איך להתמודד עם חרדות?

התמודדות עם חרדות

מיליוני אנשים ברחבי העולם סובלים מחרדות ומתמודדים איתן. חרדה מוגדרת כהפרעת הנפש הנפוצה ביותר בעולם, וזה לא מפליא. אומנם לעולם המודרני יש יתרונות רבים, אך אורח החיים האינטנסיבי שכולנו מכירים, עלול לעורר בנו לחצים ומתחים, לגרום לחרדות ובהיעדר טיפול אף להחמיר אותם. חרדה כשלעצמה היא דבר טבעי ונורמלי, ורובנו חשים חרדה מפעם לפעם. עם זאת, אם החרדה מפריעה לחיים שלנו ומשבשת אותן, יש לטפל בה. אז איך מתמודדים עם חרדות ומטפלים בהן? בואו נבדוק.

למה חשוב לטפל בחרדות?

חרדה שאינה מטופלת עלולה להחמיר בעיות בריאותיות קיימות או לגרום לבעיות בריאותיות חדשות. חרדות עלולות לגרום לנדודי שינה, לכאבים כרוניים בגוף, לבעיות עיכול ולמצב נפשי ורגשי רעוע. אנשים המתמודדים עם חרדות נוטים לחפש מזור למצוקתם בחומרים מזיקים כמו סיגריות ואלכוהול ועלולים לפתח תלות בתרופות הרגעה. החומרים המזיקים הללו בעייתיים כשלעצמם ומזיקים לגוף. חשוב מאוד לטפל בחרדות כדי לא להחמיר את המצב הבריאותי וכדי להתאושש, להחלים ולחיות חיים איכותיים וטובים.

יש דרכים רבות לטפל בחרדות – חלקן תרופתיות וחלקן טיפוליות, וכל אחד יכול לבחור את הגישה הטיפולית המתאימה לו. חשוב מאוד לדעת שטיפול שמסייע לאדם אחד, לא בהכרח יתאים לאדם אחר. כמו כן אפשר להתמודד עם חרדות לבד ולאמץ טכניקות שונות ומועילות כדי לשלוט בהן ואף להעלים אותן. הינה כמה טכניקות מועילות לטיפול עצמי בחרדות שאינן כוללות תרופות או התערבות חיצונית.

איך להרגיע את התקף החרדה?

אחת הדרכים היעילות ביותר להרגעת התקף חרדה, היא בשליטה על הנשימה. כשאדם חווה התקף חרדה, הנשימות שלו נעשות קצרות ומהירות. שליטה על הנשימה והאטת קצב הנשימה מסיטות את המיקוד ממה שגרם לחרדה, ומרגיעות גם את הגוף וגם את הנפש. בזמן התקף חרדה נסו לנשום לאט יותר – ספרו עד חמש בזמן השאיפה, ספרו עד חמש בעודכם מחזיקים את האוויר בפנים וספרו עד חמש בזמן הנשיפה. עשו זאת לאט והרגיעו את עצמכם.

הרפיית שרירים מתקדמת היא טכניקה יעילה נוספת להרגעת התקפי חרדה ולשמירה על רוגע בין התקף להתקף. מצאו מקום שקט ופרטי, שכבו על המיטה או שבו בתנוחה נוחה, מתחו בבת אחת את כל איברי הגוף, החזיקו אותם מתוחים למשך שלוש שניות והרפו אותם במהירות. חזרו על הפעולה כמה פעמים ותראו איך הרפיית שרירים מתוחים מסייעת להרפיית תחושות מתח, לחץ וחרדה.

אורח חיים בריא ופעילות גופנית קבועה

זו לא קלישה – הקפדה על אורח חיים בריא, על תזונה בריאה ואיכותית ועל פעילות גופנית קבועה מרגיעה את הגוף ואת הנפש ועוזרת להתמקד בצדדים החיוביים של החיים. צאו לטבע, בלו עם המשפחה ועם החברים, הקדישו זמן לתחביבים ולכל מה שגורם לכם נחת ואושר וראו איך אט אט חייכם משתנים לטובה.

תרגול מיינדפולנס

ב-50 שנים האחרונות מיינדפולנס הפך לאחד הכלים המומלצים ביותר להתמודדות עם חרדה. נעשו עשרות אלפי מחקרים בתחוםץ תרגול מיינדפולנס מאפשר לנו להפחית לחץ וחרדה, להתמודד עם כאב, מחלות ופחד, ולהכניס יותר רוגע ושלווה לחיינו. היופי הוא שניתן לתרגל בכל מקום וזמן ואין צורך בציוד מיוחד.

לקבל תמיכה ממטפל מקצועי

אל תחששו לפנות למטפל מקצועי ולקבל ממנו תמיכה. שיחות נפש ארוכות עם מטפל או מאמן יעזרו לכם להבין את עצמכם ואת החרדות שלכם, ימקדו אתכם בדברים החשובים בחיים ויסייעו לכם למצוא שוב את דרככם.

 

 

משפטי מיינדפולנס

משפטי מיינדפולנס

הכנו לכם רשימה של משפטי מיינדפולנס וציטוטי מיינדפולנס, שיכניסו לכם ולכן ליום – רוגע, שלווה, יצירתיות והכרת תודה. מיינדפולנס זו היכולת שלנו להיות בכאן ובעכשיו,

קרא עוד »
קורס מיינדפולנס בירושלים

קורס מיינדפולנס בירושלים

במסגרת קורס מיינדפולנס בירושלים נלמד כלים, תאוריות ותרגולים שיסייעו לנו להכיר את עצמנו טוב יותר, להוריד בצורה משמעותית לחץ, לפתח יכולות תקשורת פתוחות ומקבלות יותר,

קרא עוד »
קורס מיינדפולנס אונליין

קורס מיינדפולנס אונליין

קורס מיינדפולנס אונלייןתוכן ענייניםלמה חשוב לטפל בחרדות?איך להרגיע את התקף החרדה?אורח חיים בריא ופעילות גופנית קבועהתרגול מיינדפולנסלקבל תמיכה ממטפל מקצועי מהיום, הזכות לפתח רוגע, נחת,

קרא עוד »
מיינדפולנס בארגונים

מיינדפולנס בארגונים

חברות כמו אפל, גוגל ו IBM אשר היו מהראשונות אשר יצרו את מה שנקרא מיינדפולנס בארגונים. רוצים גם? בעזרת הדרכה, תרגולים וליווי מקצועי – אנו נהיה כאן עבורכם.

קרא עוד »
קבוצת תרגול מיינדפולנס

קבוצת תרגול מיינדפולנס בחיפה

לפחות אחת לשבוע אנו נפגשים בתור קבוצת תרגול מיינדפולנס. ביחד, נוכל להעמיק ביסודות התרגול, לפתח שיח קשוב אחד כלפי השני ולשלב את התרגול באופן שבועי כך שיחזק אותנו

קרא עוד »
מיינדפולנס הרצאה

מיינדפולנס הרצאה

בעזרת הרצאת מיינדפולנס המשלבת תאוריה לצד תרגול אתם תצאו מהרצאה אחרי שאתם יודעים מה זה מיינדפולנס, מה העקרונות המנחים את התרגול ואפילו עם חווית תרגול..

קרא עוד »
קשיבות

קשיבות

המילה קשיבות מוכרת לרוב בתור מיינדפולנס. קשיבות הינה הליך פסיכולוגי במהלכו מתחזקת היכולת לשים לב לרגע הזה, בחמלה ולא שיפוטיות. כל המידע על קשיבות.

קרא עוד »
סדנת מיינדפולנס

סדנת מיינדפולנס

סדנת מיינדפולנס נועדה לבצע הכרות ולהעמיק את ההכרות עם גישת המיינדפולנס.
מיינדפולנס הוא עניין של תרגול. תרגול תשומת הלב שלנו לתחושות, לרגשות ולנשימה שלנו.

קרא עוד »
אפליקצית מיינדפולנס

אפליקציות מיינדפולנס

הכירו 4 אפליקציות מיינדפולנס שיאפשרו לכם לתרגל מיינדפולנס בכל מקום ובכל זמן. לכל אפליקציה יש את הפיצ'רים המיוחדים שלה וכך תוכלו לבחור את האחת שמתאימה לכם.

קרא עוד »
קורס מיינדפולנס

קורס מיינדפולנס

קורס מיינדפולנס נועד להעניק ולשפר יכולות חשובות בחיינו. בעזרת 8 מפגשים ותרגול, תזכו לקבל בחייכם – רוגע, ריכוז, מודעות עצמית, הנאה ושינה טובה. פרטים בפנים

קרא עוד »
מיינדפולנס

מיינדפולנס

מיינדפולנס מחולל מהפכה בעולם המודרני ומסייע לרבים להתמודד עם לחץ, כאב ודיכאון. המדריך המלא למיינדפולנס – מהו, השפעותיו, איך מבצעים, מחקרים וטיפים חשובים.

קרא עוד »