ספרי מדיטציה

ספרי מדיטציה מומלצים

עולם המדיטציה טומן בחובו אוצרות, שאלות, תשובות ותגליות יוצאות דופן. ספר מדיטציה טוב הוא דרך נפלאה להתחיל, לצעוד ולצלול לתוך העולם הזה.

לשם כך, הכנו עבורכם סקירות קצרות של מספר ספרי מדיטציה בעברית ובאנגלית שכדאי להכיר.

 

4 ספרי מדיטציה בעברית

1 – מדיטציה כל אחד יכול – מאת מרים אוסטין

ספר באורך של 112 עמודים שמטרתו לפשט וללמד מדיטציה החל מהצד הראשון. מטרת הספר היא להעניק לקורא איזון בין חיי היום-יום והאינטסיביות הכרוכה בו לצד רוגע, שלווה ומציאת איזון פנימי. מרים אוסטין מתרגלת יוגה עוד משנת 1985, ומטרתה בספר זה הינה להנגיש לכמה שיותר אנשים את גישת המדיטציה.

2 – למד את עצמך מדיטציה – מאת נעמי אוזנייק

בספרה של נעמי אוזנייק "למד את עצמך מדיטציה" משלבת נעמי תאוריה לצד פרקטיקה. בספר תחשפו למספר גישות ללימוד מדיטציה, תקבלו השקפות חיים שונות וכן צעדים פרקטים לתרגול והטמעת מדיטציה בחיי היום-יום.

3-  מדיטציה ראשית החופש ומהותו – אושו

אושו הפך ממרצה לפילוסיפה למדריך בתחום הרוח. אושו נולד בשם רג'ניש צ'נדרה ונחשב לגורו גדול ועם זאת שנוי במחלקות. בספר תמצאו הסבר מדעי על מדיטציה, טכניקות לתרגול, שאלות נפוצות ותשובות וכן טיפים לתרגול.

4 – מדיטציה בודהיסטית – שי דרורי

תרגול מדיטציה נחשב לאחד העמודים החשובים בתפיסה הבודהיסטית.  בספר זה מוצגים העקרונות המובילים והחשובים בגישה הבודהיסטית לצד הקשר בינם לבין תרגול מדיטציה. לאחר מכן, הספר מעניק ידע ותרגול פרקטי אשר מיועד לפתח את מיומנות תרגול המדיטציה. בספר תחשפו למודעות לנשימה, להוראות פרקטיות לתרגול וכן לגישה הפילוסופית של הבודהיזים.

 

ספרי מדיטציה באנגלית

1 – Making Space – Thich Nhat Hanh

ספר זה מיועד לעושים את צעדיהם הראשונים בעולם המדיטציה. הספר נחשב למעולה עבור מדיטציה למתחילים. בספר זה זן מאסטר טיק נהאט האן מפרק למושגים הפשוטים ביותר כיצד לתרגל מדיטציה בבית. הספר כולל המון דוגמאות והצעות יצירתיות על מנת לתרגל מדיטציה.

טיק נהאט האן הינו נזיר בודהיסטי אשר היה מהמובילים החשובים אשר הביאו את תרבות הבודהיזם למערב. כיום הוא מתגורר בדורדון בצרפת.

2 – Zen Mind, Beginner’s Mind – Shunryu Suzuki

שונריו סוזוקי הוא הוגה המונח "תודעת המתחיל" אשר חשובה לא רק בעולם המדיטציה אלא גם בעולם הלימודים, העסקים והאומנות.

הספר מבאר ומסביר על המדיטציה בדרך העמוקה ביותר. הספר הזה מתאים למתחילים ועם זאת, ככל שקוראים אותו שוב ושוב ניתן לשים לב למשפטי חוכמה קטנים שמתרגלים מנוסים יותר ישימו לב אליהם.

3 – The Miracle of Mindfulness – Thich Nhat Hanh

הנס של מיינדפולנס (תרגום חופשי) הוא ספר מעולה על מנת להכיר את עולם המדיטציה ואת עולם המיינדפולנס. הספר לא רק מסביר על תרגול מדיטציה פורמלי אלא גם איך זה לחיות חיים מדיטטיביים / חיים עם קשיבות ואיך זה יכול להשפיע על חיינו.

4 –  Wherever You Go, There You Are – Jon Kabat-Zinn

ג'ון קבט זין הוא מפתח קורס ה MBSR הנודע – מיינדפולנס להורדת לחצים. ג'ון הינו פרופסור לרפואה, חבר מייסד במרכז הזן בקיימברידג' ולמד את גישת הבודיהזם מפי המורים טיך נהאט האן ומאסטר הזן סאונג-סאן.

הספר מתאים למי שמעוניין להבין את עקרונות המדיטציה והמיינדפולנס ופחות עבור אלו המעוניינים בתרגול פרקטי. הספר כתוב בגישה מערבית ופחות מתעסק ברוחניות.

 

האם קריאה של ספרי מדיטציה מספיקה?

בזכות שפע המידע הנגיש לנו היום דרך ספרים והאינטרנט, ייתכן ותרגול בעזרת הספרים והאינטרנט אכן יכולים להספיק. עם זאת, לימוד פרונטלי עם מורה למדיטציה, יכול להיות קפיצת אבן משמעותית בלמידה וכן יכול לחבר אתכם לאנשים נוספים אשר מעוניינים בדיוק כמוכם – לתרגל ולהעמיק בעולם המדיטציה.

לשם כך, אתם מוזמנים להתרשם מ: קורס מדיטציה.

 

תכנית "לישון טוב"

היי! קודם כל זה זמן לומר תודה לכל המשתתפים והמשתתפות בסדנה היה נפלא! מתחת לתמונה, הכנו לכם סיכום קצר על מה היה לנו בסדנה +

קרא עוד »
סדנת דמיון מודרך

סדנת דמיון מודרך

כולנו מעוניינים בבריאות טובה, יחסים טובים, הצלחה בעבודה ומה לא. ועם זאת, רובנו נתקלים בפער גדול בין הרצון למציאות. הפער הזה בין הציפיות לבין מה

קרא עוד »
דמיון מודרך להצלחה

דמיון מודרך להצלחה

דמיון מודרך להצלחה הוא כלי יעיל, אפקטיבי ומעורר מוטיבציה שנועד לסייע לכולנו לחוות הצלחה בכל אחד מתחומי החיים. בין אם בפן הבריאותי, המשפחתי, הזוגי, הספורטיבי,

קרא עוד »
דמיון מודרך לרגיעה

דמיון מודרך לרגיעה

דמיון מודרך לרגיעה הוא כלי אפקטיבי, יעיל וזמין אשר יכול לסייע לכולנו לחוות רוגע, שלווה ונחת, ללא כל עזרים חיצונייםי אלא בעזרת משהו שיש לכולנו

קרא עוד »
טיפול בדמיון מודרך

טיפול בדמיון מודרך

אם אתם חשים תקיעות בתחום מסוים, אם יש בעיה שמלווה אתכם כבר תקופה ולא מרפה ממכם, אם אתם חשים מועקה, אם אתם מרגישים חוסר מוטיבציה,

קרא עוד »
דמיון מודרך לחרדות

דמיון מודרך לחרדות

במדריך שלפניכם תמצאו צעדים פשוטים כדי להתחיל ולבצע דמיון מודרך לחרדות. דמיון מודרך לחרדה מערבב שימוש בטכניקות ויזואליזציה אשר עוזרים לגוף שלנו להכנס למצב של רוגע.

קרא עוד »
מה זה טנטרה

טנטרה

טנטרה היא האמנות העתיקה של מיניות מודעת. מיסטיקנים ממסורות רוחניות רבות הבינו במשך מאות שנים כי המיניות שלנו יכולה להיות כלי עוצמתי להתעוררות רוחנית. אף

קרא עוד »
קורס דמיון מודרך

קורס דמיון מודרך

מה בסך הכל אנחנו רוצים? בריאות, אושר, זוגיות, הגשמה בעבודה, הצלחה בקריירה? אולי לחיות עם פחות לחץ ודאגות, אולי להתגבר על אתגרים שפוגשים אותנו בתקופות

קרא עוד »
מדיטציה לחרדות

מדיטציה לחרדות

בין אם אתם מרגישים את העניין הזה על עצמכם ובין אם אתם שמים לב שהוא קיים אצל אחרים, היום כבר אי אפשר להתעלם מהחרדות שמלוות

קרא עוד »
וים הוף

וים הוף

שיטית וים הוף מעוררת סנסציה גדולה בעולם האקסטרים. אדם אחד ללא תכונות מיוחדות ששבר מעל ל-20 שיאים שונים הקשורים לחום וקור, מראה לנו כיצד הוא

קרא עוד »
דמיון מודרך

דמיון מודרך

דמיון מודרך הוא תרגול ממוקד אשר מערב את כל אחד מ-5 החושים שלנו. המדריך המלא על מה זה דמיון מודרך, דוגמאות לתרגול, השפעות על פי המחקר, דמיון מודרך לחרדות ולילדים

קרא עוד »
גלי מוח

גלי מוח

בבסיס של כל המחשבות, הרגשות וההתנהגויות שלנו עומדת התקשורת בין נוירונים במוח שלנו. גלי מוח – כל המידע על הסוגים, ההשפעות, המחקר וכיצד ניתן להשפיע על גלי מוח.

קרא עוד »
מדיטציה להרגעה

מדיטציה להרגעה

מדיטציה להרגעה היא דרך מעולה ואפקטיבית שיכולה לעזור להקל על הסטרס. במדריך הבא תקבלו סרטון לתרגול, הסברים, מחקרים, טיפים והדרכות שיעזרו לכם לחוות הקלה והרגעה.

קרא עוד »
מדיטציה בארגונים

מדיטציה בארגונים

מה משותף לגוגל, נוקיה, IBM, HBO, לופטנזה, נאס"א ואפל? הן לא רק חברות מעולות ומצליחות אלא הן גם מהראשונות אשר החדירו מדיטציה בארגונים. רוצים גם? כל הפרטים.

קרא עוד »
סדנת מדיטציה

סדנת מדיטציה

מעוניינים בסדנת מדיטציה עם טובי המורים והמתרגלים? הכנו לכם יום תרגול מלא של מדיטציה במספר מועדים שונים לבחירה. הצטרפו לקהילת המדיטציה שלנו.

קרא עוד »
ספריית המדיטציות

ספריית המדיטציות

ברוכים הבאים לספריית המדיטציות – מאגר ענק ומתעדכן של סרטוני מדיטציה לתרגול: מדיטצית נשימה, מדיטציה למתחילים, סריקת גוף, מיינדפולנס ועוד. הכנסו ותהנו.

קרא עוד »
תרגילי נשימה

תרגילי נשימה

4 תרגילי נשימה שאתם חייבים להכיר: תרגול נשימת אש, נשימה טבעית, פראניאמה, נשימה יוגית. הגיע הזמן לחזק את הנשימה, ללמוד לנשום נכון ובעיקר להנות מחווית תרגול מעולה

קרא עוד »
מדיטציה לפני השינה

מדיטציה לפני השינה

אנשים שמקפידים לבצע מדיטציה לפני השינה ישנים שנת לילה טובה ואיכותית יותר. אנחנו כאן כדי להסביר שלב אחרי שלב איך לעשות מדיטציה לפני השינה בנוחות, בהנאה ובחיוך.

קרא עוד »
קורס מדיטציה

קורס מדיטציה

בעזרת סדרת מפגשים במסגרת קורס מדיטציה, תקבלו גישה לכלי מדהים שמאפשר לפתח מודעות וקשיבות למתרחש בגופנו וסביבתנו ובכך להתמלא באנרגיה, להרגע ובעיקר – להנות.

קרא עוד »