מיינדפולנס בארגונים

מיינדפולנס בארגונים

מדי שנה מכניסים ארגונים וחברות נוספים תכניות, סדנאות ופעילויות מיינדפולנס. חברות אלו מצטרפות לחברות כמו אפל, גוגל ו IBM אשר היו מהראשונות אשר יצרו את מה שנקרא "מיינדפולנס בארגונים".

אם גם אתם מעוניינים להכניס לארגון שלכם את גישת המיינדפולנס באופן אקטיבי, אנו כאן כדי לעזור לכם לעשות זאת!

מיינדפולנס בארגון – למה זה יעיל בכלל?

גוגל הייתה מהחברות הראשונות אשר הבינו את החשיבות של תנאי ההעסקה של העובדים. גוגל הבחינה כי כאשר העובד נח, רגוע וכי יש לו סביבה בה הוא יכול לעסוק בפעילות אחרת כחלק משעות העבודה, הוא לא רק מרוצה יותר, הוא גם פחות חולה ובעל ביצועים טובים יותר.

עם כך, מה גורם לגוגל ולחברות נוספות לשלב על בסיס שבועי תרגול מיינדפולנס, חדרי מיינדפולנס והרצאות בנושא? יש לכך מספר היבטים:

 • תרגול מיינדפולנס נמצא כגורם אשר מפחית את רמות הסטרס הכרוני בגוף. ובכך האדם פחות חולה, בעל מצברוח טוב יותר ומרוכז יותר.
  • המשמעות למתרגל – חוויה נינוחה וחיובית יותר במהלך העבודה וכן לאחר שעות העבודה. תחושה של נינוחות ורוגע ופחות בלבול ולחץ.
  • המשמעות לארגון ולמנהל – הפחה בכמות ימי המחלה בקרב העובדים וכן יותר שביעות רצון בקרב העובדים.
 • מיינדפולנס מביא לשיפור ביכולת התקשורת הבין-אישית.
  • המשמעות למתרגל – שיפור ביכולת ההקשבה, ההכלה, ההבנה והסובלנות. אלו מביאים ליחסים בין אישיים טובים יותר הן בעבודה, הן עם עמיתים והן עם המשפחה.
  • המשמעות לארגון ולמנהל – תקשורת טובה יותר בין צוותים ומחלקות. שיפור בשיתוף הפעולה, עבודת הצוות והיחסים בין העובדים ובין עובדים למנהל.
 • מיינדפולנס מביא לשיפור בתהליך קבלת החלטות.
  • המשמעות למתרגל – שיפור בעת מצבי לחץ. שיפור בעת מצבים של חוסר ודאות ובמצבים של בחירה בין מספר אופציות לשם קבלת החלטה.
  • המשמעות לארגון ולמנהל – עובדים ומנהלים אשר יודעים לקחת אחריות, יודעים להתמודד עם מצבי לחץ וטובים יותר בקבלת החלטה.
 • מיינדפולנס מביא לשיפור ביצירתיות, בריכוז ובזיכרון
   • המשמעות למתרגל – ביצוע והספק טוב יותר בעבודה. פיתוח יכולת חשיבה מחוץ לקופסה ומיקוד בעשייה.
   • המשמעות למעסיק ולארגון –  שיפור ביצועים בקרב העובדים וכן בקרב המנהלים. עליה בתפוקה, ופתח לקבלת רעיונות חדשים.

 

סדנת מנהלים - בן גוריון
סדנת מנהלים – בן גוריון

לעוד מידע על מגוון סדנאות מנהלים

מיינדפולנס בארגונים – מה ניתן לעשות

על מנת להתאים את תרגול המיינדפולנס להתנהלות הארגון שלכם, אנו מציעים מספר אפשרויות פעולה:

 • הרצאה – הרצאה חד-פעמית האורכת כ 90 דקות. במסגרת הרצאה זו אנו נציג, נחשוף ונסביר על גישת המיינדפולנס, המחקרים שבוצעו והמשמעות הפרקטית שלה. בנוסף, לקראת סיום נבצע תרגול מיינדפולנס של מספר דקות.
 • סדנת יום – סדנה בת 4 שעות אודות מיינדפולנס. במהלך סדנה זו, נתחיל מההרצאה ולאחר מכן נעבור לתרגול מעמיק יותר. במסגרת התרגול, נתרגל מספר סוגי מיינדפולנס – בישיבה, בהליכה, בעמידה ובאכילה וכן נפתח דיון קבוצתי אודות השאלה "כיצד ניתן לשלב מיינדפולנס בארגון".
 • קורס מיינדפולנס – קורס בן 12 מפגשים אשר מהווה את קורס MBSR (קורס מיינדפולנס להפחתת לחצים). כל מפגש נמשך בין 90-120 דקות ובו מועבר תאוריה לצד תרגול.  הקורס מתאים עבור אנשים אשר נחשפים לראשונה למיינדפולנס ודרך הסברים, דיונים ותרגול, הקורס מאפשר להטמיע את עקרונות המיינדפולנס בחיי היום-יום של כל אדם.
 • תרגול שבועי –  מיינדפולנס הינו הרגל מתבקש בדיוק כפי שאנו נדרשים להתאמן, לצחצח שיניים ולישון טוב. לכן, במסגרת תרגול שבועי, ניתן לטעם תרגול של 1-6 פעמים בשבוע, במסגרתם אנו נגיע לארגון, נכין את השטח ונעביר תרגול מיינדפולנס באורך של כ – 60 דקות. התרגול כולל הן תאוריה קצרה והן תרגול מיינדפולנס.

 

ארגונים וחברות שבחרו לעבוד איתנו

 

מה זה מיינדפולנס

מיינדפולנס ובעברית קשיבות הינה יכולת להיות נוכחים ברגע הזה, מודעים למתרחש בתוכינו (רגשות, תחושות ומחשבות) וכן למתרחש סביבנו (קולות, תמונות, ריחות ועוד) תוך גילוי חמלה וללא שיפוטיות.

מיינדפולנס הינה גישה רחבה אשר טוענת כי בעזרת תשומת לב לרגע הזה, ניתן להגביר את רמת הסיפוק, הבהירות והנוכחות ולהפחית את רמות הסטרס, העצב והכעס.

כיום, נעשים מחקרים רבים בתחום אשר מצאו כי למיינדפולנס יש השפע ניכרת הן על מצבו המנטלי של האדם והן על מצבו הפיזי.

מיינדפולנס מתבצע הן בעזרת תרגול פורמלי (תרגול מדיטצית מיינדפולנס) והן תרגול בלתי פורמלי (תרגול של תשומת לב תוך אכילה, תקשורת, צחצוח שיניים, נהיגה באוטו וכל פעילות אחרת שאנו מבצעים ביום יום).

 

מיינדפולנס – מחיר

המחיר בעבור סדנה, הרצאה או קורס מיינדפולנס בארגונים ובחברו תלוי במספר גורמים לרבות מיקום הסדנה, משך הסדנה, מספר משתתפים, כמות מפגשים, בקשות מיוחדות ועוד. עם זאת, חשוב לנו לשקף את המחירים המוערכים. המחירים להלן הינם בעבור סדנה מוזמנת:

 

סוג הסדנה
משך
כמות משתתפים
עלות 
סדנת מיינדפולנס בארגונים – מפגש חד פעמי
60 דקות
15-30
1,200 ש"ח + מע"מ
סדנת מיינדפולנס בארגונים – מפגש חד פעמי
90 דקות
15-30
1,800 ש"ח + מע"מ
סדנת מיינדפולנס בארגונים – מפגש חד פעמי
4 שעות
15-30
2,800 ש"ח + מע"מ
סדנת מיינדפולנס בארגונים – מפגש חד פעמי, תוספת משתתפים
30+
200-1,000 ש"ח תוספת, כתלות בגודל הקבוצה
קורס מיינדפולנס בארגונים 4 מפגשים
90-120 דקות
15-30
1,200 ש"ח + מע"מ למפגש
קורס מיינדפולנס בארגונים 10 מפגשים
90-120 דקות
15-30
1,000 ש"ח + מע"מ למפגש

 

 

למה מיינדפולנס בכלל?

בעידן המודרני, אנו נחשפים ללחץ וסטרס על בסיס יומי. עלינו לעבור בין עשרות מטלות, לנסוע בפקקים, לשמוע צלצולי טלפונים, לקיים חיי משפחה ראויים, לפתח תחביבים ולשמור על הבריאות שלנו.

מיינדפולנס הינו גישה מדהימה לחיים אשר מאפשרת לפתח מודעות לכל מה שקורה בתוכי וסביבי. דרך התרגול, מתפתחת יכולת חדשה והיא תשומת לב למה שקורה כרגע, ללא שיפוטיות.

 • מחקרים הראו כי אנשים שמתרגלים מיינדפולנס חווים ירידה בסטרס הכרוני.
 • תרגול מיינדפולנס משפר את איכות השינה.
 • תרגול מיינדפולנס מגדיל את יכולת הריכוז ומשפר פרודקיטביות.
 • תרגול מיינדפולנס מסייע להתמודדות עם מחלות וקשיים נפשיים ופיזים.

 

מספרים על המרכז שלנו

Aviv Zafrani
Aviv Zafrani
2023-08-12
ערן מדהים, מומלץ בחום!
לבנה אלאופר
לבנה אלאופר
2023-06-07
מורה בזכות סובלני וקשוב מלא נתינה יודע להעביר את החומר הנדרש כראוי נתן ביטחון בכיתה מורה משכמו ומעלה
דיקלה בוחבוט
דיקלה בוחבוט
2023-06-07
ערן שני למד אותי באוניברסיטה בעם בארשבע מבוא לפסוכליגיה ערן עביר את החומר בהבנה רבה היעה מאוד קשוב גם לאחר הלימודים ערן הייה מענה . ממליצה בחום
zila Daniel
zila Daniel
2023-06-01
שלום. ברצוני להביע את הערכתי לערן שני התותח.מרצה מצויין ומיוחד.סבלני וסובלני.יודע להקשיב ולפרגן.הרים ברגעים קשים ובכלל.כל הכבוד ויישר כח. עלה והצלח בהמשך דרכך.תודה רבה.
חן יטמנו
חן יטמנו
2023-01-22
מדהים! נהנתי מאוד ולמדתי קצת על עצמי ושיטות מעולות להתמודד עם המצב הקיים. תודה רבה!
Rachely Lalush
Rachely Lalush
2023-01-22
מרצה מקסים ,מעביר את הנושא בצורה עניינית ומראה לכל אחד את האופציה הצמית שלו למצוא פתרונות צעד אחר צעד - מעלה את המודעות שלנו על עצמנו. תודה רבה רבה !
Lihi Sabag
Lihi Sabag
2023-01-22
החוויה הציפה דברים מהתת מודע, הייתה משמעותית וממוקדת. ממליצה מאד
התמודדות עם חרדות

איך להתמודד עם חרדות?

מיליוני אנשים ברחבי העולם סובלים מחרדות ומתמודדים איתן. חרדה מוגדרת כהפרעת הנפש הנפוצה ביותר בעולם, וזה לא מפליא. אומנם לעולם המודרני יש יתרונות רבים, אך

קרא עוד »
משפטי מיינדפולנס

משפטי מיינדפולנס

הכנו לכם רשימה של משפטי מיינדפולנס וציטוטי מיינדפולנס, שיכניסו לכם ולכן ליום – רוגע, שלווה, יצירתיות והכרת תודה. מיינדפולנס זו היכולת שלנו להיות בכאן ובעכשיו,

קרא עוד »
קורס מיינדפולנס בירושלים

קורס מיינדפולנס בירושלים

במסגרת קורס מיינדפולנס בירושלים נלמד כלים, תאוריות ותרגולים שיסייעו לנו להכיר את עצמנו טוב יותר, להוריד בצורה משמעותית לחץ, לפתח יכולות תקשורת פתוחות ומקבלות יותר,

קרא עוד »
קורס מיינדפולנס אונליין

קורס מיינדפולנס אונליין

קורס מיינדפולנס אונלייןתוכן ענייניםמיינדפולנס בארגון – למה זה יעיל בכלל?מיינדפולנס בארגונים – מה ניתן לעשותארגונים וחברות שבחרו לעבוד איתנומה זה מיינדפולנסמיינדפולנס – מחירלמה מיינדפולנס בכלל?מספרים

קרא עוד »
קבוצת תרגול מיינדפולנס

קבוצת תרגול מיינדפולנס בחיפה

לפחות אחת לשבוע אנו נפגשים בתור קבוצת תרגול מיינדפולנס. ביחד, נוכל להעמיק ביסודות התרגול, לפתח שיח קשוב אחד כלפי השני ולשלב את התרגול באופן שבועי כך שיחזק אותנו

קרא עוד »
מיינדפולנס הרצאה

מיינדפולנס הרצאה

בעזרת הרצאת מיינדפולנס המשלבת תאוריה לצד תרגול אתם תצאו מהרצאה אחרי שאתם יודעים מה זה מיינדפולנס, מה העקרונות המנחים את התרגול ואפילו עם חווית תרגול..

קרא עוד »
קשיבות

קשיבות

המילה קשיבות מוכרת לרוב בתור מיינדפולנס. קשיבות הינה הליך פסיכולוגי במהלכו מתחזקת היכולת לשים לב לרגע הזה, בחמלה ולא שיפוטיות. כל המידע על קשיבות.

קרא עוד »
סדנת מיינדפולנס

סדנת מיינדפולנס

סדנת מיינדפולנס נועדה לבצע הכרות ולהעמיק את ההכרות עם גישת המיינדפולנס.
מיינדפולנס הוא עניין של תרגול. תרגול תשומת הלב שלנו לתחושות, לרגשות ולנשימה שלנו.

קרא עוד »
אפליקצית מיינדפולנס

אפליקציות מיינדפולנס

הכירו 4 אפליקציות מיינדפולנס שיאפשרו לכם לתרגל מיינדפולנס בכל מקום ובכל זמן. לכל אפליקציה יש את הפיצ'רים המיוחדים שלה וכך תוכלו לבחור את האחת שמתאימה לכם.

קרא עוד »
קורס מיינדפולנס

קורס מיינדפולנס

קורס מיינדפולנס נועד להעניק ולשפר יכולות חשובות בחיינו. בעזרת 8 מפגשים ותרגול, תזכו לקבל בחייכם – רוגע, ריכוז, מודעות עצמית, הנאה ושינה טובה. פרטים בפנים

קרא עוד »
מיינדפולנס

מיינדפולנס

מיינדפולנס מחולל מהפכה בעולם המודרני ומסייע לרבים להתמודד עם לחץ, כאב ודיכאון. המדריך המלא למיינדפולנס – מהו, השפעותיו, איך מבצעים, מחקרים וטיפים חשובים.

קרא עוד »