילים מפוצץ, שרבים מנסים לפצח את המשמעות שלו. בסטרונגר, נעשה לכם סדר: בעזרת כלים, הסברים וליווי, תקבלו את הידע והמיומנויות שיסייעו לכם בדרך.

קרא עוד »
שינה

שינה

יש סיבה טובה שאנחנו מבלים שליש מחיינו בשינה. המדריך המלא על חשיבות השינה, המחלות האפלות שצפויות לאדם שסובל מחוסר שינה, וטיפים פרקטים לשינה טובה יותר.

קרא עוד »
מנטור - אדם ללמוד ממנו

מנטור

מנטור הוא אדם שיכול ללוות אותנו בדרך שאנו עושים כיוון שהוא כבר השיג את מה שאנחנו רוצים להשיג. קיראו עוד על החשיבות של מנטור ומדוע הוא חשוב בהתפתחות שלנו.

קרא עוד »
הלמה שלנו פסיכולוגי

קאיזן

כולנו רוצים להיות בריאים, חכמים, ומאושרים יותר. אז למה כל כך קשה לנו לעשת את השינוי שאנחנו יודעים שאנחנו אמורים לעשות? דרך הקאיזן נותנת לנו את הפיתרון

קרא עוד »
הצבת מטרות - גילוי הלמה

למצוא את ה"למה"

למה כשאנשים במצבי קיצון, ההתנהגות משתנה בחדות, ולמה קל לי יותר ללמוד חומר שמעניין אותי מאשר כשמכריחים אותי. איך להציב מטרה ולהשיג אותה באמצעות הלמה שלי

קרא עוד »