פעילות גיבוש

פעילות גיבוש

פעילות גיבוש: מחפש פעילות גיבוש לצוות? מחפשת פעילות חוויתית לחברה או לארגון שבו את עובדת? פעילות טובה, יכולה לשפר את המצב-רוח של המשתתפים בה, אבל לא רק – יש בכוחה גם ללמד על הערך של שיתוף פעולה, על הכח של תקשורת בין-אישית, ולתת למשתתפים ולמשתתפות כלים מעולים לחיים ולעבודה. בדיוק בשביל זה אנחנו כאן, אם אתם מחפשים פעילות גיבוש חיצונית, נשמח לתת לכם שירות, ואם תרצו בעצמכם ליצור פעילות גיבוש, הכנו לכם רשימה של למעלה מ – 20 רעיונות, ופעילויות כדי שתוציאו את המיטב מהפעילות שלכם.

10 הרעיונות הראשונים, הם רעיונות עם ספקים חיצוניים, ו10 הרעיונות האחרונים, הם רעיונות לגיבוש באופן עצמאי.

מוכנים להתגבש? יאללה בואו נתחיל 🙂

פעילות גיבוש לחברה

אם אתם מעוניינים בפעילות גיבוש לחברה, הינה כמה רעיונות שימושיים:

*חשוב לציין שהפעילויות הללו יכולות להיות לצוות קטן של 4-5 אנשים ועד מחלקות ענק של כמה מאות עובדים. כמובן שיש לבצע התאמות בתכנים, במיקום ובמשך התכנית.

רעיון #1 – סדנת עבודת צוות

אם אתם מעוניינים לעשות פעילות גיבוש לעובדי החברה, אתם יכולים למנף את זה, ועל הדרך לתת להם ולכם גם כלים לחיים ולעבודה. אנו עובדים עם חברות ברחבי הארץ, ומאמינים שידע וכלים נרכשים דרך למידה חוויתית. במסגרת סדנת עבודת צוות, הפוקוס הוא על מגוון תרגילים, שדורשים עבודה בצוות, בין אם בפעילות OUTDOOR ובין אם פעילות בחדר הישיבות או בכיתה. דרך פעילויות שמערבות יצירתיות, חשיבה, אי-הסכמה, לחץ, כיף, צחוקים, אתגר והצלחה, העובדים יוצאים גם עם סיפוק וגם עם כלים לעבודה בצוות.

רעיון #2 – סדנת סגנונות תקשורת

אחת מהסדנאות היותר מרתקות לצורך פעילות גיבוש. במסגרת הסדנה, הפוקוס הוא על תקשורת בין-אישית ולמידת סגנונות תקשורת. דרך תרגילים חווייתים, דרך שילוב תאוריה ואימון פרקטי על סגנונות תקשורת, המשתתפים והמשתתפות לומדים להכיר קודם כל את עצמם, מה סגנון התקשורת שלהם, ולאחר מכן, לדעת איך להתאים את עצמם, לדבר ולתקשר עם אדם בעל סגנון תקשורת אחר.

רעיון #3 – חדר בריחה בחברה

פעילות שללא ספק הפכה לפופולרית, היא ליצור חדר בריחה אינטרקטיבי ומשעשע. את הפעילות הזו ניתן לקיים הן בתוך משרדי החברה עצמה במידה והדבר אפשרי, והן בפארק, בטבע או בעיר. דרך חלוקה לצוותים ורצף של משימות ושאלות לפענוח, הצוותים חווים חוויה מעניינת ומתאגרת שבה עליהם לשתף פעולה כדי להצליח.

פעילות גיבוש לארגון

רעיון #4 – הרצאה מרתקת

במיוחד אם מדובר בפעילות גיבוש לארגון, הכולל למעלה מ – 40 עובדים. הרצאה מעניינת, יכולה להקל על הלוגיסטיקה, ולספק חוויה מוצלחת למשתתפים בא. הרצאה מרתקת יכולה להיות על ידי ספק חיצוני (אהמ אנחנו למשל), או על ידי אחד מעובדי החברה בעל מומחיות מסוימת. כך למשל, אנחנו שמחים לספק הרצאות מרתקות על:

  • מיינדפולנס
  • התמודדות עם לחץ
  • קבלת החלטות
  • דחיינות
  • ניהול זמן
  • תקשורת בין-אישית
  • שפת גוף
  • ועוד

רעיון #5 – הופעת סטנדאפ

רוצים להכניס קצת הומור לעבודה, הופעת סטנדאפ היא רעיון מדליק וכיף שיכול להתאים לארגון שלכם. הופעת סטנדאפ יכולה להתאים לקבוצות קטנות וגם קבוצות גדולות של מאות ואף אלפי משתתפים.

רעיון #6 – הופעת אמנות חושים

אמן חושים, הוא אדם שיודע לרתק את הקהל, ולגרום למשתתפים ולמשתתפות לעבור מסע מרתק של תדהמה, פליאה, פחד, צחוק וריגוש. הופעה של אמן חושים נמשכת לרוב בין 40 ל – 90 דקות, והיא משלבת בתוכה גם את הקהל עצמו. אמן חושים טוב, מתאים את התכנים שלו לארגון, כך שתקבלו חוויה מותאמת אישית ומרגשת.

הרצאה ערן שני - מעודכן

פעילות גיבוש למנהלים

כמובן שכל הרעיונות הקודמים יכולים להתאים למנהלים, אך הינה כמה רעיונות ספציפיים למנהלים, שמהחוויה שלנו יכולים לעזור רבות.

רעיון #7 – סדנת דמיון מודרך ומיינדפולנס

לרוב המנהלים יש הרבה עומס ולחץ במהלך היום. הם כל הזמן חושבים על מה היה ומה יהיה. וצריכים לטפל בבעיות, באנשים, בטכנולוגיה ובעצם – בכל דבר. מהניסיון שלנו סדנת מיינדפולנס או סדנת דמיון מודרך.

סדנאות אלו מעניקים למנהלים כלים פרקטיים להתמודד עם הלחץ והסטרס הנחווה מדי יום.

רעיון #8 – סדנת קבלת החלטות

אחת המיומנויות המתבקשות ביותר לאנשים העוסקים בניהול ובמנהיגות זו היכולת לקבל את ההחלטה הטובה ביותר. סדנת קבלת החלטות היא סדנה חוויתית, שמלמדת ומאמנת את המנהלים בקבלת החלטות בצורה מקורית, מרעננת ומעניינת. דרך משחקים, סיטואציות, ידע ואימון, לסדנה הזו יש ערך רב לתת למנהלים

רעיון #9 – יום כיף בספא

ולפעמים כל מה שמנהלים צריכים זה יום כיף ורגוע להתרעננות. בין אם זה בספא, בבריכה, במסאז או ביום, כמה שעות של רוגע עם אוכל ושתייה מעולים, יכולים לעשות טוב.

רעיונות לפעילות גיבוש

עכשיו הגענו לחלק מעניין לא פחות, רעיונות שאת חלקם תוכלו לעשות לגמרי בעצמכם. הכנו לכם אוסף של רעיונות שתוכלו לבחור ולהתאים לצרכים האישיים שלכם.

רעיון #10 – סדנת בישול

בין אם מביאים שף מקצועי ובין אם לבד, אפשר להחליט שהצוות היום הולך להכין פיצה/פסטה/סלט/לחמים, לארגן מקום בבית של אחד העובדים או במקום מקצועי, וקיבלתי פעילות גיבוש משובחת.

רעיון #11 – התנדבות

אין יותר סיפוק, מלצאת רגע מהבועה האישית שלנו, ולעשות טוב למישהו אחר. נתינה היא אחד הערכים שנשמח לפתח בקרב המנהלים והעובדים שלנו. נתינה עושה גם לנו טוב וגם לאחר. במסגרת כך ניתן לבצע פעילויות של התרמה, מפגש בבית אבות, עבודה עם נוער בסיכון, עבודה עם אנשים על הספקטרום האוטיסיטי ועוד. עמותת רוח טובה מספקת שלל התנדבויות לכולם.

רעיון #12 – יום ספורט אתגרי

אין כמו פעילות ספורטיבית מעניינת כדי לגבש את הצוות, החברים, בני הנוער, או כל קבוצה שתרצו. יום ספורט אתגרי יכול להיות בנוי ממספר רכיבים:

1 – מסלול תחנות: לבנות 6-15 תחנות שבכל תחנה מטרה אחרת. כדורגל, כדורסל, באולינג, פאזל, ריצה, טיפוס, שימוש בביצים, בלונים, מים הכל הולך.

2. תחרויות בין קבוצות: משיכה בחבל, כדורגל, כדורסל, תחרות בניית מגדל, תחרות מסלול מכושלים, תחרות הובל עיוורים ועוד.

3 – יום ספורט אתגרי במקום כלשהו – זה יכול להיות בפארק חבלים, בספורט ימי, בבאולינג, בלייזר טאב, בריינג'רים ועוד.

רעיון #13 – סדנת קוקטיילים

אין כמו אלכוהול טוב כדי לשפר את האווירה. ניתן לבצע סדנת קוקטיילים בין אם במשרד, או מהבית דרך הזום. ניתן שמישהו שמבין באלכוהול בצוות יוביל את האירוע, או לחלופין להביא ברמן או ברמנית שיעשו שמח. מוחיטו, ג'ין וטוניק, פינה קולאדה, אין כמו משקאות טובים כדי להנות ולהתגבש.

*אפשר להפוך את סדנת הקוקטיילים לסדנה של שייקים בריאים וטעימים למשל

התנסות נאסא - התרסקות חללית (1)
התנסות נאסא – התרסקות חללית

פעילויות גיבוש PDF

ואם אחרי כל אלה, אתם דווקא מעוניינים, בפעילות גיבוש שאתם תנחו, הינה כמה רעיונות פרקטיים, עם PDF מתאים שמפרט על הנושא.

רעיון #14 – פעילות נאסא

המשימה: באמצע טיסה בחלל, חלק בחללית משתמש, והחללית נוחתת נחיתת חירום בצד החשוך של מאדים. על הצוות להחליט איזה ציוד עליו לקחת איתו. ולדרג את הציוד מהחשוב ביותר לחשוב פחות. עושים זאת לבד, ואז בצוות, ומשווים לדירוג של נאסא.

המטרה: ניתן לקחת את התרגיל לדיון ודיבור על עבודה בצוות, קבלת החלטות, אסרטיביות, שכנוע, מקצועיות, עבודה תחת לחץ ועוד.

לחיצה כאן – לדף תרגיל נאסא

*בדף תמצאו את ה PDF להורדה – בתחתית העמוד.

רעיון #15 – תרגיל הזברה

המטרה: מטרת הפעילות הינה לתת למשתתפים ולמשתתפות את החוויה והצורך בשיתוף פעולה בקבוצה. דרך הפעילות ניתן לדון בשיתוף פעולה, עבודה בקבוצות, אחריות אישית, ניהול ותכנון זמן, ניהול ותכנון משימות ועוד.

המשימה: כל צוות מקבל עובדות מבולבלות. על כל צוות לקרוא את העובדות ולענות על 2 השאלות הבאות:
1. מי מגדל את הזברה?
2. מי שותה מים?

לחיצה כאן – לדף תרגיל הזברה

רעיון #16 – הובלת עיוור

המטרה: תרגיל קלאסי שרבים משתמשים בו על מנת לדון על אחריות אישית ואחריות חברתית. על לקיחת יוזמה לצד פאסיביות. על התמודדות עם מכשולים. על שיתוף פעולה ועבודה צוותית ועוד.

המשימה: מתנדב או מתנדבת שמים כיסוי עיניים. לאחר מכן, כשהם מחוץ לכיתה, בונים מסלול מכשולים בכיתה (בקבוק, כיסא, פח ותיק למשל). בוחרים 3 מתנדבים נוספים. כל מתנדב בתורו צריך להעביר את המתנדב עם כיסוי העיניים מעל המכשולים ובחזרה. הקאץ' המשימה היא להעביר את המתנדב עם הכיסוי עיניים בדרך הטובה ביותר עבורו. כמעט כולם מתעלמים מהחלק הזה, ומנסים לעשות את זה כמה שיותר מהר/יעיל עבורם.

לחיצה כאן – הובלת עיוור

פעילויות גיבוש לצוות

בין אם יש צורך בפעילות גיבוש לצוות קטן, או שמא דווקא לצוות גדול, כל הרעיונות שציינו קודם, וגם הרעיונות הבאים יכולים להתאים. כמה שיש לבצע התאמות דרושות.

רעיון #17 – הקרנה של סרט

ניתן לבחור סרט ולהקרין אותו במשרדי החברה / בבית של מישהו / או לקחת את כולם לקולנוע. ניתן לבחור סרט משעשע או דווקא סרט בעל מסר מסוים. כך למשל הסרט "12 המושבעים" הוא אמנם סרט בשחור לבן, ומעט ישן, אך הוא עשוי מעולה ובעל מסר מדהים על דינמיקה קבוצתית, שכנוע והשפעה.

רעיון #18 – משחקי קופסה

מונופול, ג'אנגל ספיד, המשחק קאשפלואו ועוד – הם רק חלק מהדוגמאות למשחקים משעשעים ו/או לחילופין משחקים בעלי מסר מעולה. בקאשפלואו לומדים לעבוד עם כסף, במשחקי זיכרון למיניהם משתפים פעולה ועובדים על איכות הזיכרון. ובג'אנגל ספיד עובדים על מהירות תגובה ופתרון סכסוכים (למרות שבתכל'ס שם הפתרון נפתר באלימות לעיתיםי).

רעיון #19 – קהוט

ניתן לארגן קהוט על נושא מסוים או על הצוות. ניתן לכתוב שאלות על המשתתפים והמשתתפות השונות, לשים תמונות אווירה, סרטונים ומה לא. זוהי דרך מעולה להכיר יותר אחד את השנייה, או אדם מסוים שנכנס לתפקיד או עוזב, או סתם לחזק את הידע בנושא מסוים. דרך הממשק של קהוט תוכלו לעשות זאת בצורה נוחה וקלה. לאתר קהוט.

רעיון #20 – הקשיבו לצוות שלכם.

לא חייב לעשות משהו מתוכנן מראש. ניתן לארגן פעילות גיבוש שונה וחוויתית. לפעמים דווקא משהו פשוט ונוח זה מה שיתאים ולפעמים דווקא פעילות מחוץ לקופסה תגרום לכולם לשתף יותר פעולה. דרך מאוד יעילה לדעת מה כדאי – זה פשוט לשאול את הצוות. מה הם היו רוצים והאם יש להם רעיונות? זה יכול להוביל ליותר שיתוף פעולה לפעמים.

אם אתם רוצים עוד רעיונות, או עזרה ממנחים מנוסים בפעילות גיבוש, אתם מוזמנים ליצור איתנו קשר ונשמח לעזור 🙂

 

 

לקבלת פרטים על קורסים, סדנאות ומפגשים לשיפור הלמידה והזיכרון

מדריכים ומאמרים בנושא אסטרטגיות למידה וזיכרון

יום גיבוש לעובדים

יום גיבוש לעובדים

יום גיבוש לעובדים: מחפשים פעילות גיבוש לעובדים? מעוניינים בפעילות חוויתית ומעשירה לארגון או לחברה? אנו שמחים להציע מגוון פעילויות חלקן בדגש על כיף והנאה, וחלקן

קרא עוד »
התנסות הובלת עיוור

תרגיל "הובלת עיוור"

המטרהתוכן ענייניםפעילות גיבוש לחברהרעיון #1 – סדנת עבודת צוותרעיון #2 – סדנת סגנונות תקשורתרעיון #3 – חדר בריחה בחברהפעילות גיבוש לארגוןרעיון #4 – הרצאה מרתקתרעיון

קרא עוד »
סדנת ניהול זמן

סדנת ניהול זמן

איך הופכים להיות מאסטרים בניהול זמן? איך מספיקים פי 2 במחצית מהזמן? איך מתעדפים משימות בצורה שתשקף את מה שחשוב לי באמת? איך מסיימים יום

קרא עוד »
זיכרון (1)

מה זה זיכרון

זיכרון זו היכולת של יצורים חיים (ושל מכונות) לשמור מידע. מושגי מפתח בזיכרוןתוכן ענייניםפעילות גיבוש לחברהרעיון #1 – סדנת עבודת צוותרעיון #2 – סדנת סגנונות

קרא עוד »
איך להצליח בתואר

איך להצליח בתואר?

שנת הלימודים כבר בפתח, ולחלקנו היא כבר אף התחילה. אז הגיע הזמן לענות על השאלה איך להצליח בתואר? קודם כל, אנחנו רוצים לומר תודה ללמעלה

קרא עוד »
הרצאת ניהול זמן

ניהול זמן הרצאה

“אם הייתה לכם עוד שעה ביום, איך הייתם מנצלים אותה?", את הרצאת ניהול הזמן, אני פותח לא פעם בשאלה הזו. ומקבל תשובות חשובות כמו: מבלה

קרא עוד »

טיפים – איך ללמוד אנגלית

קשה להתעלם מהעובדה שהשפה האנגלית הופכת יותר רלוונטית בחיי היום-יום שלנו ובתוכן שאנחנו צורכים: סדרות טלוויזיה, מוסיקה, אתרי אינטרנט ואפילו סביבות העבודה. לכן, ניתן להבין

קרא עוד »
קורס שפות

קורס שפות

היכולת ללמוד שפה חדשה היא מופלאה – להכיר תרבות חדשה, אנשים חדשים, לפתח את המח, ולהתענג על צלילים, ביטויים, מילים וסיפורים שלא הכרנו קודם. קורס

קרא עוד »
לימוד שפות

לימוד שפות

חולמים ללמוד שפה זרה חדשה? מחפשים דרך ללמוד אותה ביעילות? לימוד שפות היא יכולת מדהימה שתאפשר לכם ללמוד כל שפה שתרצו בקלות ובמהירות. אנחנו כאן

קרא עוד »
קורס לשיפור הזיכרון

קורס לשיפור הזיכרון

אם אתם מעוניינים להפסיק לומר משפטים כמו “מצטער, אבל אני גרוע בשמות”, “וואי הזיכרון שלי על הפנים”, “הזיכרון שלי לא כמו שהיה פעם” – קורס לשיפור הזיכרון,

קרא עוד »
קורס ניהול זמן - מאסטר הזמן

קורס ניהול זמן

קורס ניהול זמןתוכן ענייניםפעילות גיבוש לחברהרעיון #1 – סדנת עבודת צוותרעיון #2 – סדנת סגנונות תקשורתרעיון #3 – חדר בריחה בחברהפעילות גיבוש לארגוןרעיון #4 –

קרא עוד »
מפת חשיבה

מפת חשיבה

מפות חשיבה הן כלי לניהול מידע ויזואלי אשר מאפשר לנו לבנות, לארגן ולזכור מידע בדרך אפקטיבית מאוד. המדריך המלא על מה זה מפות חשיבה, איך יוצרים מפת חשיבה וטיפים..

קרא עוד »
אפקטיביות מול יעילות

אפקטיביות מול יעילות

ישנו הבדל חשוב בין אפקטיביות לבין יעילות. שתי המילים מושכות את תשומת הלב של כולנו. מה זה אפקטיבי, מה זה יעיל, איך הופכים להיות אפקטיבים? כל המידע שאסור לפספס.

קרא עוד »
ניהול זמן

ניהול זמן

מהו ניהול זמן, מה החשיבות שלו ומה אתם חייבים לדעת כדי לשפר את ניהול הזמן שלכם. 7 עקרונות זהב שישפרו את הביצועים שלכם, ו 7 טעויות נפוצות שאתם חייבים להמנע מהן.

קרא עוד »
ערן כץ

ערן כץ

כמה פעמים קרה לכם שנכנסתם לסופר ויצאתם בלי הדבר שבגללו הגעתם מלכתחילה? עם שבעה ספרים מאחוריו, למעלה מ 1,000 הרצאות והמון ידע וניסיון – ערן כץ יעזור לכם לזכור.

קרא עוד »
מה ללמוד

מה ללמוד

השאלה מה ללמוד פוגשת עשרות אלפי ישראלים מדי שנה. במדריך הבא תקבלו כלים פרקטיים שיעזרו לכם למצוא סופסוף את התשובה וכן טיפים שכדאי לדעת כאשר מתלבטים מה ללמוד.

קרא עוד »
איך ללמוד למבחן

איך ללמוד למבחן

מבחנים הם הסיוט של רוב הלומדים. אך עם טיפים מנצחים לאיך ללמוד למבחן, תוכלו להפוך את הלמידה לנכונה יותר, ממוקדת יותר ומוצלחת יותר. המדריך שחובה להכיר ללמידה.

קרא עוד »
כיצד המח שלנו עובד

כיצד המוח שלנו עובד

המוח הוא האיבר המסתורי ביותר בגוף האדם. חוקרים רבים עוסקים בשאלה כיצד המוח שלנו עובד ומנסים לפצח את החידה המרתקת הזאת. במאמר הבא, תקבלו הצצה למסקנות ולתגליות שנמצאו

קרא עוד »
קריאה מהירה

קריאה מהירה

ליכולת לקרוא מהר יותר יש כח יוצא דופן: ללמוד יותר, בקלות, תוך כדי הנאה ובפחות זמן. הטכניקה הבאה תסייע לכם לקריאה מהירה בכ 200%, וב 10 דקות השקעה. מוכנים? הכנסו

קרא עוד »
אסטרטגיות למידה

אסטרטגיות למידה

אסטרטגיות למידה מתקדמות מסייעות לנו ללמוד בקלות ולהגיע להצלח ולהצטיינות. אנחנו כאן כדי לחשוף את האסטרטגיות שטובי המומחים משתמשים בהן. מוכנים? אנחנו מתחילים.

קרא עוד »
שיפור הזיכרון

שיפור הזיכרון

קרה לכם שראיתם מישהו שאתם מכירים ברחוב ולא הצלחתם לזכור איך קוראים לו? או ששמתם לב לבעיות זיכרון? אנחנו כאן עם טיפים לשיפור הזיכרון שיעזרו לכם – להנות מהזכרון.

קרא עוד »