fbpx

ביטחון עצמי גבוה VS ביטחון עצמי נמוך

ביטחון עצמי

נדמה שכולם מעריצים אנשים בעלי ביטחון עצמי. ייתכן ואנחנו אף מקנאים בהם לא מעט. נדמה כי אנשים בעלי ביטחון עצמי גבוה חיים את חייהם ומבצעים את עבודתם בצורה כה נינוחה ומרשימה. בנוסף, ביטחון עצמי גבוה משדר אמון והשראה לאנשים אחרים. אלו איכויות מאוד מושכות כבני אדם.

עם זאת, שאלת המפתח היא מה ההבדל בין ביטחון עצמי גבוה לבין ביטחון עצמי נמוך? האם יש סוד שרק אחדים יודעים? האם מדובר בפעולות שניתן לבצע? או האם בסך הכל מדובר בתכונה גנטית שאין לנו אפשרות לשלוט עליה?

במדריך המקיף הבא, אנחנו הולכים לצלול לעומק העניין – אנחנו נסביר מה זה ביטחון עצמי, מה זה חשוב, מה מחקרים מראים, כיצד ניתן לשפר את תחושת הביטחון ובנוסף – 10 צעדים פרקטיים שתוכלו ליישם עוד היום.

מה זה ביטחון עצמי

ביטחון עצמי הוא ההבנה כי אתה סומך ביכולות ובכושר השיפוט שלך וכן ההבנה כי אתה מעריך את עצמך ומרגיש שווה-ערך, ללא תלות וקשר לאי-שלמות שאתה או אחרים חושבים שיש לך.

חשוב לציין, כי לעיתים אנו מתבלבלים בין ביטחון עצמי לבין מסוגלות עצמית או הערכה עצמית על אף שיש הבדלים קטנים בניהם.

מסוגלות עצמית – אנחנו מקבלים תחושה של מסוגלות עצמית כאשר אנחנו רואים את עצמנו (ואחרים שדומים לנו) משיגים מיומנויות חדשות ומשיגים מטרות. דברים אלו מובילים אותנו להאמין, כי אם אנחנו לומדים ועובדים קשה בתחום מסוים – אנחנו נצליח. מדובר בסוג מסוים של ביטחון אשר מוביל אנשים לקבל אתגרים קשים ולהמשיך למרות הקושי.

הערכה עצמית –   היא תחושה כללית יותר כי אנחנו מסוגלים להתמודד עם כל מה שקורה בחיינו וכי יש לנו את הזכות להיות שמחים.

הערכה עצמית מגיעה בחלקה מהתחושה כי האנשים שסביבנו מאשרים אותנו. מדובר בנקודה חשובה שכן בחלק מהמקרים אנחנו יכולים או לא יכולים לשלוט בכך. ולכן, אם נחווה ביקורת רבה מצד אחרים ודחייה ההערכה העצמית שלנו בקלות יכולה להפגע, אלא אם כן נצליח לתמוך ולחזק את עצמנו בדרכים אחרות.

ביטחון עצמי גבוה לעומת ביטחון עצמי נמוך

כפי שבוודאי אנחנו יכולים לשער, ביטחון עצמי משפיע באופן ישיר על צורת ההתנהגות שלנו – ולהיפך. התנהגות מסוימת יכולה לשדר לעצמנו ולאחרים מה רמת הביטחון העצמי. בטבלה הבאה תמצאו דוגמאות להבדלים בין התנהגות של אדם בעל ביטחון עצמי גבוה לעומת התנהגות שמאופינת עם חוסר ביטחון עצמי. אילו מחשבות והתנהגויות אתם יכולים לזהות בעצמכם ובאנשים שסביבכם?

ביטחון עצמי גבוה

ביטחון עצמי נמוך

לעשות את מה שאת/ה מאמינ/ה שנכון אפילו אם אנשים אחרים מתנגדים או מבקרים אותך הפעולות שלך מבוססות על מה שאנשים אחרים חושבים שנכון
להיות מוכנ/ה לקחת סיכון ולקחת את הצעד הבא כדי להשיג דברים טובים יותר להשאר באזור הנוחות, לפחד מכישלון ולהמנע מסיכונים
לדעת להודות ולהכיר בטעויות שלך וללמוד מהם לעבוד קשה על מנת להסתיר את הטעויות שלך ולקוות כי תצליח/י לתקן אותן לפני שאחרים ישימו לב אליהן.
לאפשר לאחרים להנות מההצלחות שלך ולחכות כי הם יברכו אותך להתפאר בתכונות ובמעלות שלך ככל הניתן ומול כמה שיותר אנשים
לדעת לקבל ולהוקיר מחמאות. “תודה, עבדתי מאוד קשה בשביל המטרה הזו. אני שמח/ה לשמוע ששמת לב למאמצים שלי” לבטל מחמאות של אחרים באופן קבוע “המשימה הזו הייתה באמת שום-דבר, כולם יכולים לעשות את זה”

חשוב להבין! הדרך שבה אנו מתנהגים וחושבים משפיעים באופן ישיר גם על האמונות והזהות שלנו. ביטחון עצמי נמוך יכול להוביל להרס-עצמי לייצר לנו לא מעט שליליות בחיים.

לעומת זאת, אנשים עם ביטחון עצמי גבוה, הם באופן כללי חיוביים יותר – הם מעריכים את עצמם וסומכים על כושר השיפוט שלהם. ועם זאת, הם גם יודעים להודות מתי הם עשו טעות או שגיאה – וללמוד מכך.

למה כל העניין הזה חשוב?

ביטחון-עצמי הוא דבר הכרחי בכל אספקט בחיים שלנו, ועם זאת אנשים כה רבים נאבקים רבות כדי למצוא אותו. לצערנו, מדובר במעין מחזוריות שלא נפסקת – אנשים בעלי חוסר ביטחון עצמי בעלי סיכויים נמוכים יותר להשיג הצלחה אשר הייתה יכולה לעזור להם להשיג ביטחון עצמי.

כך למשל, אם עומד מולנו איש מכירות, שמנסה להציג לנו מוצר חדש של החברה אך הוא עושה זאת כשהוא רועד, מגמגם ומתנצל ככל הנראה שלא נרצה ללכת עם ההצעה שלנו.

לעומת זאת, אם עומד מולנו אדם שמדבר בבהירות ובחן, שמחזיק את הראש גבוה, עונה לשאלות בביטחון, וגם מודה אשר הוא לא יודע משהו, סיכוי גבוה יותר שנשתכנע.

בנוסף, אנשים בעלי ביטחון עצמי משרים ביטחון גם לסביבה שלהם – הקהל שלהם, העמיתים שלהם, המשפחה שלהם, הבוס שלהם והלקוחות שלהם. היכולת להשרות ביטחון בקרב הסובבים אותנו, היא אחת היכולות החשובות על מנת לחוות הצלחה.

“ביטחון עצמי נמוך זה כמו לנהוג בחיים כשהיד השבורה שלך על ההגה” דוקטור מקסוול מלץ

מה מחקרים מראים על ביטחון עצמי

הסתכלות רחבה על ההשפעות של ביטחון עצמי מראה כי ביטחון עצמי מוביל לבריאות טובה יותר, ליותר חיים חברתיים ולהגנה מפני הפרעות מנטליות וחברתיות (Mann, Hosman, Schaalma, & de Vries, 2004).

 • אחדים מהמחקרים הראו קשר חזק בין ביטחון עצמי לבין בריאות מנטלית חיובית (Atherton et al., 2016; Clark & Gakuru, 2014; Gloppen, David-Ferdon, & Bates, 2010; Skenderis, 2015; Stankov, 2013; Stankov & Lee, 2014). ההצלחה של אנשים עם ביטחון עצמי גבוה יותר קשורה ל-6 המשתנים הבאים
  • תחושה גדולה יותר של ערך-עצמי
  • הנאה גדולה יותר בחיים ובפעילויות
  • חופש מספק-עצמי
  • חופש מפחד וחרדה, חופש מחרדה חברתית ופחות סטרס
  • יותר אנרגיה ומוטיבציה לפעולה
  • יותר זמן מהנה לתקשר עם אנשים אחרים. כאשר אנחנו בעלי ביטחון עצמי, אנשים חשים יותר בנוח סביבנו
 • אחדים מהמחקרים מראים עם זאת כי אין קשר ישיר בין ביטחון עצמי לבין השגים חיוביים יותר (Brinkman, Tichelaar, van Agtmael, de Vries, & Richir, 2015; Forsyth, Lawrence, Burnette, & Baumeister, 2007). כך לדוגמה נמצא כי על אף שביטחון-עצמי עלה ב50 השנה האחרונות, אנו עדים גם לעליה בנרקיסיזם ולציפיות לא ראליות (Kremer, 2013)

שיפור ביטחון עצמי – 10 צעדים

בתור קואצ’ר התפיסה שלי היא שעל מנת לבצע שיפור משמעותי בביטחון עצמי. יש לעבוד בשני מישורים. מישור ההוויה (Being) ומישור העשייה (Doing). רק עבודה בשני המישורים יחד תוביל לשיפור משמעותי בביטחון עצמי. על כן, חלק מהצעדים שלהלן מטרתם לפתח אמונות וזהות מיטיבה יותר לעצמנו, ולחלק מהצעדים כאן מטרה ליצור מומנטום של עשייה חיובית בחיינו.

1. ראו את עצמכם כפי שהייתם רוצים להיות

“מה שהמוח יכול להעלות על הדעת ולהאמין שניתן להשיג” נפוליאון היל

ויזואליזציה היא טכניקה שבעזרתה אנו מייצרים תמונה של עצמנו או של מטרה כלשהי כשהיא מתממשת. במקרה זה, אנו רוצים לייצר תמונה שבה אנו רואים את עצמנו בתור האדם שאנו מתגאים בו, בתוך התודעה שלנו. כאשר אנו נאבקים עם ביטחון-עצמי נמוך, אנחנו נוטים לתפוס את עצמנו בצורה לא נכונה ושלילית. תרגלו מדי יום את התמונה שבה אתם רואים את עצמכם בגרסה הכי מופלאה שלכם כשאתם משיגים את המטרות שלכם.

2. צרו תודעה חיובית – הצהרות חיוביות

אנחנו נוטים להתנהג על פי תמונת העצמי. במילים אחרות, אנו מבצעים פעולות, מדברים ומתנהגים על פי הדרך שבה אנו תופסים את עצמנו.

הנקודה החשובה כאן היא שעל מנת לשפר את הביטחון עלינו לשפר את הדרך שבה אנו תופסים את עצמנו.

הצהרות חיוביות בכלל ומדיטצית מטה בפרט הם הצהרות חיוביות ומרוממות שאנחנו אומרים לעצמנו. מעין “מנטרות”.

הצהרות אלו בדרך כלל חזקות ומשפיעות יותר אם נאמר את זה בקלות כאשר אנחנו שומעים את עצמנו אומרים אותן.

תבינו, אנחנו נוטים להאמין במה שאנחנו אומרים לעצמנו באופן קבוע. למשל, אם באופן קבוע אני אומר לעצמי “אני שמן” או “הזיכרון שלי על הפנים”, אנחנו נקבל הוכחות כי זה באמת המצב.

לכן, אנחנו רוצים להתחיל לשלב בחיי היום-יום הצהרות חיוביות שבאות לחזק אותנו ולא לפגוע.

טיפ: אם אנחנו רוצים לאפשר לעצמנו ולמוח לקבל את ההצהרות האלו בקלות רבה יותר, ניתן להפוך אותן למבנה של שאלה:

במקום “אני טוב ביצירת קשרים עם אנשים חדשים” -> “איך זה שאני טוב ביצירת קשרים עם אנשים חדשים?”

במקום “אני יודע לעמוד על שלי ולהגיע למטרות שלי” -> “מה מאפשר לי לעמוד על שלי ולהגיע למטרות שלי?”

המוח שלנו באופן ביולוגי מכוון למצוא תשובות לשאלות, מבלי לנתח אם השאלה תקינה או לא. ולכן, כאשר נבנה שאלה שמוצגת באופן חיובי, נוכל למצוא תשובות חיוביות בהתאם.

3. עשו משהו אחד שמפחיד אתכם בכל יום

“אם אתם חשים חוסר ביטחון, נחשו מה? שאר העולם גם באותו המצב. אל תעריכו יתר על המידה את התחרות ואל תזלזלו בעצמכם. אתם יותר טובים ממה שאתם חושבים” ט.ארב הקר – איש עסקים וסופר

הדרך הטובה ביותר להתגבר על פחד, היא להתחיל ליצור הרגל של עשייה לצד הפחד. על ידי עשייה של משהו שמפחיד אותנו, קטן ככל שיהיה, בכל יום, אתם תחוו מכל ניסיון וחוויה תמיכה נוספת לביטחון העצמי שלכם. אז מה הדבר הקטן הבא שאתם הולכים לעשות שמפחיד אתכם?

לא יודעים מאיפה להתחיל? אני ממליץ לקרוא על דרך הקאיזן על מנת להבין למה קשה לנו לעשות דברים שמפחידים אותנו ואיך ניתן להתגבר על זה.

4. הטילו ספק בביקורת העצמית

“את מבקרת את עצמך במשך שנים וזה לא עובד. נסי קבל את עצמך וראי מה קורה” לואיז היי, סופרת אמריקאית בתחום הגוף והנפש

אחת התגובות הקשות ביותר שאנו מקבלים מגיעה מעצמנו דרך “הקול של הביקורת העצמית”. אם את/ה נאבק/ת בביטחון עצמי נמוך, יש סיכוי טוב כי הקול הפנימי הזה פעיל וביקורתי יתר על המידה.

ישנן מספר דרכים על מנת לטפל בביקורת עצמית נוקשה זו ובניהן:

 • טיפול התנהגותי-קוגנטיבי: אחת הדרכים שהטיפול עוזר (מיד נציג תרגיל) היא שהטיפול מטיל ספק באותם משפטים נחרצים. בדרך זו אנו מציגים שאלות לאותה ביקורת עצמית ולחפש אחר הוכחות שיתמכו או יפריכו את הטענה. למשל, אם באופן קבוע כל הביקורת אומר “אני כישלון”. מומלץ להעזר ב-2 השאלות הבאות: “מה ההוכחות שתומכות במחשבה הזו שאני כישלון””. “מה ההוכחות שלא תומכות במחשבה שאני כישלון?”
 • חגיגה של הצלחות-קטנות: אנשים בעלי ביטחון עצמי נמוך, נוטים באופן טבעי לשים את הפוקוס על הכשלונות שלהם ולהתעלם או לזלזל בהצלחות. “סתם היה לי מזל”, “אהה זה שום דבר”. חגיגה של הצלחות קטנות היא חלק חשוב מהדרך להצלחה. ולכן, כל הצלחה קטנה ככל שהיא תהיה, ראויה למחמאה ופרגון עצמי. מצאו דרך מעניינת לחגוג הצלחה אפילו בעזרת משפט שתאמרו לעצמכם, מחיאות כפיים, שיר שמח או שיתוף של חבר.
 • מיינדפולנס: תרגול של מיינדפולנס עוזר לנו להתמודד עם הקול של הביקורת העצמית ולקבל אותו בתור מחשבה בתוך סל המחשבות שברשותנו. כאשר אנחנו מפתחים מרחב בין ה”אני” לבין “המחשבות” אנחנו יכולים לבחור מה המשקל שאני רוצה לתת למחשבה, האם אני מזדהה איתה והאם ישנן מחשבות נוספות.

“אדם לא יכול לחוש נינוחות ללא האישור של עצמו” מארק טווין

5. קחו את אתגר ה-100 יום של דחייה

ג’יה ג’יאנג הפך למפורסם בזכות לחוויה “לפוצץ את הפחד” שהוא יצר לעצמו – במסגרתה הוא בכוונה ביקש בקשות מוגזמות מאנשים על מנת לקבל 100 דחיות במשך למעלה מ-100 ימים.

המטרה שלו בחוויה הזו היה להפחית את רמת הרגישות שלו לדחייה לאחר שהוא קיבל דחייה ממשקיע פוטנציאלי.

חשוב להבין שהפחד במקורו קיים בשביל להגן עלינו והוא תמיד יהיה קיים איתנו. עם זאת, אנחנו יכולים ללמוד להתמודד איתו בצורה מיטיבה ובריאה יותר. אחת הדרכים להתמודד עם פחד ועם דחייה היא בדיוק כמו שג’יה ג’יאנג עשה ולראות שהנורא מכל – לא כל כך קורה אם אנחנו לא מצליחים.

בנוסף, האתגר הזה יכול להעלות לכם חיוך, בזמן התהליך הכה מיוחד וחשוב על זה של העלאת ביטחון עצמי.

6. רשימת ההצלחות שלי

“כדי ליצור ביטחון-עצמי אמיתי, אנחנו מוכרחים להתרכז בהצלחות שלנו ולשכוח מהכישלונות ומהשליליות בחיים שלנו” וולט דיסני

יותר מדי אנשים מרגישים עודף לחץ וחששות לגבי היכולות שלהם מכיוון שהם מציבים לעצמם מטרות יותר קשות-להשגה. ולכן, התחילו עם מטרות קטנות שיהיה לכם קל להשיג.

ברגע שאנחנו בונים רצף של הצלחות קטנות שמשפרות את תחושת המסוגלות שלנו, נוכל בהדרגה לעבור למטרות נוספות וגדולות יותר.

בנוסף, אני ממליץ ליצור את “רשימת ההצלחות שלי”.

הקדישו מחברת שתהווה זיכרון נצחי להצלחות שלכם בחיים. רשמו את ההצלחות הקטנות והגדולות כאחד אשר יזכירו לכם בזמנים יפים ובזמנים קשים מה השגתם עד כה.

במקום להתמקד ללא הפסקה ב”משימות לעשות” ו-“כשלונות חיי” בלו 5 דקות ביום ברשימת ההצלחות שלכם. במהלך 5 הדקות האלו, הוסיפו את ההצלחות הקטנות החדשות שהשגתם כיום, ועברו על ההצלחות שהשגתם עד היום. שיקוף של ההצלחות בעזרת כתיבה, היא דרך מעולה כדי לעצב מחדש את תחושת הביטחון שלנו.

7. עזרו למישהו אחר

הסיוע למישהו אחר מאפשר לנו לשכוח מעצמנו ולהוקיר תודה על מה שיש לנו. בנוסף, זה יוצר תחושה נעימה כאשר אנחנו יודעים שסייענו למישהו לשפר את חיוו, אפילו במעט.

במקום להתמקד בחולשות שלנו, בפגיעות שלנו, התנדבות בתור מנטור, מורה או מסייע לאנשים או בעלי חיים, משפיע באופן ישיר על תהליך הצמיחה האישי שלנו.

8. השקיעו בעצמכם

“אכפתיות כלפי עצמנו היא מעולם לא מעשה אנוכי. זה פשוט מימוש של המתנה היחידה שיש לי, המתנה שלשמה אני בכדור הארץ להציע לאחרים” פארקר פאלמר, סופר אמריקאי ומחנך

ביטחון עצמי תלוי בשילוב של בריאות פיזית טובה, בריאות רגשית ובריאות חברתית. קשה להרגיש טוב אם אנחנו לא אוהבים את הגוף שלנו או לחלופין נמצאים באופן קבוע בסטייס(תחושה רגעית) נמוך.

פנו זמן כדי לאמץ לחייכם הרגלים מיטיבים של פעילות ספורטיבית, אכילה ושינה.  בנוסף, התלבשו כמו שתרצו להרגיש. הלבוש, הוא חלק בלתי נפרד ממה שאנחנו משדרים לעצמנו ומה אנחנו משדרים לאחרים.

9. יצרו גבולות אישיים

“לעולם אל תאפשרו לעצמכם להפוך לקורבן. אל תקבלו שום הגדרה של החיים שלך מאדם אחר, אך הגדירו את עצמכם” הארווי פירסטיין, שחקן ותסריטאי יהודי

למדו לומר לא. אסרטיביות היא חלק בלתי נפרד מהביטחון העצמי שלנו. היכולת ללמד אחרים לכבד את הגבולות האישיים שלנו. אם צריך, השתתפו בסדנאות ובקורסים שילמדו אתכם איך להיות יותר אסרטיבים ואיך לבקש מאדם אחר את מה שאתם רוצים. ככל שתהיו יותר בעלי שליטה על חייכם כך הביטחון העצמי שלכם יהיה גבוה יותר.

10. שנו למנטליות של “אני שווה”

“הרצון להיות אדם אחר הוא בזבוז של האדם שאתה” מרילין מונרו

אנשים בעלי ביטחון עצמי נמוך נוטים לראות את האחרים כטובים יותר או ככאלו שלהם מגיע יותר. במקום לשאת את הפרספקטיבה הזו שבה אני מנמיך את עצמי ומרים אחרים, ראו עצמכם כשווים לכולם. הם לא טובים יותר, ולא מגיע להם יותר מאשר שמגיע לכם. בצעו שינוי מנטלי למנטליות “אני שווה”, וזו בתמורה תעניק לכם את היכולת לראות את הדברים אחרת.

כך נראת המנטליות של “אני שווה”.

במקום “העשירים האלו, נולדו לזה ולי אין סיכוי להצליח” -> “גם אני יכול/ה ללמוד איך להרוויח יותר כסף, עליי רק ללמוד ולהתאמן על כך”

במקום “לכולם מגיע אהבה ולי לא” -> “גם לי מגיעה אהבה, ועליי להבין כיצד למצוא אותה”

במקום “אני לא מתאימ/ה לתפקיד בכיר, יש טובים יותר ממני” -> “אני יכול/ה לקחת חלק משמעותי בחברה. אני יכול/ה להיות מנהל/ת טובה אם רק אלמד, אתמקצע ואקבל עליי את התפקיד”

 

 

 

איך לזהות שקרים?

ישנם לא מעט מצבים בחיים שאתה יושב אל מול אדם שכל כך בטוח בעצמו אבל האינטואיציה שלך מרגישה אחרת, מרגיש לך שאותו אדם מספר לך

קרא עוד »

איך להתמודד עם פחד במה

כל אחד מאיתנו נדרש לעמוד לפני קהל – בני-משפחה, חברים, חברים לעבודה, כיתת לימוד, ישיבת צוות, ישיבת הנהלה וכדומה. לא תמיד זה קל. פחד במה

קרא עוד »
קורס שפת גוף

קורס שפת גוף

מה היכולת הכי קרובה לקריאת מחשבות? אנחנו טוענים: קריאת שפת גוף. בעזרת קורס שפת גוף, תקבלו את העקרונות, המיומנות והכלים החשובים ביותר בתחום. דרך התאוריה

קרא עוד »
קורס מנהיגות

קורס מנהיגות

קורס מנהיגותתוכן ענייניםמה זה ביטחון עצמיביטחון עצמי גבוה לעומת ביטחון עצמי נמוךביטחון עצמי גבוהביטחון עצמי נמוךלמה כל העניין הזה חשוב?מה מחקרים מראים על ביטחון עצמישיפור

קרא עוד »
קורס זיהוי שקרים - דר אמיר הלמר

קורס זיהוי שקרים

קורס זיהוי שקרים – פוליגרף אנושיתוכן ענייניםמה זה ביטחון עצמיביטחון עצמי גבוה לעומת ביטחון עצמי נמוךביטחון עצמי גבוהביטחון עצמי נמוךלמה כל העניין הזה חשוב?מה מחקרים

קרא עוד »
איך להתמודד עם כישלון

איך להתמודד עם כישלון

לא פעם עצרנו את עצמנו מלעשות דבר רק בגלל שפחדנו מהתוצאה, זה קורה לכולנו, הפחד מכישלון גובר על ההתלהבות מהצלחה בהרבה מהמקרים ואנו עוצרים עצמנו

קרא עוד »
ראפור

ראפור – מה זה ראפור

ראפור זה היכולת לייצר תקשורת המאפשרת פתיחות, אמון ותחושת כימיה. מדובר ביכולת שלכולנו יש אותה במידה זו או אחרת, אך לא תמיד קל לנו ליישם

קרא עוד »
מתח נפשי תסמינים

מתח נפשי – תסמינים

לאורך שנות חייו, מתמודד האדם עם סיטואציות מורכבות ואירועים מלחיצים שמביאים למתח נפשי. אצל כל אדם, מתבטא המתח הנפשי בצורה אחרת וחשוב להדגיש כי אין

קרא עוד »
חשיבה חיובית

חשיבה חיובית

״תחשוב טוב יהיה טוב״ חשיבה חיובית היא גישה שאומצה בשנים האחרונות על ידי פסיכולוגים, פסיכיאטרים ומטפלים שבבסיסה עומדת התובנה כי חשיבה חיובית עוזרת להגיע להצלחה, התמדה

קרא עוד »
התנהלות כלכלית נכונה

התנהלות כלכלית נכונה

בימינו הכל נדמה לפעמים כי הכל סובב סביב כסף – מדי בוקר כולנו קמים לעבודה על מנת לקבל משכורת ב10 לחודש ולעבור עוד חודש של

קרא עוד »
אימון עסקי

אימון עסקי

ניתן לראות כי כל סביבת עבודה עסקית כיום הינה תחרותית במיוחד, דורשנית ודינאמית אשר מחייבת בראש ובראשונה פיתוח שוטף של חשיבה יצירתית, יכולות, וכמובן הצבת

קרא עוד »
קבלת החלטות

קבלת החלטות

האם לקנות דירה או להשכיר דווקא? האם להתחיל ללמוד השנה או שנה הבאה? האם ללכת לקולנוע או לבאולינג? האם לגור בארץ או בחו”ל? מדי יום

קרא עוד »
אימון אישי לילדים ונוער

אימון אישי לילדים ונוער

בין אם אנחנו רוצים לבנות שרירים, לשפר את הציון בחשבון או ללמוד לנגן על גיטרה, ברור לנו שהמפתח הוא אימון. אבל מה עושים כשרוצים לבנות

קרא עוד »
כאב כרוני - התמודדות עם כאב

כאב כרוני – איך לטפל בכאב

מה זה כאב כרוני, האם יש טיפולים שיכולים לעזור, מה המחקר מראה על כאב? מאמר שנכתב על ידי מרצ’לה, מנהלת מכון פיזתורפיה שתוציא אתכם עם גישה חדשה ואופטימית לכאב.

קרא עוד »
הערכה עצמית

הערכה עצמית

כולנו יודעים כי הערכה עצמית היא חלק חשוב בסיפוק ובהצלחה האישית שלנו. במדריך הבא נסביר מה זה הערכת עצמית, מה מחקרים מראים וכיצד ניתן לשפר את ההערכה העצמית שלנו.

קרא עוד »
מה זה NLP - נלפ

NLP – נ.ל.פ.

נ.ל.פ או NLP זה ראשי התיבות של ניתוב-לשוני-פיזיולוגי. במדריך הבא תמצאו את כל ההסברים, הדגשים, המחקרים וההנחות שאתם חייבים לדעת על NLP + בונוס של תרגול מיוחד.

קרא עוד »
מאמן NLP - אימון NLP

מאמן NLP – אימון אישי NLP

אימון אישי בשיטת NLP הינו אימון שיכול לסייע בכל תחום בחיים: קריירה, זוגיות, תחביבים, יצירת הרגלים, כסף, משפחה והתפתחות אישית. ערן שני מאמן NLP כאן עבורכם.

קרא עוד »
השפעת הסביבה

השפעת הסביבה

לסביבה יש כח אדיר על החיים שלנו – לפעמים הרבה יותר ממה שאנחנו חושבים. אז מה השפעת הסביבה? ואיך ניתן לשפר את החיים שלנו בעזרת שינוי סביבה? כל המידע.

קרא עוד »
אימון אישי

אימון אישי – אימון אישי לחיים

רגע לפני שאתם צוללים לתוך התהליך המדהים הזה שנקרא אימון אישי, חשוב לנו להסביר לכם את כל המידע בנושא. מה זה אימון אישי, ההבדל בינו לבן טיפול והאם הוא מתאים לכם.

קרא עוד »
תקשורת בין אישית

תקשורת בין אישית

ממה מורכבת תקשורת בין אישית וכיצד ניתן לשפר אותה בחיינו? נחשוף את 6 היסודות שקיימים בכל תקשורת שאנו מבצעים וכן 6 עקרונות שכדאי ליישם על מנת לשפר את היחסים שלכם.

קרא עוד »
הגשמת חלומות - 10 הצעדים

הגשמת חלומות

תהליך הגשמת חלומות יכול לשנות לכם את החיים. אם אתם מרגישים שאתם חיים את החיים של מישהו אחר, חוסר סיפוק מהעבודה, שיש בכם כח ופוטנציאל לא ממומש – המדריך עבורכם.

קרא עוד »
מנהיגות - מה זה מנהיג

מנהיגות

מנהיגות: אפשר ללמוד את זה או שפשוט נולדים עם זה? האם יש תכניות לפיתוח מנהיגות שבאמת עובדות? מה זה מנהיגות? אילו סוגי מנהיגים קיימים? כל המידע.

קרא עוד »
קריאת שפת גוף והבעות פנים

קריאת שפת גוף והבעות פנים

קריאת שפת גוף והבעות פנים יכולה לשפר לכם את התקשורת ולעשות שינויים משמעותיים בתדמית שלכם. כל המידע על סימני שפת גוף שכדאי להכיר, טיפים, דוגמאות וקורס שפת גוף.

קרא עוד »
איך לעשות שינוי בחיים

איך לעשות שינוי בחיים

אתם חוזרים בכל יום יותר ויותר עייפים מהעבודה או מהלימודים – ופשוט נמאס לכם. 4 צעדים פשוטים לאיך לעשות שינוי בחיים ב 2020 יסייעו לכם לשנות את המצב.

קרא עוד »
התמודדות עם לחץ

התמודדות עם לחץ

התמודדות עם לחץ הינה יכולת קריטית בחיים. במדריך הבא תכירו טיפים מעולים שנכתבו על ידי קואצ’ר. אורח חיים בריא, תכנית 4A, מדיטציה, ניהול זמן – הם רק חלק מהטיפים.

קרא עוד »
שנות העשרים

שנות העשרים

8 מתוך 10 הרגעים הכי חשובים בחיים מתרחשים עד גיל 35. 66% מהעלייה בשכר מתרחשת ב10 השנים הראשונות בעבודה. כל המידע שחובה לדעת על שנות העשרים ולמה הן כה חשובות

קרא עוד »
קואצינג - אימון אישי

קואצ’ינג

אם בעבר פסיכולוג היווה כאופציה היחידה כאשר אדם חש תקיעות או בלבול. כיום, קואצ’ינג ובעברית: אימון אישי, מהווה אלטרנטיבה מצוינת לשינוי אמיתי בחיים ולהשגת מטרות.

קרא עוד »
רשימת רגשות

רשימת רגשות

עצב, שמחה, אושר, ייאוש, אכזבה, ציפייה, חמלה ואהבה – הן רק חלק קטן מרשימת הרגשות שלנו. כנסו וקבלו את הרשימה המלאה מחולקת בצורה מסודרת, יפה, צבעונית וברורה.

קרא עוד »
3 פסיכולוגים מפורסמים בהיסטוריה

3 פסיכולוגים מפורסמים בהיסטוריה

זיגמונד פרויד, מלאני קליין, אריק אריקסון הינם 3 פסיכולוגים מפורסמים בהיסטוריה אשר לכל אחד יש תרומה משמעותית לפסיכולוגיה ואף לאנושות כולה. כל הפרטים עליהם – כאן.

קרא עוד »
50 משפטי מוטיבציה

משפטי מוטיבציה

מוכנים להתמלא באנרגיה בעזרת משפטי מוטיבציה? “ההצלחה אינה סתם מוצאת אותך, עלייך לצאת החוצה ולקחת אותה בעצמך”. 50 משפטים בעברית ובאנגלית הכי טובים שתראו!

קרא עוד »
קואצ'ר - מאמן אישי

קואצ’ר

אם המטרה לא ברורה, אם הדרך לא סלולה, ואם אתם מרגישים תקיעות והדרדרות – קואצ’ר יכול לסייע לכם בדרך החדשה. עם עשרות לקוחות קודמים, ביחד נפעל, נתרגש, נלמד ונצליח.

קרא עוד »
קורס NLP - נלפי

קורס NLP

קורס NLP מיועד לאנשים שרוצים לעשות שינוי בחייהם הפרטיים, הזוגיים והעיסקיים. בסדרת מפגשים תקבלו כלים עוצמתיים לכל תחום. כל הפרטים על הקורס בפנים.

קרא עוד »
הרגלים של אנשים בריאים

הרגלים של אנשים בריאים

לכולנו יש אדם קרוב או רחוק, שאנחנו נדהמים לראות כיצד הוא שומר על הגוף והנפש שלנו. אז איך הוא ואחרים עושים זאת? נחשוף את ההרגלים של אנשים בריאים.

קרא עוד »
סדנאות התפתחות אישית

התפתחות אישית

התפתחות אישית – צמד מילים מפוצץ, שרבים מנסים לפצח את המשמעות שלו. בסטרונגר, נעשה לכם סדר: בעזרת כלים, הסברים וליווי, תקבלו את הידע והמיומנויות שיסייעו לכם בדרך.

קרא עוד »
שינה

שינה

יש סיבה טובה שאנחנו מבלים שליש מחיינו בשינה. המדריך המלא על חשיבות השינה, המחלות האפלות שצפויות לאדם שסובל מחוסר שינה, וטיפים פרקטים לשינה טובה יותר.

קרא עוד »
מנטור - אדם ללמוד ממנו

מנטור

מנטור הוא אדם שיכול ללוות אותנו בדרך שאנו עושים כיוון שהוא כבר השיג את מה שאנחנו רוצים להשיג. קיראו עוד על החשיבות של מנטור ומדוע הוא חשוב בהתפתחות שלנו.

קרא עוד »
הלמה שלנו פסיכולוגי

קאיזן

כולנו רוצים להיות בריאים, חכמים, ומאושרים יותר. אז למה כל כך קשה לנו לעשת את השינוי שאנחנו יודעים שאנחנו אמורים לעשות? דרך הקאיזן נותנת לנו את הפיתרון

קרא עוד »
הצבת מטרות - גילוי הלמה

למצוא את ה”למה”

למה כשאנשים במצבי קיצון, ההתנהגות משתנה בחדות, ולמה קל לי יותר ללמוד חומר שמעניין אותי מאשר כשמכריחים אותי. איך להציב מטרה ולהשיג אותה באמצעות הלמה שלי

קרא עוד »

רוצים לדעת איך לפרוץ גבולות ולצאת מהתקיעות שאנחנו חווים?

סדנת אונליין "דחיינות חלא'ס" עכשיו ב- 30 ש"ח (במקום 80 ש"ח)

90 דקות שבהן תלמדו מערן שני, מנהל מרכז סטרונגר:

V מהם 5 סוגי הדחיינים ומה מאפיין כל דחיין.

V מבינים את נקודות החוזק והתורפה שלכם.

V יודעים את עקרונות המפתח לעשייה אפקטיבית ולא דחיינית.

V יישמתם את העקרונות האלה בתחום אחד בחיים שלכם כבר במהלך הסדנה!