מדיטציה בארגונים

מדיטציה בארגונים

מדיטציה בארגונים הפכה מרעיון משונה, למיזם חדשני, איכותי ובעל ערך רב לעובדים ולמנהלים בארגונים השונים. מה משותף לגוגל, נוקיה, IBM, HBO, לופטנזה, נאס"א ואפל? הם לא רק מגישים קוראסונים מעולים לארוחת בוקר לעובדים ולמנהלים שלהם הם גם – מספקים תכניות ופעילויות על מדיטציה ומיינדפולנס על בסיס שוטף.

מדיטציה בארגון – למה זה חשוב בכלל?

מה גורם לחברות ענק אשר מגלגלות מליארדי דולרים מדי שנה ואחריות לאלפי עובדים ברחבי העולם לספק תכניות, חדרים, הרצאות וסדנאות בתחום המדיטציה? להלן מספר סיבות:

 • מדיטציה הוכחה כמורידה את רמות הסטרס הכרוני בגוף ובכך משפרות את מצבו הבריאותי של האדם.
  • המשמעות למתרגל המדיטציה – איכות חיים גבוהה יותר, מלווה בתחושת רוגע גבוהה ופחות סטרס.
  • המשמעות למעסיק ולארגון – פחות ימי מחלה בקרב העובדים ויותר שיתוף פעולה של העובדים בארגון.
 • מדיטציה משפרת את התקשורת הבין-אישית.
  • המשמעות למתרגל המדיטציה – יחסי תקשורת טובים יותר הן עם המשפחה, הן עם החברים, הן עם הבוס והן עם צוות העבודה.
  • המשמעות למעסיק ולארגון – עובדים אשר מתקשרים בצורה מיטיבה יותר, משתפים פעולה ומקשיבים זה לזה.
 • מדיטציה משפרת את יכולת קבלת ההחלטות.
  • המשמעות למתרגל המדיטציה – התמודדות טובה יותר עם מצבי לחץ ועם מצבים הדורשים לקבל החלטה. פחות בלבול במהלך העבודה והשגרה ויותר בירות.
  • המשמעות למעסיק ולארגון – עובדים ומנהלים אשר מתפקדים בצורה איכותית יותר, יודעים לקחת אחריות ולקבל החלטות.
 • מדיטציה משפרת את יכולת הריכוז, החשיבה והזיכרון.
   • המשמעות למתרגל המדיטציה – ביצועים טובים יותר בכל תחום בחיים, תחושה של רוגע, הצלחה ושיפור.
   • המשמעות למעסיק ולארגון –  ביצועים טובים יותר בקרב העובדים וההנהלה, רעיונות חדשים ואווירה נעימה בארגון.

כיצד ניתן לשלב מדיטציה בארגונים

על מנת להתאים את תרגול המדיטציה לגישת הארגון שלכם, אנו מציעים מספר אפשרויות:

 • הרצאה – הרצאה חד-פעמית בת 90 דקות אשר מעניקה תאוריה לצד פרקטיקה אודות המדיטציה. במסגרת ההרצאה נדון על מקור המדיטציה, מה מחקרים גילו, כיצד ניתן לתרגל ואף נבצע תרגול קצר.
 • סדנת יום – סדנה בת 4 שעות אשר משלבת בתוכה את ההרצאה וכן מעשירה את העובדים והמנהלים עם ערך מוסף. במסגרת הסדנה, נתרגל תרגול ארוך יותר של מדיטציה, נתנסה באכילה מודעת ונפתח דיון על לחץ, ערנות ומודעות בארגון.
 • קורס מדיטציה – קורס בן 8 מפגשים, במהלכו נכיר בהדרגה את עולם המדיטציה, תאוריה לצד תרגול. הקורס מאפשר שילוב נהדר בין שיח ודיון על הגישה שמאחורי המדיטציה, לצד תרגול מעשי אשר יאפשר לעובדים ולמנהלים לחוות וללמוד מדיטציה דרך הגוף.
 • תרגול שבועי – פעם או פעמיים בשבוע, אנו נגיע לארגון שלכם ונעביר תרגול מדיטציה באורך של כ – 60 דקות (ניתן להתאים את משך הזמן בהתאם לצורך). במסגרת התרגול, אנו נבצע תרגול מדיטציה, ניתן הנחיות וכן ניגע בנושא מסוים מתוך תחום המדיטציה.

ארגונים וחברות שבחרו לעבוד איתנו

מה זה מדיטציה

מדיטציה מגיעה מהמילה הלטינית "מדיטטום" אשר פירושה "להרהר". החוקרים מצאו את העדויות הראשונות למדיטציה בתרבות ההינדו בהודו כבר ב 1,500 לפני הספירה. 1,000 שנים לאחר מכן, המדיטציה נמצאה גם בבודהיזים.

במערב, חוקרים החלו לבחון את השפעות המדיטציה בשנות ה – 50 של המאה ה 20 וגילו כי מעבר למימד הרוחני יש למדיטציה גם השפעות בריאותיות מוכחות.

תרגול מדיטציה נועד להגביר את הערנות שלנו כלפי המתרחש בתוכנו וסביבנו ברגע הזה. תוך התרגול אנחנו מחזקים את יכולת הריכוז ותשומת הלב, ומפתחים גישה סובלנית כלפי רגשות, מחשבות ואירועים.

מידע נוסף ומקיף יותר ניתן למצוא במדריך שכתבנו – איך לעשות מדיטציה.

 

מדיטציה בארגונים – מחיר

המחיר בעבור סדנת מדיטציה בארגונים או לחילופין הרצאה או קורס תלוי במספר גורמים לרבות מיקום הסדנה, משך הסדנה, מספר משתתפים, כמות מפגשים, בקשות מיוחדות ועוד. עם זאת, חשוב לנו לשקף את המחירים המוערכים. המחירים להלן הינם בעבור סדנה מוזמנת:

 

סוג הסדנה
משך
כמות משתתפים
עלות 
סדנת מדיטציה – מפגש חד פעמי
60 דקות
15-30
1,200 ש"ח + מע"מ
סדנת מדיטציה- מפגש חד פעמי
90 דקות
15-30
1,800 ש"ח + מע"מ
סדנת מדיטציה- מפגש חד פעמי
4 שעות
15-30
2,800 ש"ח + מע"מ
סדנת מדיטציה – מפגש חד פעמי, תוספת משתתפים
30+
200-1,000 ש"ח תוספת, כתלות בגודל הקבוצה
קורס מדיטציה בארגונים 4 מפגשים
90-120 דקות
15-30
1,200 ש"ח + מע"מ למפגש
קורס מדיטציה בארגונים 10 מפגשים
90-120 דקות
15-30
1,000 ש"ח + מע"מ למפגש

לפרטים מלאים אודות קורס מדיטציה

מספרים על המרכז שלנו

Aviv Zafrani
Aviv Zafrani
2023-08-12
ערן מדהים, מומלץ בחום!
לבנה אלאופר
לבנה אלאופר
2023-06-07
מורה בזכות סובלני וקשוב מלא נתינה יודע להעביר את החומר הנדרש כראוי נתן ביטחון בכיתה מורה משכמו ומעלה
דיקלה בוחבוט
דיקלה בוחבוט
2023-06-07
ערן שני למד אותי באוניברסיטה בעם בארשבע מבוא לפסוכליגיה ערן עביר את החומר בהבנה רבה היעה מאוד קשוב גם לאחר הלימודים ערן הייה מענה . ממליצה בחום
zila Daniel
zila Daniel
2023-06-01
שלום. ברצוני להביע את הערכתי לערן שני התותח.מרצה מצויין ומיוחד.סבלני וסובלני.יודע להקשיב ולפרגן.הרים ברגעים קשים ובכלל.כל הכבוד ויישר כח. עלה והצלח בהמשך דרכך.תודה רבה.
חן יטמנו
חן יטמנו
2023-01-22
מדהים! נהנתי מאוד ולמדתי קצת על עצמי ושיטות מעולות להתמודד עם המצב הקיים. תודה רבה!
Rachely Lalush
Rachely Lalush
2023-01-22
מרצה מקסים ,מעביר את הנושא בצורה עניינית ומראה לכל אחד את האופציה הצמית שלו למצוא פתרונות צעד אחר צעד - מעלה את המודעות שלנו על עצמנו. תודה רבה רבה !
Lihi Sabag
Lihi Sabag
2023-01-22
החוויה הציפה דברים מהתת מודע, הייתה משמעותית וממוקדת. ממליצה מאד

תכנית "לישון טוב"

היי! קודם כל זה זמן לומר תודה לכל המשתתפים והמשתתפות בסדנה היה נפלא! מתחת לתמונה, הכנו לכם סיכום קצר על מה היה לנו בסדנה +

קרא עוד »
סדנת דמיון מודרך

סדנת דמיון מודרך

כולנו מעוניינים בבריאות טובה, יחסים טובים, הצלחה בעבודה ומה לא. ועם זאת, רובנו נתקלים בפער גדול בין הרצון למציאות. הפער הזה בין הציפיות לבין מה

קרא עוד »
דמיון מודרך להצלחה

דמיון מודרך להצלחה

דמיון מודרך להצלחה הוא כלי יעיל, אפקטיבי ומעורר מוטיבציה שנועד לסייע לכולנו לחוות הצלחה בכל אחד מתחומי החיים. בין אם בפן הבריאותי, המשפחתי, הזוגי, הספורטיבי,

קרא עוד »
דמיון מודרך לרגיעה

דמיון מודרך לרגיעה

דמיון מודרך לרגיעה הוא כלי אפקטיבי, יעיל וזמין אשר יכול לסייע לכולנו לחוות רוגע, שלווה ונחת, ללא כל עזרים חיצונייםי אלא בעזרת משהו שיש לכולנו

קרא עוד »
טיפול בדמיון מודרך

טיפול בדמיון מודרך

אם אתם חשים תקיעות בתחום מסוים, אם יש בעיה שמלווה אתכם כבר תקופה ולא מרפה ממכם, אם אתם חשים מועקה, אם אתם מרגישים חוסר מוטיבציה,

קרא עוד »
דמיון מודרך לחרדות

דמיון מודרך לחרדות

במדריך שלפניכם תמצאו צעדים פשוטים כדי להתחיל ולבצע דמיון מודרך לחרדות. דמיון מודרך לחרדה מערבב שימוש בטכניקות ויזואליזציה אשר עוזרים לגוף שלנו להכנס למצב של רוגע.

קרא עוד »
מה זה טנטרה

טנטרה

טנטרה היא האמנות העתיקה של מיניות מודעת. מיסטיקנים ממסורות רוחניות רבות הבינו במשך מאות שנים כי המיניות שלנו יכולה להיות כלי עוצמתי להתעוררות רוחנית. אף

קרא עוד »
קורס דמיון מודרך

קורס דמיון מודרך

מה בסך הכל אנחנו רוצים? בריאות, אושר, זוגיות, הגשמה בעבודה, הצלחה בקריירה? אולי לחיות עם פחות לחץ ודאגות, אולי להתגבר על אתגרים שפוגשים אותנו בתקופות

קרא עוד »
מדיטציה לחרדות

מדיטציה לחרדות

בין אם אתם מרגישים את העניין הזה על עצמכם ובין אם אתם שמים לב שהוא קיים אצל אחרים, היום כבר אי אפשר להתעלם מהחרדות שמלוות

קרא עוד »
וים הוף

וים הוף

שיטית וים הוף מעוררת סנסציה גדולה בעולם האקסטרים. אדם אחד ללא תכונות מיוחדות ששבר מעל ל-20 שיאים שונים הקשורים לחום וקור, מראה לנו כיצד הוא

קרא עוד »
דמיון מודרך

דמיון מודרך

דמיון מודרך הוא תרגול ממוקד אשר מערב את כל אחד מ-5 החושים שלנו. המדריך המלא על מה זה דמיון מודרך, דוגמאות לתרגול, השפעות על פי המחקר, דמיון מודרך לחרדות ולילדים

קרא עוד »
גלי מוח

גלי מוח

בבסיס של כל המחשבות, הרגשות וההתנהגויות שלנו עומדת התקשורת בין נוירונים במוח שלנו. גלי מוח – כל המידע על הסוגים, ההשפעות, המחקר וכיצד ניתן להשפיע על גלי מוח.

קרא עוד »
מדיטציה להרגעה

מדיטציה להרגעה

מדיטציה להרגעה היא דרך מעולה ואפקטיבית שיכולה לעזור להקל על הסטרס. במדריך הבא תקבלו סרטון לתרגול, הסברים, מחקרים, טיפים והדרכות שיעזרו לכם לחוות הקלה והרגעה.

קרא עוד »
ספרי מדיטציה מומלצים

ספרי מדיטציה

עולם המדיטציה טומן בחובו אוצרות, שאלות, תשובות ותגליות יוצאות דופן. 8 ספרי מדיטציה מומלצים אשר יעזרו לכם להכיר, ללמוד, לתרגל ולהטמיע את עקרונות המדיטציה בחייכם.

קרא עוד »
סדנת מדיטציה

סדנת מדיטציה

מעוניינים בסדנת מדיטציה עם טובי המורים והמתרגלים? הכנו לכם יום תרגול מלא של מדיטציה במספר מועדים שונים לבחירה. הצטרפו לקהילת המדיטציה שלנו.

קרא עוד »
ספריית המדיטציות

ספריית המדיטציות

ברוכים הבאים לספריית המדיטציות – מאגר ענק ומתעדכן של סרטוני מדיטציה לתרגול: מדיטצית נשימה, מדיטציה למתחילים, סריקת גוף, מיינדפולנס ועוד. הכנסו ותהנו.

קרא עוד »
תרגילי נשימה

תרגילי נשימה

4 תרגילי נשימה שאתם חייבים להכיר: תרגול נשימת אש, נשימה טבעית, פראניאמה, נשימה יוגית. הגיע הזמן לחזק את הנשימה, ללמוד לנשום נכון ובעיקר להנות מחווית תרגול מעולה

קרא עוד »
מדיטציה לפני השינה

מדיטציה לפני השינה

אנשים שמקפידים לבצע מדיטציה לפני השינה ישנים שנת לילה טובה ואיכותית יותר. אנחנו כאן כדי להסביר שלב אחרי שלב איך לעשות מדיטציה לפני השינה בנוחות, בהנאה ובחיוך.

קרא עוד »
קורס מדיטציה

קורס מדיטציה

בעזרת סדרת מפגשים במסגרת קורס מדיטציה, תקבלו גישה לכלי מדהים שמאפשר לפתח מודעות וקשיבות למתרחש בגופנו וסביבתנו ובכך להתמלא באנרגיה, להרגע ובעיקר – להנות.

קרא עוד »