fbpx

3 פסיכולוגים מפורסמים בהיסטוריה

3 פסיכולוגים מפורסמים בהיסטוריה

כאשר צריך לבחור 3 פסיכולוגים מפורסמים בהיסטוריה זוהי משימה לא פשוטה. יש לא מעט פסיכולוגים אשר השפיעו רבות על עיצוב האנושות כולה. בתור קואצ’ר הושפעתי רבות מקריאה על מגוון רחב של פסיכולוגים שעיצבו בין היתר את תחום הקואצ’ינג.

אותם פסיכולוגים השפיעו רבות בעידן שבו האינטרנט איננו היה קיים ומרבית האנשים היו פונים לפסיכולוג על מנת לקבל עצה והכוונה אמיתית. במאמר הבא נספר לכם על 3 פסיכולוגים מפורסמים בהיסטוריה שכל אחד מהם עשה משהו מיוחד ושונה למעט האנושות כולה. כך תוכלו להכיר מקרוב את תולדות עולם הפסיכולוגיה.

זיגמונד פרויד

קשה מאוד לדמיין מה היה קורה לעולם אילולא זיגמונד פרויד. פרויד הוא רופא אשר מצא מקום מקלט בלונדון לאחר שברח מוינה, כאשר בלונדון עצמה הוא זכה לחשיפה המרכזית והמשמעותית ביותר בחייו. פרויד האמין כי הנפש של כל אחד מאיתנו בנויה מדברים שאנו מודעים אליהם ודברים שנמצאים מחוץ למודעות שלנו. פרויד האמין כי ברגע שיהיה ניתן לנהל עם המטופל שיחה שבה הוא משתף במה שעובר עליו, יהיה ניתן לגשת אל תוך תת המודע שלו. עם השנים קיבלה השיטה גם שם משלה, השם הנבחר היה: פסיכואנליזה. מדובר באחת משיטות הטיפול המועדפות ביותר על ידי פסיכולוגים ופסיכיאטריים בכל העולם, דבר שמוכיח עד כמה השיטה של פרויד הפכה להיות כל כך משמעותית בעולמנו.

מלאני קליין

כאשר צריך לכתוב על 3 פסיכולוגים מפורסמים בהיסטוריה קשה מאוד שלא להזכיר את מלאני קליין שהייתה פסיכואנליטיקאית ופסיכותרפיסטית. גישת הטיפול שלה מוכרת בעיקר במתן טיפול פסיכולוגי עם ילדים, דבר שהפך להיות כל כך חשוב בזכות ההתקדמות האנושית. קליין הייתה ממפתחי גישת הטיפול במשחק, שבו המטופל יוכל לשחק ביחד עם המטפל וכך יספר את כל הדברים העומדים על ליבו. היא ללא ספק הייתה אחת מהפסיכולוגיות החשובות ביותר בהיסטוריה המודרנית.

אריק אריקסון

עוד פסיכולוג שהפך להיות מהמפורסמים ביותר בעולם הוא אריק אריקסון. אריקסון היה הוגה תאוריית השלבים הפסיכו-חברתית, שבמסגרתה טוענים כי החיים של כל אדם בנויים משמונה שלבים – ולפני כל שלב עומד האדם בפני קונפליקט או משימה חדשה. כך בעצם ניתן לבחון בצורה טובה יותר מהן הבעיות שמהן כל מטופל סובל, וכמובן למצוא דרכים לטפל בהן. מדובר בשיטת טיפול נפוצה מאוד אשר אומצה על ידי פסיכולוגים רבים בהיסטוריה ובהווה.

דמויות אלו, השפיעו רבות על התפתחות הפסיכולוגיה וכן על התפתחות האימון האישי.

חשיבה חיובית

חשיבה חיובית

תוכן ענייניםזיגמונד פרוידמלאני קלייןאריק אריקסון ״תחשוב טוב יהיה טוב״ חשיבה חיובית היא גישה שאומצה בשנים האחרונות על ידי פסיכולוגים, פסיכיאטרים ומטפלים שבבסיסה עומדת התובנה כי חשיבה

קרא עוד »
התנהלות כלכלית נכונה

התנהלות כלכלית נכונה

תוכן ענייניםזיגמונד פרוידמלאני קלייןאריק אריקסון בימינו הכל נדמה לפעמים כי הכל סובב סביב כסף – מדי בוקר כולנו קמים לעבודה על מנת לקבל משכורת ב10

קרא עוד »
אימון עסקי

אימון עסקי

תוכן ענייניםזיגמונד פרוידמלאני קלייןאריק אריקסון ניתן לראות כי כל סביבת עבודה עסקית כיום הינה תחרותית במיוחד, דורשנית ודינאמית אשר מחייבת בראש ובראשונה פיתוח שוטף של

קרא עוד »
קבלת החלטות

קבלת החלטות

תוכן ענייניםזיגמונד פרוידמלאני קלייןאריק אריקסון האם לקנות דירה או להשכיר דווקא? האם להתחיל ללמוד השנה או שנה הבאה? האם ללכת לקולנוע או לבאולינג? האם לגור

קרא עוד »
אימון אישי לילדים ונוער

אימון אישי לילדים ונוער

תוכן ענייניםזיגמונד פרוידמלאני קלייןאריק אריקסון בין אם אנחנו רוצים לבנות שרירים, לשפר את הציון בחשבון או ללמוד לנגן על גיטרה, ברור לנו שהמפתח הוא אימון.

קרא עוד »
כאב כרוני - התמודדות עם כאב

כאב כרוני – איך לטפל בכאב

מה זה כאב כרוני, האם יש טיפולים שיכולים לעזור, מה המחקר מראה על כאב? מאמר שנכתב על ידי מרצ’לה, מנהלת מכון פיזתורפיה שתוציא אתכם עם גישה חדשה ואופטימית לכאב.

קרא עוד »
הערכה עצמית

הערכה עצמית

כולנו יודעים כי הערכה עצמית היא חלק חשוב בסיפוק ובהצלחה האישית שלנו. במדריך הבא נסביר מה זה הערכת עצמית, מה מחקרים מראים וכיצד ניתן לשפר את ההערכה העצמית שלנו.

קרא עוד »
מה זה NLP - נלפ

NLP – נ.ל.פ.

נ.ל.פ או NLP זה ראשי התיבות של ניתוב-לשוני-פיזיולוגי. במדריך הבא תמצאו את כל ההסברים, הדגשים, המחקרים וההנחות שאתם חייבים לדעת על NLP + בונוס של תרגול מיוחד.

קרא עוד »
מאמן NLP - אימון NLP

מאמן NLP – אימון אישי NLP

אימון אישי בשיטת NLP הינו אימון שיכול לסייע בכל תחום בחיים: קריירה, זוגיות, תחביבים, יצירת הרגלים, כסף, משפחה והתפתחות אישית. ערן שני מאמן NLP כאן עבורכם.

קרא עוד »
השפעת הסביבה

השפעת הסביבה

לסביבה יש כח אדיר על החיים שלנו – לפעמים הרבה יותר ממה שאנחנו חושבים. אז מה השפעת הסביבה? ואיך ניתן לשפר את החיים שלנו בעזרת שינוי סביבה? כל המידע.

קרא עוד »
אימון אישי

אימון אישי – אימון אישי לחיים

רגע לפני שאתם צוללים לתוך התהליך המדהים הזה שנקרא אימון אישי, חשוב לנו להסביר לכם את כל המידע בנושא. מה זה אימון אישי, ההבדל בינו לבן טיפול והאם הוא מתאים לכם.

קרא עוד »
תקשורת בין אישית

תקשורת בין אישית

ממה מורכבת תקשורת בין אישית וכיצד ניתן לשפר אותה בחיינו? נחשוף את 6 היסודות שקיימים בכל תקשורת שאנו מבצעים וכן 6 עקרונות שכדאי ליישם על מנת לשפר את היחסים שלכם.

קרא עוד »
הגשמת חלומות - 10 הצעדים

הגשמת חלומות

תהליך הגשמת חלומות יכול לשנות לכם את החיים. אם אתם מרגישים שאתם חיים את החיים של מישהו אחר, חוסר סיפוק מהעבודה, שיש בכם כח ופוטנציאל לא ממומש – המדריך עבורכם.

קרא עוד »
מנהיגות - מה זה מנהיג

מנהיגות

מנהיגות: אפשר ללמוד את זה או שפשוט נולדים עם זה? האם יש תכניות לפיתוח מנהיגות שבאמת עובדות? מה זה מנהיגות? אילו סוגי מנהיגים קיימים? כל המידע.

קרא עוד »
קריאת שפת גוף והבעות פנים

קריאת שפת גוף והבעות פנים

קריאת שפת גוף והבעות פנים יכולה לשפר לכם את התקשורת ולעשות שינויים משמעותיים בתדמית שלכם. כל המידע על סימני שפת גוף שכדאי להכיר, טיפים, דוגמאות וקורס שפת גוף.

קרא עוד »
איך לעשות שינוי בחיים

איך לעשות שינוי בחיים

אתם חוזרים בכל יום יותר ויותר עייפים מהעבודה או מהלימודים – ופשוט נמאס לכם. 4 צעדים פשוטים לאיך לעשות שינוי בחיים ב 2020 יסייעו לכם לשנות את המצב.

קרא עוד »
התמודדות עם לחץ

התמודדות עם לחץ

התמודדות עם לחץ הינה יכולת קריטית בחיים. במדריך הבא תכירו טיפים מעולים שנכתבו על ידי קואצ’ר. אורח חיים בריא, תכנית 4A, מדיטציה, ניהול זמן – הם רק חלק מהטיפים.

קרא עוד »
שנות העשרים

שנות העשרים

8 מתוך 10 הרגעים הכי חשובים בחיים מתרחשים עד גיל 35. 66% מהעלייה בשכר מתרחשת ב10 השנים הראשונות בעבודה. כל המידע שחובה לדעת על שנות העשרים ולמה הן כה חשובות

קרא עוד »
קואצינג - אימון אישי

קואצ’ינג

אם בעבר פסיכולוג היווה כאופציה היחידה כאשר אדם חש תקיעות או בלבול. כיום, קואצ’ינג ובעברית: אימון אישי, מהווה אלטרנטיבה מצוינת לשינוי אמיתי בחיים ולהשגת מטרות.

קרא עוד »
רשימת רגשות

רשימת רגשות

עצב, שמחה, אושר, ייאוש, אכזבה, ציפייה, חמלה ואהבה – הן רק חלק קטן מרשימת הרגשות שלנו. כנסו וקבלו את הרשימה המלאה מחולקת בצורה מסודרת, יפה, צבעונית וברורה.

קרא עוד »
50 משפטי מוטיבציה

משפטי מוטיבציה

מוכנים להתמלא באנרגיה בעזרת משפטי מוטיבציה? “ההצלחה אינה סתם מוצאת אותך, עלייך לצאת החוצה ולקחת אותה בעצמך”. 50 משפטים בעברית ובאנגלית הכי טובים שתראו!

קרא עוד »
קואצ'ר - מאמן אישי

קואצ’ר

אם המטרה לא ברורה, אם הדרך לא סלולה, ואם אתם מרגישים תקיעות והדרדרות – קואצ’ר יכול לסייע לכם בדרך החדשה. עם עשרות לקוחות קודמים, ביחד נפעל, נתרגש, נלמד ונצליח.

קרא עוד »
קורס NLP - נלפי

קורס NLP

קורס NLP מיועד לאנשים שרוצים לעשות שינוי בחייהם הפרטיים, הזוגיים והעיסקיים. בסדרת מפגשים תקבלו כלים עוצמתיים לכל תחום. כל הפרטים על הקורס בפנים.

קרא עוד »
הרגלים של אנשים בריאים

הרגלים של אנשים בריאים

לכולנו יש אדם קרוב או רחוק, שאנחנו נדהמים לראות כיצד הוא שומר על הגוף והנפש שלנו. אז איך הוא ואחרים עושים זאת? נחשוף את ההרגלים של אנשים בריאים.

קרא עוד »
סדנאות התפתחות אישית

התפתחות אישית

התפתחות אישית – צמד מילים מפוצץ, שרבים מנסים לפצח את המשמעות שלו. בסטרונגר, נעשה לכם סדר: בעזרת כלים, הסברים וליווי, תקבלו את הידע והמיומנויות שיסייעו לכם בדרך.

קרא עוד »
שינה

שינה

יש סיבה טובה שאנחנו מבלים שליש מחיינו בשינה. המדריך המלא על חשיבות השינה, המחלות האפלות שצפויות לאדם שסובל מחוסר שינה, וטיפים פרקטים לשינה טובה יותר.

קרא עוד »
מנטור - אדם ללמוד ממנו

מנטור

מנטור הוא אדם שיכול ללוות אותנו בדרך שאנו עושים כיוון שהוא כבר השיג את מה שאנחנו רוצים להשיג. קיראו עוד על החשיבות של מנטור ומדוע הוא חשוב בהתפתחות שלנו.

קרא עוד »
הלמה שלנו פסיכולוגי

קאיזן

כולנו רוצים להיות בריאים, חכמים, ומאושרים יותר. אז למה כל כך קשה לנו לעשת את השינוי שאנחנו יודעים שאנחנו אמורים לעשות? דרך הקאיזן נותנת לנו את הפיתרון

קרא עוד »
הצבת מטרות - גילוי הלמה

למצוא את ה”למה”

למה כשאנשים במצבי קיצון, ההתנהגות משתנה בחדות, ולמה קל לי יותר ללמוד חומר שמעניין אותי מאשר כשמכריחים אותי. איך להציב מטרה ולהשיג אותה באמצעות הלמה שלי

קרא עוד »

רוצים לדעת איך לפרוץ גבולות ולצאת מהתקיעות שאנחנו חווים?

סדנת אונליין "מפת החיים" עכשיו ללא עלות (במקום 97 ש"ח)

60 דקות שבהן תלמדו מערן שני, מנהל מרכז סטרונגר:

V מהי “מפת החיים” שאנחנו חייבים להכיר, כדי להגיע ליעדים שלנו.

איך להשיג את מה שאנחנו רוצים, ולהפסיק לסמוך על מוטיבציה.

V איך להצליח במשהו שמרגיש לנו ממש קשה עכשיו.